Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt férjem nevére került a...

Volt férjem nevére került a baba? Most mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elhúzódott a válás, új páromtól terhes lettem, azt mondták apasági, és semmi más teendőnk nincsen! Erre 1 hete megszültem, 3 nap után beközölték hogy nem lehet az apa nevén, volt férjem vezetéknevét kapta! Még itt vagyunk a kórházban. Most mit hogy csinálják?

Mi a menete? Marad nyoma névváltoztatás után? Vagy nem? Köszönöm egy kétségbeesett anyuka


2014. febr. 7. 18:32
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Ja, azt sem említettem hogy a hivatalba, mikor az apa elismerő nyilatkozatot tett azt mondták hogy így az apa.nevér kerül.

Nem a volt férjemér.

2014. febr. 7. 19:47
 12/31 anonim ***** válasza:

Ezt azért tudhattad volna, ha fogantatás pillanatában házas vagy a férj nevére kerül automatikusan.

Ezért is került a Várkonyi Andi meg a Bochkor gyereke is előszór a volt férj nevére meg a Majkáék fia is.

2014. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%

Ezt tudhattad volna...

Megis honnan kene ilyen dologrol tudni egy olyan lanynak/nönek aki meg nem szült?

Sajnos en sem tudtam.

Mielött terhes lettem volna, ilyen dolgok nem foglalkoztattak.Igy utana sem jartam.

2014. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Én tudom pedig nem szültem,másrészt akit érit az számomra hihetetlen,hogy nem jár utána. Azért egy házasság nem egy tollvonás aminek semmi jogi vonzata nincs.
2014. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

Mikor megtudtam, en is okosabb lettem :)

A hazassag nem egy tollvonas, csak az a sz.a.r., hogy nem hagyjak lezarni. Kb 6 honappal ezelött beadtam, a kedves exem meg szören szalan eltünt(nem magyar allampolgar), es kb ennyi ideje huzza az idöt a birosag.Nehogy hozza tudjak am menni a paromhoz..Minek azt?

Ugyhogy most se lemondo nyilatkozat, se valasi papir.2,5 eve nem elünk együtt.

Mostmar csak a Dns tesztben bizok, meg a draga jo ügyvedben :/

2014. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%
Sőt azt is tudom, ha gyerekszületéséig összeházasodtatok volna akkor mindegy kinek a felesége voltál fogantatás pillanatába a férjed azaz apa nevére került volna.
2014. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
33%
Akkor te sok mindent tudsz XD
2014. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ja, bocs 6-os vagyok, az elismerő nyilatkozatot persze a per során kell tenni, mivel pert kell indítani.
2014. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

utána jártam, hivatalos helyen, ezzel foglalkozó ember mondta hogy apasági nyilatkozat, és apa nevére kerül a baba, nem ex férjére...

Hittem neki, ezzel foglalkozik, ezt tanulta, ez a munkája..

Ez a hihetetlen az egész történetben.

Párom nagyon kiakadt, engem is megviselt, itt a gyönyörű babánk, és tessék valaminek el kell rontani a felhőtlen örömöt.

Gondolom nem 1 hónap alatt fog ez lezajlani, hanem hosszadalmasabb lesz, főleg a várakozás.

Már csak azt remélem nem lesz nyoma sehol:(

2014. febr. 7. 22:04
 20/31 anonim ***** válasza:

én azért számon kérném attól aki azt mondta, hogy elég az apasági. iszonyú nagy hibát követett el, a törvény kerek perec leírja, hogy ha a fogantatás pillanatában házas, akkor a férj nevén lesz a gyerek. egy módon lehet ezt elkerülni, ha a szülés még elválnak és a valódi apával összeházasodnak.


ez elég hosszas procedúra, szerintem 1-2 év is lehet, bár ezt nem tudom.

de ha összeházasodtok gyorsan a pároddal és a volt férjed lemond a gyerekről, akkor a párod örökbe fogadhatja a gyereket. ez viszont szerintem jóval gyorsabb, kérdés, hogy egyáltalán szeretnél-e még házasodni ezek után ;)

2014. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!