Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt férjem nevére került a...

Volt férjem nevére került a baba? Most mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elhúzódott a válás, új páromtól terhes lettem, azt mondták apasági, és semmi más teendőnk nincsen! Erre 1 hete megszültem, 3 nap után beközölték hogy nem lehet az apa nevén, volt férjem vezetéknevét kapta! Még itt vagyunk a kórházban. Most mit hogy csinálják?

Mi a menete? Marad nyoma névváltoztatás után? Vagy nem? Köszönöm egy kétségbeesett anyuka


2014. febr. 7. 18:32
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Milyen hivatalos helyen jártál utána?
2014. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Egyébként erről tényleg lehet tévesinformációt kapni, sajnos néha beültetnek olyan marhákat, akiknek fingjuk sincs a joghoz!

Szóval ezt úgy lehetett volna elkerülni, sehogy máshogy, ha a párod feleségül vesz. Más út nem nincs!

Hiába ír ő nyilatkozatot,hogy övé a gyerek, akkor sem!

2014. febr. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
A párommal ugyanez a helyzet. Évekkel ezelőtt szétmentek, de nem érezték szükségét a hivatalos válásnak, amíg a párom exe nem talált olyan pasit,,akivel,komoly jövőt tervez. Elindították a pert, közben az ex várandós lett, próbálták sürgetni az ügyet, de a bíró a babára hivatkozva húzza a dolgot. Nagy nehezen sikerült felfognia, hogy a baba nem a páromé, ìgy talán 2 hét múlva hivatalosan is elválhatnak, mert a baba áprilisban születik, és csak akkor kerül az apa nevére a baba, ha addig össze is házasodnak. Más esetben a párom nevére kerül, és gyerektartást kell(ene) fizetnie a kicsi után. Van egy közös lányuk, jóban is vagyunk, nem lenne szemétkedés, de a baba legyen az édesapja nevén.
2014. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így jártunk! Kimondták a válást de mégis össze kellett házasodnunk a mostani párommal. Nem volt elég a nyilatkozat mert van valami határidő amit túlhaladtunk. Mi ezért gyorsan a kiírt időpont előtt megtartottuk az esküvőt. Különben a volt férjem nevére került volna a babánk és mindenféle vizsgálat stb kellett volna ahhoz, hogy átírjuk a vérszerinti apa nevére.
2014. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Annyi nyoma marad, hogy a születési névhez majd mindig a volt férjed vezetéknevét kell írnia, szóval minden egyes hivatalos dolognál előjön sajnos.
2014. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
jajj ez de kellemetlen.. elképesztő, hogy nem elég az apasági. gondolom, hogy ki lehettek akadva. nálam kicsit más volt a szitu.. nem akarlak elkeseríteni. nekem a gyerek apja a terhességem alatt meghalt. így az én nevemre került a gyerek és nagyjából másfél év volt, mire az ő nevére tudtam vetetni.. uh gondolom ezek a malmok mindig lassan őrölnek, de legyen több szerencsétek
2014. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az utolsó előttinek mondom, hogy ez nem igaz. a gyerekemnek mindig a mostani nevét írom oda és ez így rendben van
2014. febr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Utolso most megnyugtattal engem is.Ha egesz eleteben elkiserte volna a fiamat a volt parom neve, tuti megbolondultam volna.huuuh
2014. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Hát akkor rosszul teszed. Nekem is más volt a születési nevem, pár hónaposan változtatták meg, mégis a születésit kell a születési névhez írnom.
2014. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Ez mekkora f...sag. Amugy mar megerdeklödtem. Itt N.orszagban nem fogjak beirni azt születesi nevnek.

Eleg a Dns teszt, meg a lemondo nyilatkozat.

Ezert is örülök, hogy nem otthon lesz anyakönyveztetve.

2014. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!