Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok így babát?

Luxor kérdése:

Ti vállalnátok így babát?

Figyelt kérdés
Nagymamám házában élünk, mert nem tudnák egy albérletet fent tartani. A párommal havi 80 - 90 ezer körül keresünk fejenként.( három műszakban gyárban dolgozunk) ha kiesik az én fizetésem szinte semmire sem jut... Van egy 1,5 milliós hitelünk (havi 30.000 ft) , és 200 ezer Ft egyéb tartozásunk. (folyószámla tartozás) így spórolt pénzünk sincs.a havi számlák kb. 40.000 ezer és az étel, esetleg ruházkodás, persze, ha tönkre megy vmi. Az éves tüzelő kb. 150 ezer, amit apránként gyűjtünk össze.
2014. febr. 9. 20:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
semmiképp nem vállalnék igy, valami jobban fizetö állást kéne találnia apárodnak akár külföldön, de ennyi nem elég hozzá, föleg ah esteleg külön kell hordani a gyereket tornára vagy ilyesmi, ezt nem lehet elöre tudni vistzont ha erre nincs keret akár maradandó dolog is lehet belöle ami egyébként kezelhetö lett volna. vagy ha csak azt vesszük ha nem elsz tejed és csak speciális tápszer jó neki mert érzékeny apocija az havi soksok ezer Ft még támogatással is. Ezeket a körülményeket is bele kell számolni, vagy mi van ha a párod elvesziti a munkáját, történik vele valami isten ne adja, valamennyi félre tett pénz nagyon nem ártana.....
2014. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez a Ti dolgotok, de szerintem ilyen anyagi körülmények között felelőtlenség babát vállalni.
2014. febr. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nyugat Magyarországon laktok?


Csak mert tesóméknál (Győr) az Audiban épp felvétel volt nemrég és ott 110 ezer forint a fizetés első évben (aztán emelkedik folyamatosan).


Csak ott magasak az albérlet árak. De vannak a közelben falvak, és a beutazás nagy részét állja az Audi. Csak mondom... én beadnék 1-1 önéletrajzot.

2014. febr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Dél-Kelet, Békés megye
2014. febr. 10. 08:15
 15/17 anonim ***** válasza:

Én írtam az Audit.


Mi is Békés megyeiek vagyunk amúgy :) Tesóm nekivágott a nagyvilágnak, szerintem egy esélyt adhattok ennek. 1-1 önéletrajzba kerül, igazából nem veszíthettek rajta.

2014. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

A hitel miatt nem vállalnák gyereket.ÉS a 200ezer tartozás miatt sem...

Bár nekünk sem volt bevételünk sok,én gyesen vagyok,de nekünk nem volt se hitel,se tartozás,saját lakás van.Bár nem is terveztük ugyan a kicsit,de sokat segítettek/segítenek szüleim.Gondolj bele miből éltek meg ha szülsz?

Még ha gyeden is vagy,akkor összesen ketten kaptok kb 150ezret.Ebből ahogy irod első körben csak 40ezer jön le ételre,40rezsire,30a hitelre plusz ugye a 200ezret is törleszteni kéne.Igy marad a 200ezer törlesztés nélkül 40ezer.És ebből a 200ezret kéne törleszteni legalább havi 10-15ezerrel.Márpedig a maradék 25-30ezer nem lesz elég a kicsire.És persze a tüzelőre is kellene tenni félre és a kicsinek megvenni a dolgait,ami használtan is rengeteg pénz.Ha nem tudnád szoptatni,akkor havi 10ezer felett lesz rövid időn belül a tápszer is.Ha netán bármi olyan baja van,akkor a gyógyszereire se telik.

Ha nem lenne a hitel és a tartozás sem,akkor még azt mondanám rendben van,de azokkal?!

2014. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A 07:24-es vagyok. Én is a tartozások miatt mondtam, hogy felelőtlenség babát vállalni. Ha Nektek is gondot okoz a megélhetés, akkor hogy akartok egy gyereket eltartani. Akármilyen rossz is kimondani, egy gyerek is nagyon sok pénzbe kerül.
2014. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!