Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ütemeznétek a napirende...

Hogyan ütemeznétek a napirendemet az óráátállítás miatt? Ti hogyan csináljátátok, vagy fogjátok?

Figyelt kérdés

a babám most 3,5 hónapos, március végén lesz 5 hónapos.

eddig hetek óta jól bevállt rendszerünk van, de ez későn van így is, hát még ha jön az óraátállítás, milyen későn lenne. Gondoltam, hogy le lehet majd hagyni egy alvást is.


napirendünk

8 kelés majd evés

9:30-10:00 alvás (1-1,5 óra)

11-11:30 kelés, majd evés

12:30-13:00 alvás (1-2 óra)

14:30-15:00 evés

16:30 körül alszik, ez itt változni szokott, az előző keléstől számított másfél óra múlva.

és itt már nem alszik sokat, mondjuk 1 órát, de ha másfelet is alszik, akkor is kelne mondjuk 18:00kor.

evés 18:00 körül

még egy alvás 30perces 7körül.

fürdés 20:00 és evés és alvás, ami kb. 21:00-21:30 körül van mélyálomban.


HA JÖN AZ ÓRAÁTÁLLÍTÁS, AKKOR MÉG KÉSŐBB LENNE MINDEZ.

A FÜRDÉST MÁR ELŐREHOZTUK FÉL ÓRÁVAL, MERT EDDIG FÉL KILENCKOR VOLT.


ti hogyan csinálnátok a helyemben?



2014. febr. 10. 07:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 hónapos, óra átállításkor egy órával előbb lesz minden. egy darabig biztos nehéz lesz ameddig megszokja, esetleg reggel egy órával alőbb fel kell ébreszteni mint ahogy fel szokott kellni, ne aggódj szerintem hamar megszokja, mint ahogy mi felnőttek is. :)
2014. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt felesleges előre tervezned. 19 hónapos a fiam, volt néhány átállítás már, de 1-2 napon belül ugyanott voltunk, mint előtte. Annyi minden van, ami befolyásolja őket. Kár ezen már most agyalnod :) A napirend nem az óra pontos figyeléséről szól, ez csak neked fontos. Neki az adja a biztonságot, hogy mi mi után következik: a sorrend.
2014. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudod így előre tervezni. Lehet, hogy épp akkor nem igényel ennyi alvást, vagy épp nem akkor, mint eddig. Vagy épp hamarabb lesz éhes.

Az előttem szóló már írta, nem az időpontok a fontosak, hanem az egymást követő dolgok. Ráadásul ahogy nő, úgy változik a napirend, nem kőbe vésett dolog ez, hiszen egy fejlődő gyermekről van szó, nem egy nagyüzemről, ahol megszabják, mikor van az ebédidő.


Ráadásul azt sem tudhatod előre, hogy mennyire veszi könnyen az átállást. A nagyobbik gyerekemnek kellett/kell 1-2-3 hét, mire újra "normálisan" ébred, fekszik, stb, a kisebbik rá se hederített eddig, bár eddig ő még csak 3 óraátállításon van túl.

2014. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Most 3,5 hónapos a babád, akkor 5 lesz. Hidd el, ez elég nagy különbség. Egyáltalán nem biztos, hogy pont úgy fog működni, ahogy most. Ráérsz még vele tervezni. Egyáltalán nem baj, hogy pár napig később kerül ágyba. Majd szépen apránként hozzáigazítjátok az akkori napirendjéhez.
2014. febr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, mint az előttem írták. Két gyerekem van, sosem készültem az óraállításra. Maguktól szépen lassan átálltak. Ők ne figyelik az órát, nem tudják, hogy mikor kell következni a dolgoknak. Viszont a nappal-éjszaka váltakozását érzékelik, látják, hogy mit csinálsz, mi történik körülöttük és tudják, hogy pl. vacsi után fürdés lesz, fürdés után alvás. Nekem mindkét gyerekem ahogy elkezdett hamarabb világosodni, hamarabb is keltek 10-15 percekkel. Így mire jött az óraállítás, már "be is állították magukat". :) Ugyanígy, amikor reggel felébredve még sötét volt, szépen lassan egyre később keltek. Az óraállítás számukra nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra mindent később vagy hamarabb fognak csinálni, mert az óra mást mutat. Alkalmazkodnak a változáshoz. És tényleg igaz, amit írtak mások is, hogy 1,5 hónap ebben a korban még nagyon nagy idő, rengeteg minden változhat, simán borulhat a napirendetek egyik pillanatról a másikra, attól függetlenül, hogy van-e óraállítás vagy nincs. Szóval ne görcsölj ezen, igazodj a babához, hiszen úgyis akkor a leghatásosabb a napirend, ha róla szól, nem arról, hogy te mikor és mit tervezel (tehát pl. akkor fog aludni mikor álmos, nem akkor mikor te szeretnéd altatni és el fog aludni ha úgy érzi akkor is, ha szerinted még nincs itt az ideje). :)


Egy 5 éves és egy 16 hónapos gyerkőc anyukája

2014. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4 hónapos a kislányom, eddig erre nem is gondoltam. De most, hogy írtad!:-)) szerintem nem lesz baj :-) én fél órával később fogom fürdetni, tehát nem 21-&kor, hanem 21:30 aztán 2 nap és visszaálluni:-) szerintem nem olyan nagy probléma;)
2014. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

igen, lassan magától elhagyja majd az utolsó alvást, óraátállítástól függetlenül és máris fel fog borulni az egész D:

még van 1,5 hónap, totál más lesz minden addig, hidd el, felesleges most ezen görcsölnöd ;)

2014. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, igazatok van. Még messze van, de mégis, azért picit már hozom előrébb a fürdetést, és majd reggel is keltem előbb a babámat.
2014. febr. 11. 07:36
 9/15 anonim ***** válasza:
Tök felesleges, csak összekavarod, hagyd aludni.
2014. febr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocs, nem értem, miért tettél fel kérdést?

Persze, semmi közünk hozzá, csináld! Alakíts a napirendjén, legyen katonás, ütemes, óra szerinti!

Az biztos jó egy 3,5 hónapos gyereknek!


Ja és bátran pontozz le, sosem érdekelt a pontozás, nem ez az értékmérőm. :D

2014. febr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!