Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ütemeznétek a napirende...

Hogyan ütemeznétek a napirendemet az óráátállítás miatt? Ti hogyan csináljátátok, vagy fogjátok?

Figyelt kérdés

a babám most 3,5 hónapos, március végén lesz 5 hónapos.

eddig hetek óta jól bevállt rendszerünk van, de ez későn van így is, hát még ha jön az óraátállítás, milyen későn lenne. Gondoltam, hogy le lehet majd hagyni egy alvást is.


napirendünk

8 kelés majd evés

9:30-10:00 alvás (1-1,5 óra)

11-11:30 kelés, majd evés

12:30-13:00 alvás (1-2 óra)

14:30-15:00 evés

16:30 körül alszik, ez itt változni szokott, az előző keléstől számított másfél óra múlva.

és itt már nem alszik sokat, mondjuk 1 órát, de ha másfelet is alszik, akkor is kelne mondjuk 18:00kor.

evés 18:00 körül

még egy alvás 30perces 7körül.

fürdés 20:00 és evés és alvás, ami kb. 21:00-21:30 körül van mélyálomban.


HA JÖN AZ ÓRAÁTÁLLÍTÁS, AKKOR MÉG KÉSŐBB LENNE MINDEZ.

A FÜRDÉST MÁR ELŐREHOZTUK FÉL ÓRÁVAL, MERT EDDIG FÉL KILENCKOR VOLT.


ti hogyan csinálnátok a helyemben?



2014. febr. 10. 07:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a kérdés fogalmazódott meg bennem is, hogy mi értelme volt kérdezni, ha úgyis azt csinálod, amit gondolsz? :) Nyilván mindenkinek vannak dolgai, amibe nem enged beleszólást, de akkor nem is kérdez mást. De így, mindenki egyöntetűen mondja, hogy korai, te meg azért is másképp csinálod...??? Nem értem. Persze, elkezdheted korábban kelteni, hamarabb csinálni a dolgokat, de ettől még simán előfordulhat, hogy 1,5 hónap alatt még ugyanúgy borulni fog minden. Mi jószándékkal, TAPASZTALATBÓL írtuk, hogy teljesen felesleges egy számotokra bevált, tökéletes napirenden változtatni, mert a baba kicsi, nem úgy érzékeli az időt, mint te, másrészt magától is változhatnak a dolgok. De csináld ahogy jónak látod. Bár nem értem azt sem, hogy miért nem ér rá az óraállítás után elkezdeni csúsztatni, ha addig nem oldódik meg magától.
2014. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Most azért akarod előbb kelteni, hogy majd 1,5 hónap múlva percre pontosan beálljon a MOSTANI napirended? Nem fog. Simán ráérsz az óraátállítás hetében elkezdeni ezen agyalni. Elárulom, hogy bármelyik gyerek képes 1 mp alatt a hetek óta beállt napirendet felborítani. Ok: hideg/melegfront, fogzás, betegség, növekedési ugrás, csak. Próbáld egy kicsit lazábban venni, később rosszabb lesz. Neked.
2014. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nos, minden rendben ment?
2014. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
kösz a kérdésed, igen, minden okés volt. Én elkezdtem előre hozni mindent és most ismét okés a dolog. Azért volt erre szükség, mert nem akartam, hogy az átállás után este 10-11re tolódjon a fektetése. Ezért szép lassan előre hoztam mindent. :)
2014. ápr. 1. 09:55
 15/15 A kérdező kommentje:
11-12-es válaszolónak üzenem, bár szerinte már nem olvassátok, én is csak most olvastam a válaszokat. Hogy minden okés, nem vártam meg az óraátállást, előbb kezdtem el előrébb hozni a fürdést meg minden mást. kb. 1 hónap alatt egy órát csúsztunk és most ismét itt vagyunk, ahol anno, amikor a kérdést feltettem. nekem ez így volt jó
2014. ápr. 1. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!