Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek így orvoshoz, vagy...

Elmennétek így orvoshoz, vagy kérnétek új időpontot?

Figyelt kérdés
Endokrinológushoz kell mennem, de nincs, aki vigyázzon a kisfiamra (5 hónapos). Férjemnek bíróságra kell mennie tanúskodni, pont akkor, így ő nem tud vigyázni rá. Az én családom, barátaim messze élnek, így ezért nem kívánom tőlük, hogy eljöjjenek. A férjem családja nem tud/akar vigyázni rá. Pedig annyit kértem, hogy amíg én bent vagyok, addig tologassák a babakocsit. Az apósom szerint azonban felelőtlenség elvinni magammal, és az orvos is rossz szemmel fog nézni rám. Új időpontot azonban csak hónapok múlvára kapnék. Ti mit tennétek? Nem beteg emberek között kellene várni, és nem is sokat, mert mindig tartják magukat az időpontokhoz. Rossz szemmel fog nézni rám a doki?
2014. febr. 19. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát engem lehet nem érdekelne , hogy a doki hogyan néz rám. Egyébként nem hiszem, h rossz szemmel nézne rád. Sokan - a normálisabbak - megértik, h nem mindig sikerül lepasszolni vhova a gyereket, amíg vki intéz vmit. Én elvinném magammal, ha csak hónapok múlva kapnék új időpontot.
2014. febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd magaddal a babádat, hordozóban elnezelodik a vizsgalat alatt. Sztem az egész elején elmondod, h sajnos így alakult, senki nem fog rád emiatt ferde szemmel nézni.
2014. febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem fog, de ha mégis, tedd fel a fapofát éa tojd le. Egy orvosban kell hogy legyen ennyi empàtia szerintem.
2014. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem egyszer láttam már olyat, amikor nőgyógyászatra kellett mennem, hogy hozták az akár pár hónapos babát is magukkal a szülők, soha senki nem szólt érte. Bár az elég ritka volt, hogy valaki be is vitte magával, de ilyen is van, általában volt valaki, aki ez idő alatt kint volt a gyerekkel.

Esetleg ha van egy jó ismerősötök, szomszédotok, aki el tudna kísérni és elvállalná, hogy míg te bent vagy a rendelőben, ő addig kint legyen a kicsivel, akkor azt még meg lehet próbálni.

De ha tényleg fontos dologról van szó és csak hónapok múlva tudnál újra menni (és hát lehet hogy akkor is pont ez lenne, mert ezt nem lehet tudni), akkor én elmennék a vizsgálatra.

Megmondod, hogy mi a szitu, hogy a család messze van, a férjed pedig hivatalos ügy miatt nem tudott eljönni és ennyi.

2014. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel a férjem állandóan dolgozott, amikor a kisfiunk kicsi volt, és ráadásul az ő és az én családomban is mindenki aktívan dolgozik, soha senkire nem tudtam bízni a babát, amíg nekem dolgom volt. Mivel orvoshoz és hivatalos ügyben is csak hétköznap tud intézkedni az ember, így én vittem magammal mindenhova. Még olyan is volt, hogy a háziorvoshoz is vinnem kellett sajnos. De még ott sem szóltak egy rossz szót sem, rögtön behívtak, elintéztük amit kellett és már mentünk is.

Én azt mondom, hogy vidd nyugodtan magaddal. Én sehol nem éreztem, hogy ezért rossz szemmel néznének ránk.

2014. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell magyarázkodni. "Elnézést nem tudtam kire hagyni" és kész.
2014. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én tuti vinném magammal, az "elnézést, nem tudtam kire hagyni" pont elég magyarázat és egyáltalán nem ciki, de szerintem a doki sem fog furán nézni emiatt, van ilyen, biztos előfordult már az ő praxisában is...


Sógornőm nemrég nőgyógyásznál volt 7 hónapos kisfiával, hordozóban ülte végig, nézelődött, semmi gond nem volt...

2014. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lcs ***** válasza:
szerintem is nyugodtan vidd magaddal, csak számold bele, hogy esetleg várni kell, akkor vigyél elég kaját, pellust stb :)
2014. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!