Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt-e itt olyan, aki 6...

Volt-e itt olyan, aki 6 hónapnál tovább szoptatott, kizárólagosan, és semmi baj nem volt a babájával? Manapság az a tanács,

Figyelt kérdés

legalábbis itt külföldön, hogy 6 hónaposan el kell kezdeni a hozzátáplálást (itt régen 4 hónaposan kezdték), előbb nem javasolják, ha van anyatej, mert nincsenek meg a megfelelő enzimek, nem tud ülni a baba és az egyéb izmok, mozgás sem alakul ki feltétlenül rendesen, és még más okok miatt.

De azt mondják 6 hónapos kor után már pl. nem elég a vas, és egyéb okok miatt is ajánlatos elkezdeni a hozzátáplálást.

Azt sejtem, hogy nem minden babánál ennyire pontos a dolog, és értem, hogy valami napot, időpontot ki kell hivatalosan nevezni, de én (ha a babám még elégedett lenne a mennyiséggel) szívesen etetnék kizárólagosan akár 7 hónapos koráig is. Kisfiam van, igény szerint szopizik, egyenlőre elégedett, legtöbbször 1 cici is elég neki, max 1-2 óránként szoptatom, ha kell neki. Volt aki tovább szoptatott, különösen kisfiút?


2009. dec. 10. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

A 6 hónapot javasolják, mert addigra már mozgékonyak, általában több táplálékra van szükségünk, mint a kizárólagos tej. A tej is egyre "hígabb", ahogy telik az idő, egyre kevésbé tápláló, inkább lesz csak kellemes időtöltés.

Meg ahogy te is írtad, az ásványianyag és vitamintartalom miatt is meg kell kezdeni a hozzátáplálást, nem beszélve a kicsi emésztőrendszernék megfelelő fejlődése érdekében.

De ha te 6 hó helyett csak 7 hós korában kezded meg, azzal még nem ártasz.

Az ilyen jellegü gondok amúgy is csak sok év mulva (nálam 18 éves korombn) jönnek ki, nem hamar.

2009. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első gyereknél mondta a védőnő, hogy ha nem kezdem el hozzátáplálni 4 hónaposan (max. 5) akkor később gondok lesznek az evéssel. Igy is lett, 6 hónaposan kezdtem el, de 3 hónapig csak kínlódás volt mindkettőnknek, és utána sem lett jó evő a fiam.


A második babámnál már megfogadtam a tanácsát, és 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, és lám, a lányom hozzászokott a kanálhoz, a mai napig nincs gond az étkezésével, a fiammal annál többet szenvedünk.


És ezt másoktól is hallottam a baráti körünkben. Én azt mondom, azért szoptasd amíg tudod, de ismertesd a kanállal, új ízekkel.. és mellesleg tényleg kellenek az új vitaminok neki.

2009. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem lesz hígabb az idő előrehaladtával a tej, ez nem igaz.

Én 6 hónapig kizárólagosan szoptattam a kisfiam, elkezdtük ugyan a hozzátáplálást, de ez 8-9 hónapos koráig inkább csak kóstolgatás volt, nem mondanám mennyiségnek. Ismerek több olyat is, aki bőven 6 hónapos koron túl is csak szoptat, de azért, mert a baba nem fogad el mást. Nem lesz tőle semmi bajuk.

Viszont: ne Te döntsd el. 6 hónap után kezdd el megismertetni az ízekkel, és hagyd, hogy a baba döntse el, mit és mennyit kér. Persze nem szükséges gyorsan növelni a mennyiséget, de ne foszd meg a kisfiad attól, hogy olyan táplálékkal is megismerkedjen, amire már éretté vált. Add mindig szopi után, és csak lassan növeld az alkalmak számát, ha szeretnéd, hogy még sokáig és sokszor szopizzon.

2009. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

A másodiknak üzenem: ez nem ettől függ!

Az első fiamnál már 3,5 hónaposan hozzátápláltunk, mert féltem, hogy kevés a tejem. Vele 5 éve küzdünk az evéssel.

A kisebbik 6 hónapig csak anyatejet kapott, majd 10-11 hónaposan kezdett el nagyobb mennyiségeket enni. Nagyon jó evő, mindent megeszik és bármit szívesen fogad.

2009. dec. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Én is föltettem ezt a kérdést ugyanevvel az elgondolással.

A védőnő és az orvos mondta 6 hónapos kora elött semmit nem szabad adni,mert mondtam,hogy almát nyalatok vele.Mintha kést nyalatnék úgy néztek...

Orvost váltottam és ő egy konferencián volt elötte,ahol elmondták,hogy 5 hónaposan el kell kezdeni a hozzátáplálást,hogy ne alakuljon ki ételallergia.

2009. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hú, akkor ez sem egyszerű...

Én (ha a babámnak elég), szeretném kibírni a dolgot, annyit néha elkezdtem, hogy pl. mikor krumplit főztem, v. tegnap körtét, egyszer pedig banánt ettem, adtam neki csak az ujjam között egy gombostűfejnyit, (most 5 hónapos), csak mert annyira nézte, és kíváncsi voltam, hogy mit szól hozzá. Forgatta a szájában, legtöbbször nem igazán nyelte le, bár tegnap épp le is ment egy pici.

De köszönöm a segítő szándékot mindenkinek.


Azért is kérdeztem, mert mintha írta volna valaki, hogy 11 hónaposan is csak szoptat, érdekelt volna, hogy volt-e tényleg aki tovább csinálta. És gondolom, mikor az ősembernek nem volt turmixgépe, a babák még hosszabban szoptak :)

Meg anyira nem várom a hozzátáplálást, és annyival egyszerűbb "előkapni" (természetesen fehér pelus, vagy kendő alatt, ha mások is vannak), és a baba is annyira szereti, meg egyre jobb érzés... Már előre hiányzik.

Eddig a babám minden grammja belőlem nőtt...

2009. dec. 10. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Én 7 hónapos korukig csak szoptattam, most 10 és fél hónaposak, kétszer szilárd kaja, háromszor szopi. Mindent megesznek szilárd kajaként, semmi gond az étkezésükkel.

És a kisebbik beteg volt 8 hónaposan (náthás), a dokinéni mondta, hogy jó lenne, ha CSAK szoptatnám megint egy darabig, ne kelljen a szilárd kajával a gyomrának dolgoznia... Úgy is tettem...

2009. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Igen, sajnos az információ áradatban az ember csak kapkodja a fejét, mert mindenki mást mond! Nekem is mást mondtak a szülők, az orvos, meg a védőnő! Végül is én 6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni almával, krumplival, kis hússal. Mindent evett/eszik a kisfiam, az új dolgokat is szívesen fogadja, jó étvágya van, szépen fejlődik! Szóval hallgasd meg a jó tanácsokat, de legfőképp az anyai ösztöneidre hallgass! Ja igen, kisfiam van, azt mondják, hogy a fiúk erősebben és tovább szopiznak, és bár ez nálunk is így van, nem biztos, hogy minden fiú babára igaz. Ő most 1 éves, és a tejcsi már csak egy kis pótlás, de inkább a kötődés miatt kell neki! Én bátran elkezdeném 6 hónaposan a hozzátáplálást fokozatosan, apránként! Vannak babák, akik kifejezetten élvezik, hiszen ez egy új dolog a számukra! Sok sikert!
2009. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
KOSZONOM, EZ HASZNOS, KEDVES KET UTOLSO! :)
2009. dec. 11. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!