Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagyon gáz ha...

Szerintetek nagyon gáz ha születendő ikreinken Bence, Máté, Márk vagy Vivien, Luca, Panna nevet adunk?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert mostanában minden második gyereket így hívnak, a többi szülőt sem érdekli, hogy egy oviscsoportban 12 Bence 15 Viven lesz. Szerintetek?
2009. dec. 11. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem emiatt gáz :( Mostanában tényleg mindenkit ugyanúgy hívnak, de ez így volt régen is, akkor mindenki Józsi, Feri, Pisti, Mari, Erzsi, Zsuzsi volt.

Nézd meg a 100 leggyakoribb nevet (még csak 2008-as van, ha jól tudom), nézd át, hátha tetszik valami hátulról is :)

Amúgy meg a lényeg, hogy neked tessenek a nevek, ne foglalkozz mások véleményével.

2009. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem választasz inkább valami egyedi nevet, ami ritka? :) Én biztos valami nagyon különleges nevet adok majd a gyermekeimnek. Szép nevek, amiket felsoroltál, de tényleg picit gáz, hogy minden 2 gyereket így hívnak. De ha neked ez tetszik akkor hajrá, max. 1-el több lesz belőlük. De mondom én a helyedben biztos, valami különlegeset választanék! ;)
2009. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a 6 név nagyon szép. Nem is tudtam, hogy mostanában ezekből van a legtöbb:-) Ebben az esetben viszont én is mást keresnék.

5 hónapos baba anyukája

2009. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a Luca meg a Panna nem annyira gyakori.

Gratulálok az ikrekhez, és sok kitartást, egészséget kívánok nektek.

Hányan lesznek?

2009. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

3an:D Nem figyelted?


Én sem szeretem ha elordítom magam és odafordul 100 gyerek,de a ti gyerekeitek úgy adtok nekik nevet ahogy szeretnétek:)Nekem egyik név sem tetszik,nem azért mert túl sok van belőlük,hanem alapból nem:)

Ha kell még tipp akkor szolj és írok

2009. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
Hát szerintem meg nem gáz.Azért egy csoportban általában 2-egyforma név szokott előfordulni.Sok más közkedvelt név van most,van miből válogatni másoknak is.Nehogy már ez miatt hivd a gyerekeidet Ubulnak meg Leokádiának (ha valakit megsértek bocs,nem állt szándékomban) mert ugy kevés gyereket hivnak.
2009. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi egyedi nevet adtunk a fiunknak, pont emiatt.

Nem felvágásból, de pl. nekem tetszett a Marcell, a férjem szerint gáz. Neki tetszett a Bence, azt én nem akartam. Véletlenül jött a név, mindkettőnknek tetszett, és ritka is.

Találtam egy ilyet, hátha segítene:

[link]

2009. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nekem ezek tetszenének legjobban, biztos nem érdekelne, hogy mások szerint "gáz", hogy sok gyereket hívnak így.

Persze ha ez titeket zavar, akkor keressetek inkább másokat, nehogy később meg emiatt érezd rosszul magad, mikor kérdezik, hogy hogy hívják őket.

Egyébként meg minden időben vannak divatosabb nevek. Nálunk sok Tamás, Kata, meg Kati volt mindig az iskolákban, de azért nem 8, hanem 2 maximum 3. Azt még azért ki lehet bírni és pl egyiküktől sem hallottam, hogy emiatt nagyon utálta volna a nevét.

Mondjuk a "Nagy"-ok és "Szabó"-k lehet, hogy jobban bosszankodnak, mint a gyakori keresztnevesek.

2009. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nem gáz, ezek szép nevek, és az a lényeg, hogy ők majd szeressék. Olyan szempontból szerencsések vagytok, hogy nem csak egyet választhattok mert 3an vannak:)
2009. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egy fiú egy lány lesz.

Csak azért kérdeztem mert nálunk csak a lépcsőházban 9 fiú gyerekből 0- 2 év között 7 Bence van. Lányoknál viccen kívül 6 gyerekből 5 Luca. Akit megkérdeztem azt mondta nem érdekli megtetszett neki a év amit a szomszéd adott a gyerkőcnek. Parkban sétálunk a többi anyuval onnan tudom. Azért godoltam csak mert úgy látom mást sem érdekel hogy 10 ből 7 gyereket ugyanúgy hívnak, ha egyszer nekik az a név tetszik... Jaj nem tudom. De pl. hogy illek egy 30 éves mondjuk orvoshoz vagy tanárhoz hogy Bence, vagy Vivien mert kisgyereknek jó de felnőttnek?

2009. dec. 12. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!