Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyem ki alóla a habtapit?

Vegyem ki alóla a habtapit?

Figyelt kérdés

Babám 2nap múlva lesz 7 hónapos. Már 4 hósan forgott oda-viszza, és miután forogni kezdett, azóta a nap nagy részében a földön van. Van egy kicsi szőnyeg, arra habtapit tettem, és ezen hasal a baba. Nagyon jónak találtam a habtapit, mert ugye viszonylag kemény, és szép színes. Már egy ideje kúszik is, vagyis inkább hátrafelé, és magán körül, és pár napja már hintázik is a térdén.

Szóval a gondom az, hogy alig 3 hónapja van a baba a habtapin, de már szétszaggatta. Nem tudom hogy ez normális-e, hogy ennyire széjjel szakítják a babák, főleg ilyen hamar. De az én babám azt csinálja, hogy leszaggatja a kis füleit, amivel összeillesztjük őket, és már többet keresztben is eltépett. Én nem tudom hogy csinálja. Vagyis tudom, mert látom. Vagy lerágja a fülét, vagy a kezével egyszerüen leszakítja. Még csak 3 hónapja tettem alá, de olyan már a habtapi, mint valami 1000éves lestrapált kutyaalá se való valami. Vegyem ki alóla, vagy had szaggassa szét? Nem a habtapit sajnálom, az nem érdekel hogy kuka lesz a sorsa hamarosan,, hanem inkább az a gond hogy nincs nagy szőnyeg amin lehetne helyette a babám. Tudom hogy nemsokára elkezd mászni, és akkor úgysem marad egyhelyben a szőnyegen meg a habtapin, de addig is jó lett volna ha rajta marad, hideg még a kőpadló. Ismerősöm babája idősebb,. nekik már fél éve van lerakva a habtapi, de az még ma is olyan mint az új. Más babája is ennyire széttépi a habtapit?

Szerintetek amíg megtanul mászni addig maradhat a habtapi alatta? Nem veszélyes? Mindig mellette vagyok, dehát na.


Köszönöm a véleményeket.



2014. márc. 3. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Eddig is veszélyes volt, a szájába vehette volna!!

Én eleve leterítettem egy pléddel, így nem szedte szét a gyerek. Vegyél neki bizományisat vagy használtat, ha habtapit akarsz, de tegyél rá plédet és ne engedd neki szétszedni, fulladásveszélyes.

2014. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így veszélyes. Lenyelhet belőle kisebb darabokat. Egyébként nálunk közel 1 éve használatban van a habtapi és olyan, mintha új lenne. Pedig a lányom néha megrágja, de soha nem szakadt le róla egy darab sem. Szerintem a minőségével lehet baj.
2014. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig 2 csomaggal vettem ,de nem egy helyen, mindkettő fajtát széttépte már. És nem is volt olcsó, hogy gagyi legyen. Plédet meg azért nem raktam rá, mert a habtapi előtt plédre raktam, de azt mindig markolászta és így maga alá gyürte, az nagyon nem volt jó.
2014. márc. 3. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is felszedném a habtapit. Valahogy rájött egy ilyen technikára :) és tetszik neki és bizony szét is fogja szedni továbbra is.

ÉN nem is vettem ilyet pont azért mert attól féltem szétszedi és akkor mindenhol csak a darabjai lennének, bár tetszenek ezek a habtapik.

Nálunk szőnyeg van amúgy. Ezt tudom javasolni, hogy egy szép mintás szőnyeget vegyél, valami jó gyerekmintásat, az is szép színes lesz. Nem kell óriásit, nem kell beszőnyegezned a lakást, de most még sokat van hason, ne legyen nagyon hideg neki.

A habtapit meg dobd ki. Bizony fulladás veszélyes, nem tudsz mindig ott lenni, mindig oda nézni, bármikor leszakíthatja és a szájába veheti. Hidd el pillanatok alatt baj lehet.

2014. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha vastag cellux-szal hátul összeragasztgatnám az összeset, akkor talán nem tudná szétszedni. addig talán kibírná míg elindul mászni, utána meg úgyis megy a kukába. Ez még egy jó alternatíva, vagy ne szórakozzak vele, és lökjem kifelé alóla?
2014. márc. 3. 13:01
 6/6 Huszkáné válasza:
Szar minőséget vettél 😊
2016. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!