Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17hónaposnál megrendülhet a...

17hónaposnál megrendülhet a bizalom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen egy őrültek háza van nálunk este

ha lenne olyan dadus mint a tvben kihívnám,hogy segítsen,de nem tudok róla sajnos..

eddig hajnaltól velem aludt,különböző okok miatt..kb 2hónapja saját ágya van az elején javult is az alvás..itt mondanám,hogy születésétől borzalmas alvó.Volt ,hogy 20szor kelt fel éjjel..amióta nem volt kiságyban kb 3-4re csökkent

de az utóbbi hetekben egyszerűen nem hajlandó aludni nélkülem.Meg kell várjam még elalszik és úgy lopózok ki,már az éjjelektől félek és .De mostanában már képes eljátszani azt,hogy 8körül lerakom és ma pl 10től ordít.ma már vissza tettük az utazó ágyba mert képtelenek vagyunk megfékezni.

bezárni nem akarom a sötét szobába semmi képen.Visszakísérgettem kb 100szor már azt elértem ,hogy nem üvölt de akkor is kijön és azt hiszi játszunk..már kiabálni sem akarok vele,mert belefáradtam-a beszélgetés egyszerűen nem vállt be,pedig nagyon okos gyerek..nem tudom ezzel ártok e ha megint rácsos ágyban alszik de ez már tűrhetetlen.Ha nem akarok én is dili házban kikötni...

Megrendülhet is a bizalma?

Anyum szerint nem teszek vele jót ha adtam neki egyfajta szabadságot eddig most meg elveszem,de úgy érzem visszaélt vele és egy ilyen idős gyereknek még szót kell fogadni és pihenni kell éjjel nem játszani..segítsetek mit tegyek mi a legjobb?


2009. dec. 12. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
szió!hogyan alszik el amikor bent vagy nála?olvasol estimesét neki?lehet,hogy a sötéttől fél v. rosszat álmodott és az bántja.mindenesetre akármilyen nehéz próbálj nyugodt maradni,mert a kicsi érzi,hogy feszült vagy és nem fog jól aludni mikor anya mérges rá.nagyon megértelek ,lányom 6hós korától este 11 körül alszik el és kb.2 éves korától egyáltalán nem alszik napközben.pedig én beirattam mindenféle különtornára ,karatéra hátha elfárad de nem.ilyen fajta.most 12 éves és még mindig jóéjtpuszimmal alszik el(11kor:()picim 10 hós ő meg cicin,de sebaj.jó babázást!
2009. dec. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem olvasunk mesét a szobájában,előtte nézünk tvt-esti mesét és nézegetjük a leporellós mesekönyvet,nem képes még türelemmel és nem is érdekli ha olvasok neki.

bemegyünk a szobájába és ülök mellette amíg elalszik,majd kijövök.hajnalban meg bementem aludni hozzá,mert sajnos férjemmel sem tudok pihenni mert olyan szinten horkol,hogy nem megy vele sem.

Ma már vissza raktuk az utazóágyat,rá az én ágyamra mert ez már döbbenetes volt amit csinált.bevallom én is feszült voltam kiabáltam is vele,pedig tudom,hogy semmire sem megyek csak már bele vagyok fáradva abba is,hogy minden nap ugyan ez a szitu-ha véletlenül kimarad az már azért van,mert több nap annyira lefáradt,hogy muszáj aludnia..De tényleg annak sincsen értelme,hogy én ideg összeroppanást kapjak attól,hogy már rettegek az estéktől,a gyerekbe rögzül az,hogy kiabálok meg állandóan felkel.egyszerűen valahogy el kell érjük,hogy igen is mi vagyunk a felnőttek és ő agyerek és neki kell szót fogadni nekünk és nem nekünk azt csinálni amit ő akar-pl aludjak vele már 10től.

nekem olyan szakmám van amiben dolgoznom kell,hogy meg tudjak maradni benne.este tudok csak dolgozni egy pár órát,de most még az sem megy,pedig muszáj ,mert így a legjobb mindenkinek.anyukám szerint most egy törést okozhatok neki,hogy eddig meg volt engedve a rács nélküli ágy,most meg vissza került az utazó ágyba és korlátozva van,de már olyan szintre ment el,hogy ez már megengedhetetlen...a férjem szerint jobb ha szokja azt,hogy néha a szabadságból korlátozás lesz ,mert az életben is így van.igaza van neki is,csak olyan furcsa mert egy pöttyöm emberkéről beszélünk.de normális gyereket szeretnék belőle aki kipihent és mi is legyünk azok...

2009. dec. 13. 00:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is : miért van SÖTÉT a szobájában???

Vegyetek egy éjszakai kislámpát, a legtöbb kisgyerek fél a sötétben, miért kellene rettegnie, amikor ez egy kislámpával megoldható???...


Másodszor : vezessetek be egy rendszert!

Vacsora, fürdés, ágybabújás, esti mese, aztán jóéjtpuszi és alvás...

A mese legyen derűs, nyugtató, elringató.


Természetesen ezután fog jönni a sok-sok "ötlet" (pisilni kell, szomjas vagyok, fáj az ujjam, eszembe jutott valami, megint pisilni kell, stb.)...

Ez a móka nálunk is ment évekig, nagy-nagy türelem kell hozzá, hogy sokadszorra is mosolyogva bólints, aztán megint egy puszival jóéjt kívánj...


OK! Az ágyba mese után még egy picit játszhat, de csak 10 percet, aztán aludni kell! (Ne azt mond neki, hogy NEM SZABAD, hanem kicsit engedsz a kérésének, ha ő meg betartja a te kérésed! Egy becsületes alku, ami mindkettőtöknek jó.)


Ha mindig megbeszélitek a problémákat és mindketten kicsit engedtek egymás kérésének,a gyereked is sokkal jobban kezelhető lesz! :D

Mert ha mindig csak neki kell betartania a ti parancsaitokat, attól előbb-utóbb besokall és jönnek a hisztik. Neked se jó, ha a gyereked rosszul érzi magát a bőrében, semmiből se áll egy kicsit a kedvére tenni...


Pl. a játszótéren is lehet alkudozni, az ennivalókon is, a délutáni alvásnál is, a játékboltban is, a boltokban is...

2009. dec. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz ezen változtatni de elrontottátok már az elejétől. Teljesen igaza van az előttem szólónak. Próbáljatok egy megnnyugtató rendszert bevezetni és hagyd kicsit sírni. Meg fogja tanulni hogy éjjel alvás van. Nem értek egyet anyukáddal. Azzal nem teszel jót ha hagyod elkallódni épp most. 17 hónapos. Még tudsz korrigálni rajta de ha teljesen a fejedre nől, akkor nagyon sokat szenvedsz még. Ez nem kegyetlenség, a gyerek érdekét szolgálja. Ami nem az hogy azt tesz amihez kedve van.
2009. dec. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mivel az ajtó nyitva volt eddig is így nem volt sötét.de besötétítek mert fél a fényektől-árnyékoktól,pl a virágétól.Amennyire szerette kicsiként a fényeket nézni most úgy fél tőle és jobban bejött így ha a függöny be van húzva.

A bezárnia sötét szobába azért írtam,mert már olyan szintre ment nála a kijárogatás,hogy hiába kísértük vissza és ugyan úgy adtunk neki puszit meg betakargattuk term,üvöltve jött ki ugyan úgy...

Természetesen az esti rituálénk megvan ezt nem tudom honnan vette a hozzá szóló,hogy nincsen.Kicsi korától megvan,de ezt le is írtam.

Fürdés,vacsi esti mese még játszhat egy kicsit majd fogmosás puszik és megyünk aludni,de az utóbbi időben kihasználja azt,hogy nem a kiságyban alszik..napokig próbáltunk alkut kötni,megbeszélni de még kicsi ehhez,azt csinálja amit ő akar.Én elhiszem,hogy 3-4évessel lehet alkudozni de vele ha az alvásról van szó nem.

Tegnap végül is úgy aludt el,hogy a másik ágyra rátettük az utazó ágyat és üvöltött kb 50percen keresztül.be be mentünk megvígasztalni de csak rosszabb volt mikor kijöttünk,majd kb a 4dik után nem mentünk be.Álomba sírta magát.A szívem szakadt meg de sajnos muszáj volt valamit tenni,mert ez már tűrhetetlen volt,hogy eddig éjféltől nem hagyott dolgozni és menni kellett vele aludni,de olyan szinten figyelte,hogy bent vagyok e,hogy 2órára rá sem lehetett kijönni,most meg már este 10-11től akarta ezt.Szóval ő irányított minket és én engedtem mindig.

Persze azt mondom vannak dolgok amikor lehet alkudozni de abban nem,hogy este 10kor aludni kell már-pláne úgy hogy 8kor aludt el csak felkelt és utána játszani akart stb...

Érdekes ma pihenten és mosolygósan kelt és szót fogadott...lehet ezt kellett volna már réges rég csinálnom csak nem volt szívem hozzá,de annak sincsen értelme ha nem érezzük jól magunkat egymással és ne egy 17hónapos irányítson már ha lehet,mert azt hiszem mi vagyunk a szülei és mi neveljük őt,ne ő minket..Egyenlőre sztem legalább is nincsen alvás téren alku,mert ha nem alszik másnap nyűgös,esik el vergődik dobál és csak én is azzá válok és az még rosszabb...

2009. dec. 13. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 18 hónapos. Világ életében köztünk aludt. Most is cicin alszik el a nagyágyon, s utána én kijövök, hagyom aludni. Éjfél körül mellé bújunk. Reggel ő ébreszt minket egy kis bunyóval, vagy csiripeléssel.

Nagyon sokan ellenzik az együtt alvást, de én még hátrányát nem tapasztaltam soha. Teljesen kiegyensúlyozott a gyerkőc, és nem kell fel éjszaka, nincs alku, meg rapli.

2010. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekünk így utólag ekkor kezdődtek a nagyobb gondok.Méra már van egy tesó is,és el sem tudom képzelni,hogy köztünk aludjanak,nem pihennénk jól..még pici imádni való magam mellé veszem őt is,de mindig vissza teszem a helyére...ez jött be hosszú távon.Nem mellesleg ha lesz egy tesója majd nektek is,nem tudom akkor,hogy tudjátok majd kezelni a helyzetet-ha ugyan úgy akartok bánni vele.26hós és 2hetes baba mamája
2010. szept. 13. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!