Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszokott, vagy leszoktattad...

Leszokott, vagy leszoktattad a babád az éjjeli evésről?

Figyelt kérdés
hogyan-és mikor történt?azon gondolkodom,hogy megéri-e a fáradtságot,kinlódást.később még nehezebb lesz-e leszoktatni.most 7hónapos.vagy hagyjam a csudába-majd leszokik,addig meg a családi élet nem borul fel még jobban.csak a dokinéni piszkál mindig vele-hogy elszúrtam,egy tanult ember vagyok,és mégis milyen bénán csinálom..
2014. márc. 5. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ennyi idősen szerintem még simán belefér az éjszakai evés... 1 éves kora körül szokott le az én lányom róla... úgy hogy nem tápszert adtam neki, hanem vizet vagy teát... meg amikor láttam, hogy csak megébred,de nem sír, akkor visszaringattam minden nélkül... mert nem akartam hogy éjszakánként teázzon... nagyon hamar leszokott róla és átaludta az éjszakát :)
2014. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 7 hónaposan még nagyon bőven belefér az éjjeli evés. Sőt, ha szopizik, akkor valószínűleg a teljes elválasztásig ébredni fog éjjel.

Az én kisfiam 2 éves és 4 hónapos, és most szoktattam le a ciciről, de még mindig nem aludt át egyetlen éjszakát sem, annak ellenére, hogy előtte minden éjjel cicizett amikor felébredt, és csak azon aludt vissza.

Most is felébred, pedig nem kap cicit, nem is iszik, csak ébred és vissza kell altatni (kb. 3 perc).

Szóval nem tudom milyen doki néni lehet, de valószínűleg még a 40 évvel ezelőtti érában él.

Semmit nem rontottál el, és béna sem vagy, nyugi :)!

2014. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20 hós korában hagyta abba a kisfiam az éjjeli szopit. 1-2x ébredt. nem az éhség miatt, hanem komfort szopi volt. Utána ha ébredt elég volt neki, ha megsimizem, vagy megszólaltam.Nem is gondoltam rá, hogy le kellene szoktatni róla.
2014. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tápszeres volt, így kínlódtam az éjjeli etetéssel, vízmelegítés, kikeverés satöbbi. 1 éves kora körül családi nyomásra kezdtem el leszoktatni és teára álltunk át.
2014. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Enyém kb 6 hetes korában szokott le az éjjeli evésről magától. Egyszerűen már egy ideje am is csak egyszer kelt enni, aztán az az egy is kitolódott hajnalra majd reggelre. Mondjuk ő tápszeres lehet azért szokott le róla ilyen hamar.
2014. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy 11 körül evett még a fiam, és akkor hajnalig kibírta. Nem tudom, ez éjszakai evésnek számít-e. Egyébként tápszeres, és úgy 6 hónaposan magától elhagyta ezt az evést is. Egyszerűen nem kérte, hiába akartam neki adni. Azóta éjszaka nem eszik. Este 8-kor kap utoljára, és kb reggel 6-kor szokott kelni.
2014. márc. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8 hetesen nem kelt már enni a fiam éjjel. Nem tettünk érte semmit, egyszerűen csak onnantól átaludta az éjszakát.
2014. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Négy hónaposom, szép lassan magától építette le az éjszakai evéseket. Egy hete már 9től alszik 8ig. Nem ébred fel egyáltalán éjszaka, mióta egyedül alszik a saját szobájában.Szerintem minden gyerek más. Nem rontottál el semmit!
2014. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Leszoktattam, cumit adtam eleinte, és valóban rájöttem, hogy csak megszokásból ébredt enni.

Kb. 6 hónaposan rosszul kezdett aludni, akkor ismét adtam neki enni éjjel, és álometetést is bevezettünk, enni kapott, mielőtt lefeküdtünk. A hajnali evést magától elhagyta, és 11 hónapos kora körül az álometetés is elmaradt. 7 hónaposan éjjel és hajnalban is evett tápszert. Ne aggódj, nem csinálod rosszul. Le fog róla szokni.

2014. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen-akkor bizakodom
2014. márc. 5. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!