Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a koraszülés hazaengedés...

Mik a koraszülés hazaengedés feltételei?

Figyelt kérdés
súly, méret, agpar ilyenekre gondolok. Akinek koraszületett a gyereke lett teje vagy tápszeres volt a kicsi?
2014. márc. 11. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia nekem 1600gmal 31+0napon született hüvelyi úton. 7/9 Apgarral lélegeztetni kellett egy napig, utána légzés támogatást kapott. Csak anyatejet kap a pici, de én minden nap fejtem 3 óránként, a koraszülött intenzíven tanácsoltak este 4-5 óra is eltelt néha. Hivatalosan 2500 lehet haza engedni, de 2 kiló fölött már haza engednek, ha megtudja enni az adagját cumisüvegből. ",5 hete volt az intenzíven 1630g-mal kerültünk a Madarászba és ott is majdnem két és fél hetet voltunk, mikor elérte az 1800g-ot velem közös szobába került befeküdhettem hozzá, mindent én csinálhattam vele és próbáltuk napi 1x-2x a cicizést is. Haza jöttünk és hirtelen át kezdett állni a cicire egyre, erősebb lett és két hét alatt teljesen átállt a cicire.
2014. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem írni mi 2090gmal jöttünk haza dec.30-án most már 4,5 kiló. :D
2014. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2014. márc. 11. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez minden PIC-ben más. És persze a babától is függ.

Az én kislányom 33 hétre született, 5 napig kellett neki légzéstámogatás és utána még 3 napig oxigén. Mivel 5 napig meg sem próbálhattuk a szopizást, és így fejtem rendületlenül, 2-3-4 óránként, éjjel-nappal. Szondán kapta az anyatejet, aztán amikro kikerült az intenzívről és együtt lehettünk, cumisüvegből kellett volna pótolni az adagját, de Ő már a kezdetektől nem fogadta el.

Amint hazajöttünk szépen elkezdett szopizni, a tejjel sem volt soha gondunk.

2350 grammal engedték haza.

2014. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!