Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg babád mászni?

Mikor tanult meg babád mászni?

Figyelt kérdés

Hány hónapos korában?

Az enyém 3 napja, és már úgy megy mint a kis fürge nyúl. Anyum szerint ez a gyerek egy zseni, mert hogy milyen korán mászik. És hogy már 1 hete ül is magától. Szerintem meg átlagos gyerek, anyum szeret túlzásokba esni. Főleg ezért lennék most kiváncsi kié mikor kezdett 4kézláb mászni.


2014. márc. 20. 14:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és már tapsikol is.
2014. márc. 20. 14:11
 2/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdte.
2014. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9,5 hónaposan. Ő előbb állt fel, mint mászott. Mennyi idős a babád? Amúgy semmit nem jelent, hogy mikor kezdenek mászni, ülni, stb. A nagyszülők szeretik zseninek látni az unokájukat (az én szüleim is), de a gyors mozgásfejlődéstől még nem lesznek azok.
2014. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem rég, 8 hónaposan, már 2 hónapja kúszik, másfél hónapja felállt... azt hittük már sose fog mászni, de nagynehezen sikerült :D.


De a lényeg: szerintem ha megvan a mozgásforma, akkor már pár nap alatt nagyon gyorsan bele tudnak lendülni. Szóval szerintem ez így természetes, hogy nem megy, elkezdi és pikk-pakk már gőzerővel csinálja.

2014. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenki másban ügyes és minden gyerek más ütemben fejlődik.

A fiam fél évesen már stabilan ült, 7 hónaposan állt fel először a kiságyban, utána már kúszott is, viszont mászni nagyon későn, csak 10 hónapos korában tanult meg, viszont 1 hónappal később már stabilan és önállóan járt.

De ismerek olyat is egyébként, akinek a gyereke előbb tanult meg járni, mint mászni.

Szóval ebből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni.

2014. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, erről beszéltem. Az én pindurkám most lett 7 hónapos, ugye hogy teljesen rendben van? Megőrjít néha ezzel a nagyzolással. Imádom a gyerekem, de anyám néha túl sok.
2014. márc. 20. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 10 hónaposan kezdett mászni, de már előtte felállt és kapaszkodva lépegetett. 12 hónaposan kezdett járni.

A szomszéd kisfiú 7 hónaposan állt fel, 6 hónaposan kezdett mászni, mégis szintén 12 hónapos volt, mire elindult.


Úgyhogy a fejlődési ütem mindenkinél más, és messzemenő következtetéseket sem lehet levonni belőle.

Pl pont itt írta valaki korábban, hogy az ő gyermeke már nagyon korán kezdett járni, jóval az átlag előtt (nem emlékszem a pontos hónapra, csak erre) de a későbbiekben, ovis-iskolás korban pl kifejezetten bénácska volt... Szóval ez semmire nem garancia....a zsenialitásra meg pláne nem :)


De ettől még persze ügyes a picid :)

2014. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!