Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megetetni...

Hogyan tudnám megetetni rendesen 8 hónapos kisfiam, aki nem akar ülni az etetős székben?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon mozgékony, mindig úton van, fel-alá mászik a lakásban. Enni mindent megeszik, viszont kb 15-20 kanálka után már ki akar jönni a székből és nem is hajlandó többet enni. Kipróbáltam, hogy ha kiveszem és lerakom a földre, még enne, játék és mászás közben. A székben hiába adok neki bármit a kezébe, azt vagy ledobja, vagy a szájába veszi(akkor sem tudom etetni)nem igazán segít. Milyen ötletetek van, hogy azért ne így menet közben kelljen etetni? Van valaki hasonló helyzetben?
2009. dec. 16. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Amikor megunja a székben, akkor hagyd abba az etetést - lehet, hogy jól lakik ennyivel, de ha nem, akkor is rendes evésre kell szoktatni. Játszás, mászkálás közben ne etesd, mert ebböl késöbb sok gond lehet.

Igy megtanulja, hogy az evés nem játék és evés közben nem játszunk.

2009. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem is ez az elvem, hogy nincs játék evés közben! Csakhogy az elmúlt hónapban mindössze 100 g-ot hízott, félek, hogy ez kevés...

50-80g, amit egyszerre kb megeszik ülve, szerintem ez kevés.

2009. dec. 17. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!