Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szólnátok vagy tűrnétek...

Ti szólnátok vagy tűrnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk. Felettünk szintén kisgyerekes család (2,5-3 éves lehet a kisfiú). A nappalokat elviselem,de az estéket már nem bírom. Tudom, hogy kicsi a gyerek, de szerintem már lehetne neki egy kicsit parancsolni.

Szóval:

Reggel 6kor elkezdi a visítást, sírást, ordítást. Ha megy el itthonról szintén ordít, ha hozzák haza (kb este 8 körül és este 11kor még fenn van!!!)ordít. Még addig elviselem mikor a babámmal vagyok, mert néha fel sem veszem. DE! Mikor este már itthon van akkor iszonyat zajt csap, dübög, kalapálja a padlót, ugrál (majd leszakad a csillár), minden lehetséges zajt amit csak el tudtok képzelni , mindent elkövet. Az elmúlt fél órában 7x kellett visszaaltatnom fiamat (4,5 hónapos - aki már este 9kor alszik,vagy hamarabb!!!!!), mert állandóan felriadt. Nem az első eset, hogy ezt csinálja. Tudom, hogy gyerek, de néha már sok amit csinál, főleg este. Mit tegyek?!


2014. márc. 25. 21:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár mi is elköltözhetnék a panelből, de ahhoz kb. nyerni kellene a lottón...

Amikor 8 hónapja hazahoztam az újszülött lányom a kórházból, a felettem lakó kismamának az apukája felújította az egész lakást. Mivel többen panaszkodtak a zajokra, végre kiírták, hogy legyünk türelemmel és még azt is megtették, hogy leírták, mely napokon, milyen időszakban várható hangosabb munkálat (pl padlócsiszolás) Én úgy alakítottam a programot, hogy akkor menjünk el a picivel, igen ám, de a kiírt időpontot állandóan megmásították. Aztán februárban megszületett a gyermek. A babasírás engem nem zavar, a lányom sem, de itt az anyuka és a nagymama (aki szerintem itt alszik, mert hajnalban 5 órakor is hallani) nagyon hangosak, nincsenek tekintettel senkire. A babához elváltoztatott, vékony hangon gügyögnek, de annyira hangosan, hogy konkrétan minden szó lehallatszik. A lépcsőházban is nagyon hangosan visítozik a mama. Mi is korán fekszünk, a férjem dolgozni jár, pihennie kellene, de így nem igazán sikerül. A babám is megriad a rikácsolós, visítozós hangokra. Én is már ott vagyok, hogy felmegyek. Valamelyik este az ágyból kiszállva, köntösben akartam felmenni és megkérdezni, hogy mi a baj, kell-e segíteni, mentőt hívni, stb. mert ilyen későn biztosan nem ok nélkül sikoltoznak és dübögnek egy pár hetes kisbaba mellett. Lehet, ha egyszer elszakad a cérna, ilyesmi dumával fogok rátenyerelni a csengőjükre.

2014. márc. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg a hozzáálláson múlik.

Mi most költöztünk kertesből panelbe kislányommal(anyagi problémák miatt) és hozzánk bekopogtatott a szomszéd, hogy most vettek házimozit és hallották hogy pici gyermekem van és mikor alszik a lányom és mikor hangoskodhatnak.

Köpni-nyelni nem tudtam, hogy létezik még ilyen udvarias szomszéd, aki foglalkozik a szomszédaival is.


Én is felmennék a helyedben és kedvesen állnék mindenképpen hozzájuk és nyájas lennék. Első körben.


Mindamellett én is néha belegondolok, hogy mi lesz a dackorszak idején, mert már most is tud néha úgy hisztizni, hogy ihaj, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja...

2014. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ma egy fokkal jobb a helyzet, hallani lehet őket, de már nem olyan hangosak mint tegnap. Éjfélkor még volt egy pár kopogás, de aztán már nem. Ha a héten még lesz olyan mint a tegnapi akkor biztosan felmegyek hozzájuk és szólok, hogy néha lehetnének csendesebben, főleg este mikor az ember már aludni készülődik.
2014. márc. 26. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!