Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elég egy egy éves...

Szerintetek elég egy egy éves babának a napi 2X fél- 3/4 óra alvás?

Figyelt kérdés

Éjszaka általában 10,5 órát alszik. Nappal az egy nem elég, mert akkor sem alszik 1,5 óránál többet egyhuzamban, ha kétszer altatom, akkor meg kínszenvedés az elalvás. Próbáltam már tolni, ebéd előttre, utánra rakni, de sehogy sem elég estig az egy.

Nem is tudom hogyan aludhatna 2-3 órát napközben, borzasztó rossz alvó!


2014. márc. 31. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha rossz alvó, akkor valószínűleg soha nem fog 3 órát aludni. Vannak ilyen gyerekek, ezzel nem tudsz mit csinálni.
2014. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem mondanám rossz alvónak, aki ilyet sokat alszik éjjel. :)

Nappal ennyire van szüksége, ilyen típus, ezzel nem tudsz mit csinálni.


Enyém sem aludt soha 2-3 órát napközben, és éjjel ugyanennyit, én elégedett voltam így is.

2014. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem fogzik épp vagy beteg, akkor azért alszik ennyit, mert neki így jó, ennyi elég neki! Minden baba más, ahogy a felnőttek is! Egyébként nekem is így alszik az 1évesem. Amikor többet alszik napközben, akkor éjjel alszik rosszul. A nagyobbik fiam viszont 10hónapos korától aludt az általad áhított :-) 2-3órát. Na, ő meg éjszaka nem aludt jól. 10nél előbb sose tudtam este elaltatni. Most már ő ovis, de ott nem is alhat ennyit, este mégis nehezen alszik el. A kicsivel ilyen gond nincs :-). Tiéd éjjel hogy alszik? Pár hónapon belül magától át fog állni 1 alvàsra, hidd el. Èn is most pont az óraátállìtás miatt ma bepróbálkoztam, de csak elaludt... 2szer is.
2014. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3as vagyok: Mármint megpróbáltam kitolni az első alvást, de elaludt 10:15kor, 11ig, aztán most már megint alszik. De indulnunk kell az oviba, úgyhogy kezdem öltöztetni, amire valszeg felébred szegény.
2014. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elég, van aki ennél rosszabb. Az én lányom 1 éves korától egyáltalán nem aludt nappal nem is volt sem nyűgös sem fáradt. Egy ideig probálkoztam hogy betettem a kiságyba besötétités stb de csak üldögélt és játszott, késöbb énekelgetett, de aludni azt soha nem sikerült. Mivel nem volt nyügös vagy fáradt igy hagytam egy idö után. Este 8-9 körül aludt el. Egyhuzamban aludt kb éjfélig utána már ment a kukorékolás, kb 5-6-szor kelt és volt hogy másfél órákat fent volt. összeadva jó ha aludt 5-7 órát. 5 évesen aludta át elöször az éjszakát. Az ovi kinszenvedés volt az alvásidövel... Ráadásul emellett rossz evő is volt. Mégis felnött ennyi alvás és nem evés mellett is, most már alszik napi 8-9 órát és remek étvégya van (már 20 éves). Egyik ismerösömnek a kisfia meg születésétől kb napi fél-1 órát alszik csak nappal. Éjjel 12 órát 1-2 keléssel. Most lesz 1 éves. Nem minden gyerek egyforma. Tudod ök nem olvasták a nagy könyvet amiben le van irva mennyit kéne aludnia egy gyereknek. Ez épp olyan mint ahogy felnöttben is van akinek elég 4-5-6 óra alvás valaki meg akkor is simán tud aludni 12-14 órát egyhuzamban.
2014. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én lányom 8-10hós koráig 2*30percet aludt.10-12hós koráig 1*2-3órát.12hós korától 1*1-1,5 órát alszik,néha 2-3 órát,de ez ritka.Így fogzás miatt többet alszik nappal.

Barátnőmék babája 4 hós koráig jó alvó volt,azóta alszik nappal 1*30percet és 1*1órát,éjjel ezerszer kel,1éves.

2014. ápr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van, hogy éjszaka kel egy párszor, ált. összesen 10,5 órát.
2014. ápr. 1. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Mikor kel fel reggel? En 1 eves koraban azert alltam at az 1 alvasra, mert a 2 tarthatatlan volt. HA nehezen alszik el, lehet nalatok is ez van. Ilyenkor en a delutani alvason megcsusztam, aztan mar este is ;)

Nekem most alszik (epp ma 2 es...valamennyit orat) de amikor atalltunk nekem sem aludt masfelnel tobbet ;) En is feltettem itt egy kerdest emiatt. Hogy mit kellene mashogy. Mikor legyen ebed, tizorai stb. hogy jol jojjon ki. De bealltunk. Es mar 2 ora felett alszik nap kozben. Van, hogy "csak" masfel ora, de en sem alszom minden nap percre pontosan ugyanannyit. Ejjel nalunk jol alszik. Este 8-tol, reggel 7-ig.

2014. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
3/4 7 és fél 8 közt kel fel reggel.
2014. ápr. 4. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!