Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ötletet, hogy hogyan...

Adnátok ötletet, hogy hogyan kezeljem jól és okosan az alábbi helyzetet 7 hós babámmal?

Figyelt kérdés

Azt hisze, szeparációs szoringásnak hívják,és kb egy-két hete kezdődött. Bárhol vagyok a lakásban, mászik utánam,felkapaszkodik térdre úgy hogy közben a nadrágomat rángatja, és addg üvölt míg fel nem veszem.


Úgy tudom,hogy ilyenkor ez nem csak hiszti,tehát lelkileg valóban nagyon igényli a közelségemet, amit igyekszem is kielégíteni, de egész nap nem megy. Nem szeretném elkapatni se, de azt sem szeretném,ha szorongana emiatt.

Ti hogy kezeiltek ezt az időszakot? Hogy kell ezt jól egyensúlyban tartani? Minden tanács és ötlet érdekel...


(Biztos van aki erre azt mondaná,hogy ne töródjek semmivel, csak a gyerekkel, és ne foglalkozzak olyannal mint pl háztartás, de ezzel azért nem értek egyet, egyrészt mert azért igenis van dolgom, másrészt meg nem akarom hogy azt szokja meg hogy nyikkan egyet és így egész nap az ölemben lehet..)Ezt fizikailag sem birom, a sírását/kiabálását viszont lelkileg nem bírom.


Köszi előre is.


egy első gyermekes anyuka


2009. dec. 18. 14:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

:) gondold el, nem elég hogy felveszem a fiamat, de amikor 1 perc múlva leraknám, úgy húzza fel a kis lábait, mintha legalább is egy aligátor csorda szaladgálna odalent... ilyenkor leülök vele úgy a földre, hogy ott van az ölemben, sír még néhány másodpercig, és utána mindig el tudom terelni a figyelmét valamivel: Hol a lufid, hol a kutyusod stb. és mindig lelkesen megy, hozza amit megneveztem neki. Legtöbbször a hozzám vissza vezető úton már jól eljátszik az adott játékkal vagy út közben talál egy még érdekesebbet :)

Nálad ez még sajnos nem működne, mert az én fiam idősebb, 14 hónapos. Nálunk jóval később kezdődött ez a szakasz, talán 1 hónapja tart.

2009. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!