Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális dolog?

Szerintetek ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van egy 3 hónapos kislánya, és büszkén meséli, hogy milyen jól elvan a gyerek a tévé előtt, meg hogy élvezettel gügyög neki. Mondtam neki, hogy én úgy tudom, hogy ilyen piciként még nem ajánlott tévét néznie, erre kb felháborodva mondja, hogy ha kimennek sétálni, akkor is ugyanezt látja a kicsi, nincs a tévében semmi különös. Ja meg hogy ő is nézi és neki sincs baja tőle.. Szerintem ez már kész vicc. Az ilyen pici babák még nem tudják úgy feldolgozni ezeket a villódzó fényeket (még ha csak mesét is néz), mint mi, szerintem ez teljesen egyértelmű. Nem mondom, hogy most ettől feltétlenül baja lesz a lányának, de szerintem nagyobb az esélye, hogy elromlik majd a szeme, stb. A másik kedvencem, hogy mivel ők nem isszák meg a vizet, ezért a babának sem fognak adni (meg sem próbálják, hogy elfogadja e), csak üdítőt. Tudom hogy az ő gyerekük, de nem tudok nem kiakadni ezeken.

Ezek a dolgok csak nekem "furák", vagy szerintetek sem normális?



2014. ápr. 1. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Normálatlan nőszemély. Mármint a barátnőd, nem te.
2014. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A tv nézést nem azert nem ajánlják, mert a szeme romlik el a gyereknek, hanem mert az agya nem képes meg befogadni a hirtelen változó kepet, a képernyő vibralasa pedig epilepsziat válthat ki az arra hajlamosaknal.

A ugy az o dolga, hogy nézheti e a tvt, ad e vizet.

2014. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem normális, sőt, káros.

A tv nézést nem is fejtegetném tovább, hiszen már mások is leírták, az idegrendszere nem elég fejlett még ehhez.

A víz kérdés meg óriási probléma, én is sok anyukát ismerek, akik csak gyümölcsleveket meg instant teákat adnak a gyereknek, éktelen nagy baromság. Arról már nem beszélve, hogy később bölcsődében, óvodában óriási probléma lesz pont ezért a gyerekkel, mert ott viszont csak vizet fog kapni. Egyébként is a kis szervezetének ezerszer inkább tiszta vízre lenne szüksége, mint cukrozott, vagy akár 100%-os, de magas gyümölcscukor tartalmú löttyökre. Azok arra jók, hogy néha-néha esetleg étkezés után 1-1 kis pohárral megigyanak, na de nem kizárólag csak ezeket.

Amúgy a bébiételes babákkal ugyanez a gond később, a közösségben. Nem nagyon eszik meg a rendes főtt ételt, mert hozzá vannak szoktatva a konzerv ízhez.

2014. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Azért kiváncsi lennék a dokinak/védőnőnek is ilyen lazán adja-e elő ezt az üdítő témát. Kiváncsi lennék a reakcióra.

Az én barátnőm is folyton lerakta a tv elé a gyereket pici korától kezdve. Ő meg addig számítógépezett. Ez engem is zavart, ha mentem, mindig elvittem sétálni, meg játszani, mert még erre sem volt igazán képes a barátnőm. Nem szóltam neki, az ő dolga.

2014. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Én meg úgy gondolom, hogy egy barátságba bele kell hogy férjen a kritika is, én is elvárom, hogy a hülyeségeimre felhívják a barátok a figyelmemet.

Azért marhára nem csak az ő dolga, ha a gyerekének rosszat tesz, szóval szerintem egy barát kutya kötelessége szólni.

2014. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen a barátsághoz valóban hozzá tartozik , hogy meghallgatjuk a jót és a rosszat is, de az én barátnőm kicsit más. Ismerni kell, hogy értsd miről beszélek.
2014. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

"epilepsziát válthat ki az arra hajlamosoknál" -> pl. nálad is, ha van hajlamod görcskészségre, tehát ez óriási butaság.



Felesleges néznie a tv-t, semmit nem fog fel belőle, tökéletesen elveszti a varázsát az egész dolog, mire oda juthatna, hogy mondjuk 2 évesen végignéz egy Bogyó és Babócát a gyerek. Nálunk volt olyan, hogy rajtamaradt a pici szeme a tv-n, amikor született, épp az olimpia éve volt, a férjem mindig nézte a közvetítéseket (4 hónapos volt akkor a lányunk), és néha a kislány is ráfagyott pár percre, még kép is készült róluk, ahogy nézik együtt. A férjem neurológus, gyanítom, hogy ha halálos veszély fenyegette volna a gyereket, elrántja a tévé elől. :)


Baja viszont a világon semmi, de semmi nem lesz tőle. Nincs olyan tanulmány kerek e világon, ami bármilyen összefüggést mutatna viselkedés- vagy figyelemzavar, autizmus, akármilyen patológia, pláne szemromlás és a tvnézés között. Magyarul: ártani nem árt, de tudok hasznosabb tevékenységet egy 3 hónaposnak, mint a tv-zés.

2014. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A vizes témához: ezt én sem értem, nekem is sok anyuka ismerősöm ad teát meg ilyen-olyan gyümölcslevet a gyereknek, de vizet nem. Nem értem miért. Én kislányom is sokáig nem itta meg a vizet, addig az orvosunk ajánlására hígítottam a tápszert. Aztán egyszer szívószállal ittam és nagyon megtetszett neki, és játékból cseppentettem a szájába. Nagyon tetszett neki a dolog és azóta szinte imádja a vizet aminek nagyon örülök.


A tv dolog, hát annyira biztos nem jó a gyereknek, de van ilyen. Nálunk is van, hogy megy a tv és a kislányom látja. Fürdéskor bekapcsolunk neki egy kis Bogyó és babócát mert imádja. De aztán fürdés után alvás és ki is kapcsoljuk. Igyekszünk nem tévézni, napközben nem megy, egyáltalán be sem kapcsoljuk.

2014. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%

"epilepsziát válthat ki az arra hajlamosoknál" -> pl. nálad is, ha van hajlamod görcskészségre, tehát ez óriási butaság. "


Agy az nem sok szorult beled es a kedves neurologus ferjed se nagyon vilagositott fel.... Raadasul az ertelmes fogalmazas se megy, ugyanis lenyegeben egyet ertettel velem, de ne zavarjon :)

2014. ápr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jól van, kedves utolsó, ennyire futotta. :))
2014. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!