Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babamnak benőtt a...

Két hetes babamnak benőtt a fülébe a fullbevalo, pedig folyamatosan mozgattam, éjjel megis benőtt es most nem mozdul. Mit tegyek? Mivel kenjem?

Figyelt kérdés
Felek megmozditani, mert faj hat neki...
2014. ápr. 1. 12:10
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
9%
Ja utolso.... Csak a hajvagas nem faj es a haj visszano, de mindegy. Kevered a szezont a fazonnal....
2014. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
6%

Kenegesd!

De én sem lyukasztanám ki a gyermekem fülét csecsemőkorban. Az meg nem érv, hogy szép mert a szépség relatív és nekem speciel nem tetszik egy gyerek aránytalanul nagy és kopasz fején a fülbevaló...

2014. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
42%

Az en kislanyom gyonyoru nagy hajjal szuletett.

Es szep,formas baba volt mar akkor is.

Csinaltattunk neki fulbevalot es igy meg annal is szebb,mint amikyen volt.

Ha nagyobb lesz es nem tetszik neki,kivesszuk.

2014. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
74%

Előre is bocsánat kérdező, hogy érdemben nem tudok hozzászólni, de konkrétan felvisítottam némely válaszok olvasása közben. Ennyi elmebeteget itt egy helyen. :D Én azért leírnám a saját szemszögemből, amire itt egyikőtök sem gondolt. Nekem már a kórházban kilyukasztották a fülemet. Volt gyönyörű baba fülbevalóm amit ma is nagy becsben őrzök. Hogy fájt-e? Igen, valószínűleg. Emlékszem rá? Egy fikarcnyit sem. Pont annyira nem, ahogy az oltások által okozott fájdalomra sem. Pedig az kellett. A húgom? Na, neki nem lyukasztották ki, csak amikor kérte. Aztán összenőtt az egyik lyuk. Úgy fájt neki hogy majd becsinált. Marhára szeretett volna fülbevalót, de nem merte újra kilyukasztattni, csak bő 5-6 évvel később. Hálás vagyok anyámnak ezért a lépéséért. A húgom viszont kevésbé... Az meg hogyha neki nem kell fülbevaló? Na puff, kiveszi. Az égvilágon senki nem fogja megszólni azért, mert lyukas a füle. És ő magát sem fogja zavarni.


Valószínűleg kedves anyukák, ha ezt a kérdést megmutatnátok a lányotoknak kb 15 év múlva, könnyét törölgetve nevetne rajtatok, ahogy most én is tettem, hogy egy ilyen pitiáner dologból vérre menő vitát csináltok. (Hubazz.megcsonkítomagyerekem)

2014. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

A tetrán kenőcs nagyon jó, de csak picit szabad használni belőle. Én egy fültisztítóra nyomtam a tubusból és úgy törölgettem át a gyulladt fülcimpát. Az alkohollal óvatosan, inkább valami bőrfertőtlenítő spray kellene. Nekünk is ezt javasolták a gyógyszertárban. 2 nap alatt rendbe jött a füle a tetrántól. Azóta sem volt semmi gond vele. 3 hónapos volt, amikor kilőtték, még most is ugyanaz a fülbevaló van benne.


Szerintem egy szép, diszkrét fülbevaló felnőttnek és kislánynak is (babának is) jól áll. Számomra egyáltalán nem visszataszító. És nem is tartom testcsonkításnak.

Tulajdonképpen a baba egész élete a szülőkön, nevelőkön múlik. Nem tudják elmondani, tetszik-e nekik az a body, ruha, amit anyukájuk ráad. Tetszik-e nekik maradéktalanul BÁRMI, ami történik velük az életükben. Tetszik-e majd nekik, amikor a hisztijüket anyukájuk ilyen-olyan módszerekkel kezelni fogja... azt hiszem, lehetne sorolni.


Kedves kérdező! Remélem, a kislányod füle azóta is sokat javult és hamarosan teljesen rendben lesz!

2014. ápr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Húha! Komoly indulatok, egy apró fullbevalo miatt... Hihetetlen, hogy ezt egyesek középkori kinzasnak vélik, holott pont azért csinaltattam mar meg a kórházban, mert egyrészt ott azért igen steril körülmények vannak, másrészt majdnem minden lány szeretne fullbevalot es később ez sokkal nagyobb trauma... Nekem legalábbis az volt gyerekkoromban es most sok lányos anyuka ismerősöm is küzdött, mikor az ovis lánya fullbevalot szeretett volna, mert bár szerettek volna, fajt nekik, majd piszkaltak, be gyulladt nekik... Pont ezt akartam elkerülni...

Es egyébként, tényleg csak be volt szaradva, kicsit megmozgattam, alkoholoztam, majd azóta ujra kremezem, éjjel is... Két óra múlva, mar ujra gyönyörű volt neki...

2014. ápr. 2. 12:49
 37/37 anonim ***** válasza:
68%

Igen kegyetlen es rossz anyak vagyunk mi,akik ezt tettuk a lanyainkkal.

:)

2014. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!