Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek fel lehet kapatni...

Szerintetek fel lehet kapatni egy kisbabat?

Figyelt kérdés
Fiam 6 hos. Eleinte nagyon hasfajos volt epp, hogy elmult mar jott is a fogzas 4 hosan bujt ki az elso. Igy sokat volt olbe, ringatva. Kulfoldon elunk. Apa 12-14 orakat dolgozik csak hetvegen szabad. A nagyszuloket kb 2 hetente latja. Szo szerint hozzam van nove a gyerek. Az apjaval kijatsza magat es kereckedik hozzam. Nem hajlando enni, aludni senkivel csak velem. Ez meg hagyjan. DE nem hajlando 10 percnel tobbet eljatszani egyedul. Mindene meg van de se hintaba semmibe nincs el... ha el is jaatszik ott kell ulni mellette... nem lehet elmenni elotte mert meglat es kereckedik, nyuszog ha nem veszem fel zokog sir... ha nem lat azert csinalja ez... mindennel jobban IMADOM... o volt minden vagyam... de mar nem birom... semmit nem tudok csinalni tole .... most is bombol! Hogy szoktassam le errol???
2014. ápr. 7. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt, annyi különbséggel, hogy én a baba 4 hónapos korától dolgozom, így el KELL mennem mellőle.

Nálam nagyon sokmindent magától elhagyott. Hihetetlen, de egyik hétről a másikra hagyta el a dolgokat. Én nem vagyok a híve a kemény leszoktatásnak, ezért csak finoman próbálkoztam, ha működött jó volt ha nem hát nem. Minden este a saját ágyába raktam, de elég hamar mellettem kötött ki.


Most 11 hónapos és még mindig nagyon erős a kötődése, csak velem alszik, csak én altatom. De egyébként sokkal jobban elvan nélkülem.


Mi annyit tettünk, hogy az apjával való kötődést igyekeztünk erősíteni. Sokszor szabit vett ki és egy egész napot ő volt vele, sokszor ő fürdeti, ő eteti. Ez látványosan növelte a kötődést iránta. Talán ez segítene Nálatok is.

2014. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Hozzá lehet szoktatni dolgokhoz a gyerekeket, esetetekben ahhoz, hogy állandóan az öledben legyen. Ez tény és logikus is. Nem tudom, hogyan lehetne róla leszoktatni (én az elejétől úgy szoktattam a fiam, hogy egyedül is ellegyen), talán majd ha önállóan tud helyet változtatni, illetve amikor nagyobb lesz és a nagyvilág igazán elkezdi érdekelni, változni fog ez.
2014. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 6 hónapos baba természetes igénye, hogy nálad keres megnyugvást. Az enyém is ilyen "elkapatott" baba, de ha sokat dajkálom, és örömöm lelem benne, lazán veszem, akkor néha ő is elfeledkezik magáról és eljátszik nélkülem is.
2014. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is azt vettem észre, amit az utolsó válaszoló írt, hogy ha sokat van kézben "lazán", tehát közben nem azon agyalok, hogy mit nem tudok épp csinálni, hanem én is szívesen foglalkozom vele, akkor utána jóval tovább elvan egyedül.

Ő pont 6 hónaposan kezdte, hogy nem hagyhattam egyedül a szobában, szinte azonnal sírt. Most már utánam jön, ha akar, ezzel ez a része megoldódott.

2014. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én hiába "szoktattam úgy" a lányomat, akkor sem volt el nélkülem ennyi idősen.

Négy hónapig hasfájós volt, és több mint 7 cm-t nőtt egy hónap alatt, val. növekedési fájdalmai voltak, mindig sírt.

Sosem hagytam egyedül bömbölni az ágyában, mindig ott voltam mellette, mert ugye csak rám számíthat.

Amikor nagyobbacska lett, olyan 5 hónapos akkor pár percig volt el egyedül, ha valami dolgom volt vittem magammal a lakásban.

Mindig keresett, 8 hónaposan kúszott utánam még a WC-re is, a mai napig nincs el sokáig egyedül, pedig már egy éves, folyamatosan a nyomomban van, ő nagyon bújós, van hogy főzni nem tudok tőle, de ha ott ülök mellette szépen eljátszik.

Úgy gondolom, hogy ezért vagyok itthon, hogy vele foglalkozhassak.

Egy idő után jobb lesz, ha már mászik utánad, akkor már nem fog minden percben sírni érted, mert azzal lesz elfoglalva hogy követhessen. Az idő megoldja.

2014. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mintha csak az en gyermekeimrol irtal volna! Nekem mind2 ezt csinalja. A nagy 4 eves a pici 9 honapos! Es mi is kulfoldon elunk. Szerezz be egy babahordozot, pl mai tei es ha sok dolgod van kosd magadra. Nekunk ez segitett. De ha nem tetszik a hordozas akkor csinald azt esetleg hogy etesd, itasd meg a picit, nezd meg a pelust, gyozodj meg rola hogy nem-ealmos es ha mindent rendben talalsz akkor kezd el csinalni a dolgodat akkor is ha sir. Ha befejezted akkor majd dajkalod, jatszok vele stb. Egyebkent ez az idoszak elfog mulni. Ez mar a szeparacios szorongas es a fogzas is ratesz ilyenkor. Nekem mindket gyermekem ilyen. A masodikat mar hordoztam de az elsot nem. O nala csinaltam ezt a koztes megoldast hogy csinaltam a dolgomat es akkor sirt mindig aztan ha vegeztem akkor dajkaltam, jatszottunk. Ha csak vele foglalkoztam volna, lakas meg hagy usszon akkor tuti megbolondulok de akkor is megbolondultam volna ha egesz nap sir. Igy csak akkor sirt ha dolgom volt es mindig igyekeztem minel hamarabb vegezni. Ja es nekem soha senki nem segit, parommak 5 eve nincs szabadnapja. Rokonok otthon
2014. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!