Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy mondjátok...

Anyukák, ti hogy mondjátok előke vagy partedli?

Figyelt kérdés
Anyós ezen kezdett vitatkozni velem tegnap, mert én úgy mondom hogy előke, és rám szólt hogy ne azt mondjam hanem hogy partedli. Szerinte az előke olyan parasztos és ne mondjam úgy mert a gyerek is ezt fogja hallani és azt szokja meg. Nem tudom mi a baja ezzel a szóval hogy előke, én még a boltokban is úgy láttam kiírva különben és nem úgy hogy partedli. Szerintetek is parasztos az hogy előke?
2014. ápr. 15. 14:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de anyósok elég buta egy asszony lehet ha ilyenen elkezd veled vitatkozni. Én mind a két elnevezésen hívtam már de az előke nekem is inkább a számra áll.
2014. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
De jó, hogy anyósodnak, nincs ettől nagyobb gondja! Őszintén irigylem! Ismerem mindkét szót, egyiket sem használom. A férjem elnevezte tátikának, így mi ezt használjuk. :)
2014. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én partedlinek mondom, de az én anyósomék tisztességes, becsületes földműves emberek - anyósod szerint parasztok - voltak. Számomra az a furcsa, ahogyan ezt az életformát anyósod lenézi. Egyébként meg semmi köze hozzá, mit hogyan mondasz a gyerekednek. A te jogod és felelősséged ez.
2014. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

IKEÁ-s előkénk van, békára hasonlít, így is hívjuk: béka.

A megkötőset előkének.

2014. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én szakálkának :D
2014. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A partedlit előkének, az anyósod féléket pedig szociolingvisztikai sznobnak.
2014. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mifelénk hángedli, mindig is annak mondtam :D Férjemék felé meg szakállka :D Nem tök mindegy, ilyenbe belekötni...
2014. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is hángedli kedves utolsó. Nagyszüleim és dédszüleim kifejezetten tehetős parasztok voltak, akik az olyanokat, akik leszólták Őket csak szimplán proliknak vagy BÉRESNEK hívták...
2014. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én is szakálkának hívom :))))
2014. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
előke. a partedlit idősebbek mondják
2014. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!