Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy mondjátok...

Anyukák, ti hogy mondjátok előke vagy partedli?

Figyelt kérdés
Anyós ezen kezdett vitatkozni velem tegnap, mert én úgy mondom hogy előke, és rám szólt hogy ne azt mondjam hanem hogy partedli. Szerinte az előke olyan parasztos és ne mondjam úgy mert a gyerek is ezt fogja hallani és azt szokja meg. Nem tudom mi a baja ezzel a szóval hogy előke, én még a boltokban is úgy láttam kiírva különben és nem úgy hogy partedli. Szerintetek is parasztos az hogy előke?
2014. ápr. 15. 14:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Mi ezt is azt is használjuk, bár szerintem a partedli inkább a parasztos, főleg ahogy mifelénk használják (pááártedlííí). Anyukám nyaktilónak hívja, de engem ez nem zavar.
2014. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én előkézem, anyukám hángedlizik, anyósom partedlizik. Nem vitázunk belőle.

Te se vitázz az anyósoddal, majd leszokik róla, lehet, hogy első unoka és nosztalgiázik kicsit. A lényeg hogy jó nagymamája legyen a babádnak.

2014. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Anyuék álkának hívják, én előkének, nekem a partedli az, amit a fogorvosi székben terítünk a beteg elé. :)
2014. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!