Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gombás (? ) pelenkakiütést...

Gombás (? ) pelenkakiütést miként kell ápolni, hogy elmúljon végre?

Figyelt kérdés

Már lassan 3. hónapja vörös a lányom puncija körül, hol jobb, hol rosszabb.

Egy ideje már a combjánál a bőre is hámlik, nem vérzik, de mintha a bőre is szétnyílt volna. Mostanában oda is nyúlkál, tehát gondolom érzékeny neki.

Amit próbáltam : Sudocrem, shea vaj, DM-es cink oxidos krém, semmit nem segített egyik sem.

Az orvostól kértem bóraxos krémet, de nem adott, helyette felírt egy Canestenes gyógyszertári kikevert krémet ami 3 ezer forintba került...

Ráadásul mindezt úgy, hogy meg sem vizsgálta a lányom.

4 napja kenem ezzel és ugyanolyan piros, mint volt.

Ha már a Canestenes krém se segít, akkor mit tegyek??

Pelenkát, popsitörlőt, mosószert, semmit nem cseréltem, szinte születésétől ugyanazokat használom (most 16 hónapos).


Nem tudom, összefügg-e ezzel, de a pirossággal kb. egy időben kezdődött az arcán ekcéma előjönni, ami szintén azóta sem múlik bármivel kenem.

Vajon van összefüggés a 2 dolog közt?


2014. ápr. 27. 22:26
1 2
 11/15 Jégtánc ***** válasza:
Nekem a háziorvos a canesten és neogranormon keverékét ajánlotta.Nagyon szép lett tőle pár nap alatt a bőre.
2014. ápr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom feneke is gombás volt, az orvos rögtön a pelenkára gyanakodott, hóbapos óta hsználtuk az Aldis pelenkát, váltottam és hét alatt gyögyörű lett a bőre. Egy pelenla váltást én azért kiprobálnék.
2014. ápr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, gondolom nincs még gyereked.

16 hónaposan még nem lesznek szobatiszták a gyerekek. A lányom ma reggel is a 10 perc pelenkanélküliség alatt kétszer pisilte le a szőnyeget.

Az meg amit az orvosokról írsz egyenesen felháborító és szerencsére nem igaz.

Egy orvos hogyan is unhatná azt, ami a munkája??

Egy krónikus, elgombásodott gyulladással szerinted nem az orvoshoz, hanem a védőnőhöz kellene fordulni?

Nagyon el vagy tájolva.

2014. ápr. 28. 11:12
 14/15 anonim ***** válasza:
Azzal tényleg nem írt butaságot hogy hagy szabadon. Szomszéd kislány i s 17 hós és nekik is azt javasolta a doki, hogy 2-3 napig legyen pelenka nélkül, de ruha se legyen rajta. Biztos takarított anyuka eleget,de a gyerek feneke meggyógyult.
2014. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Nekunk a dm-es pelustol volt...
2014. ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!