Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak ismerősnél, vagy mindenki...

Csak ismerősnél, vagy mindenkinél felháborodást vált ki, hogy én 1 fülbevalót adnék a fiúbabámnak?

Figyelt kérdés

ismerős nem győzött levegő után kapkodni, nagy felháborodás, le akart beszélni, és hív is mindenkit egyből pletykálni, hogy úristen én mit akarok, akik meg felhívtak, hogy lebeszéljenek.


most egy kósza gondolat ekkora port kavar, vagy csak az én környezetemben?


másnak mi a véleménye?


2014. máj. 2. 21:18
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Én meg tudom érteni a sablon szót is, nem úgy értettem, hogy a kérdezőnek baja van a "normális" gyerekekkel. Többnyire semmi gond a megszokottal, de van, aki valami mást akar. Ezzel sincs gond, sőt, nem lenne fejlődés, ha mindenki tisztelné a szokásokat. Nem változna a divat, ma is ugyanúgy élnénk, mint régen... Ahogy a mutáció az evolúció motorja, úgy az egyéniség kifejeződése is fontos a fejlődés miatt. Nem biztos, hogy egy fülbevaló a megfelelő lépés (fiúnak fülbevaló, ez elég régi dolog, igaz, nem csecsemőkorban), de a mögötte levő gondolatot, hajlamot, vágyat azért meg tudom érteni.

Annyira nem probléma ám, ha a kisfiú nagyjából úgy néz ki, mint a többiek, később majd ő maga, a saját egyéniségét beleviheti a kinézetébe és egyéb dolgaiba, végülis az az igazi, amit magától csinál másképp (de nyilván eleinte a szülő dönt el bizonyos dolgokat). Az nagyon jó, ha az ilyen törekvéseiben támogatják a kicsit, ahelyett, hogy közölnék, ez nem fiús, nem rendes, ésatöbbi.

Beszéltem erről a párommal. Őt csúfolták kiskorában (különösebb ok nem volt rá), úgyhogy ő erre a pontra érzékeny, szerinte jobb nem hergelni a köztudottan sokszor elég kegyetlen gyerekeket... Hmmm. De az ettől való félelmünk sem terjedhet akármeddig, kell egy határ... Most akkor etessem szabványszerűen, ne adjam oda a saját családnevemet, mert az nem a normális? Dehogynem. A fülbevaló nekem nem szimpatikus, így azt hanyagolnám, de ez én vagyok. De mind a saját, mind az ellentétes nemhez tartozó sztereotíp dolgokat igyekezném elkerülni (játékoknál azért nem, ott lenne mindenféle, kivéve pár típust). Később pedig a gyerekre bíznám az ilyesmit.

2014. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
Utolsó, kb ugyanazt mondtad el, mint a többiek. Senki nem mondta, hogy később is korlátozza majd a fia stílusbeli kibontakozását. Szerintem abban semmi elnyomás nincs, ha egy szülő nem rakat a fiúcsecsemő fülébe fölbevalót.
2014. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

"csak belegondolva egy kislánnyal annyi mindent lehet

gumizni a haját, csatok, fonni, kis kezére karkötő, a kisfiúk meg mint valami deszantos egyen clónok"


ha jól értem akkor neked valóban nem is a "sablon" dologgal van a bajod hanem szíved mélyén lányt szeretnél akinek a haját fonogathatod?

szerintem sok fiús anyuka van így, de azért nem kell a fiúkból lányt csinálni :) hidd el, a kisfiúkhoz is lehet valami kis pluszt belecsempészni az egyéniségébe, hogy majmot csinálsz belőle.

most ez jutott eszedbe, szerintem futtasd tovább a gondolatmenetedet, biztos találsz valami mást amin nem rökönyödnek meg ennyién

2014. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

neked tényleg valójában az a bajod,hogy lányt szerettél volna!!De ha e miatt(márpedig nagyon úgy tűnik,hogy e miatt)akarsz fülbevalót tenni fiad fülébe,akkor szerintem ne tedd!Mert akkor legbelül kislányként fogod kezelni,és ez súlyos személyiség zavarokhoz vezethet később!


Nekem 2 fiam van,mindkettő tök vagány,nem sablon "deszantos".Igen,míg az ember nincs benne,valóban vonzóbbnak tűnhet egy kislány,főleg egy anyának,hajfésülés,frizurák,ékszerek,körömfestés,stb,de hidd el,fiús anyukaként tudom,hogy fiúkkal is nagyon jó dolgokat lehet csinálni!!

Amúgy alapvetően kis korban nagyjából minden gyerek ugyan azt játszik(építés,rombolás,pakolás,felfedezés)nemtől függetlenül.Na és nincs garancia arra,hogy egy kislány nagy hajjal születik,vagy hamar megnő neki.Van egy ismerősöm,a kislányának kb 3-4 évesen lett akkora haja,hogy lehessen belőle frizurát készíteni.Vagy itt van húgom,neki is kifúrták a fülét,mint nekem,de begyulladt mindig,és összenőtt a lyuk,még most felnőtt korában is küzd a fülbevalókkal.Ezekkel csak azt akarom mondani,hogy egy kislánnyal se tudod feltétlen azt csinálni amit szeretnél,nem tudod mit örököl.

1-2 praktikus dolog:minden nyáron levágom tüsire fiaim haját,mire megnő nekik,addigra itt az ősz,újra jó frizurájuk van,nyáron viszont nem kell kínlódni,nem sülnek be(mint pl a hosszú hajú kislányok)és baromi hamar megszárad a hajuk,ha levizezik.A másik,tök könnyű őket állva pisiltetni kint,hűvösebb időben is,mikor átállás van bugyira pelusról:)) Én fiaim pl erős természetűek,egyik sem elveszett(pedig még kicsik) megvédik magukat,az érdekeiket a játszón úgy,hogy ezt nem is kellett mondanom nekik.Ezzel szemben a legtöbb kislány csak sír,nyavalyog,ha valami baj éri.Persze vannak erős akaratú lányok is,én csak a környezetemről beszélek.

NAgyon vagány ruhákat lehet nekik venni pl turiban,de h&m-ben is!!

Bocsi,hogy hosszú lettem,de hidd el,tök jó dolog fiús anyukának lenni!!!:)) És ehhez nem kell fülbevaló!!!

2014. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
26%
hát ne haragudj de egyet értek ismerősöddel hogy le akar beszélni. egy kisfiúnak NEM való fülbevaló.
2014. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:

mindegy, majd kitalálok mást, tanítom akkor táncolni

ez cuki :)

http://www.youtube.com/watch?v=hE3HdcdZAxQ

2014. máj. 3. 14:48
 47/54 anonim ***** válasza:
41%

44-es vagyok

ugye tényleg az a baj,hogy valójában kislányt akartál???

2014. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

nem :) hanem szeretné valahogy kifejezni magam benne.ami csak neki van, csak tőlem.valami személyes.


pl ismerősöm a kislányának a saját babakori fülbevalóját adta. ez olyan szép dolog.

vagy egy másik kislány pl azzal a tollal írta az érettségit, amit akkor kapott amikor először tanult írni.


ez az, amit nem találok.ez a kapocs, vagy nem is tudom, hogy miben fejezhetném ki.

2014. máj. 3. 17:49
 49/54 A kérdező kommentje:

és az apjának is van lyuk a fülében.

jó lett volna benne őt látni.

de neki van egy pecsétgyűrűje, mindig hordja, majd olyat veszek a gyereknek is, de mikor fog gyűrűt hordani, az még tényleg messze van.

2014. máj. 3. 17:52
 50/54 anonim ***** válasza:

írod, hogy baba! bőven van időd még kitalálni!!!

én ilyen hülyeségeket gyűjtöttem neki össze,, a születési évéből:

bor, pénz, újság :)

ezeket majd megkapja ha 18 lesz. férjemtől kaptam egy pár fülbevalót mikor született, csodaszép, tényleg, de nem hordom, betettem abba kis dobozba, ezt is neki szeretném majd adni :) aztán majd a feleségének vagy gyerekének adja vagy mit tudom én :)


de szerintem ezek attól a tietek ahogy te is fogalmaztál, hogy ti tudtok róla :) valahogy a fülbevaló nem az a kategória, az inkább a külvilágnak szól mint nektek, kettőtöknek :)

2014. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!