Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejet mikortól és hogyan?

Tejet mikortól és hogyan?

Figyelt kérdés
A 13 hónapos kisfiam még tápszert kap reggel és este. Próbálkozhatok már adni neki tejet? Ha igen, forraljam fel, hagyjam kihűlni, és langyosan adjam oda neki, ugye? Ti hogy csináltátok és mikortól?
2014. máj. 4. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
15 hónapos korától. Bolti tejet nem kell forralni. Langyos adom neki. Szerencsére nincs allergiás a családban és neki sincs baja tőle. 21 hónapos. Adhatsz neki nyugodtan. Én is adtam volna neki hamarabb 1 éves kora után de akkor még nem fogadta el.
2014. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a zacskós tejet forrald a dobozosat nem kell,elsőnek higítsd vízzel majd fokozatosan hagyd el a vizet.
2014. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
próbálhatod adni, de minden doki mást ajánl. A miénk például 2 éves korig abszolút nem támogatja.
2014. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kell felforralni a bolti tejet, de az én lányomnak fájt tőle a hasa kb. másfél éves koráig, ha forralás nélkül adtam. Én először olyan ételt adtam, amiben volt (forralt) tej, pl. spenótfőzelék vagy krumplipüré, de lehet rögtön az ivással próbálkozni.
2014. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 hos koratol tejitalt ivott. Most 15 honapos de elkezdtem neki tejet adni. Sima dobozosat es jobban meg tobbet megiszik belole. Semmi extra. Mar azt issza. :-)

Szerintem is probalhatod. En is hamarabb akartam csak nem kellett neki. :-)

2014. máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Először tejbegrizt kaptak, aztán habart ételeket, aztán mi úgy kezdtünk át térni a tejre h pl ivott 240 ml tápot, akkor én adtam 210 ml tápot és 30 ml tejet és pár naponta csökkentettem tovább a tápszer arányát, én 2,8as dobozos tejet adok de én még mindig felforralom...nálunk a családban semmilyen allergia nincs igy én bátran elkezdtem 1 éves korukban de márjóval előtte megismerkedtek a tejtermékekkel
2014. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tejtermékekkel eddig nincs gond, túró, tejföl, joghurt, sajt, mindent megeszik. Allergiás sincs a családban, úgyhogy akkor megpróbálom majd :)
2014. máj. 4. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!