Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti is magányosan...

Anyukák, ti is magányosan mentek mindenhova a babátokkal? Nem zavar titeket? Mit lehetne tenni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ma is pl. elmentem a manóval sètàlni,nagyon sok kismama jött velem szembe babakocsival,ès szinte mindegyikkel volt mèg valaki.Volt hogy kèt anyuka kèt baba sètàlgatott,vagy toltàk a piciket.Èn szinte mindig egyedül teszem ezt.Jàtszøra is egyedül viszem,vagy apàval ha itthon van.MIt csinàltam rosszul,hogy nekem nincs senkim aki jönne velünk?A baràtnöimnek mèg egyiknek sincs babàjuk,dolgoznak.Havi egy-kètszer feljönnek.Akikkel minden nap beszèltünk,legjobb baràtnöm pl màr van,hogy 2 havonta talàlkozunk csak.Pedig nekem mindig voltak baràtnöim,akikkel az egèsz napot ha lehetett együtt lógtuk.Vannak olyan kapcsolataim is akikkel majdhogynem napi szintü volt,de hètvègi biztos,ök terhessègem alatt eltüntek,ès nem hajlandóak velem lenni.Màr 2ève nem talàlkoztam velük.Ha irtam nekik lepasszoltak.De mièrt?Nèha talàlkozunk csak a règi szomszèdommal ès a babàjàval,de az èdes kevès.Ma pl.hivtam öt,de màr programjuk volt valakikkel.Pedig nekem is ès a babàmnak is jót tenne a tàrsasàg.Imàdja az embereket,gyerekeket.VAN mèg igy valaki rajtam kivül,vagy csak èn vagyok ilyen....?
2014. máj. 7. 13:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én is szinte mindenhová egyedül megyek a babával.nem zavar,de néha jó lenne társaság.Apa csak heti 1napot van itthon. Hol laksz?
2014. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Nálam ugyan ez a helyzet... :( A régi barátok szinte soha nem érnek rá, kivéve egyet-kettőt de ők is elég ritkán. Magányosan sétálgatok én is a picurral, kivéve hétvégén mert akkor a férjem is jön velünk. Zavarni nem zavar, csak jó lenne séta közben beszélgetni egy jót.
2014. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Zalaegerszegen lakunk.Jó lenne ha valamelyikötök itt lakna! :) Bàr pici az esèly.
2014. máj. 7. 16:42
 14/21 anonim ***** válasza:
Én Szombathelyi vagyok, az már nincs messze :)
2014. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Így már értelek :)

Magamból indulok ki, nem szeretem a kötöttségeket és kisgyerekkel már megvan egy kötöttség, nemhogy valakivel megbeszélni egy találkozót, akit nem is igazán ismersz. Aztán ha mégse szimpi kellemetlen mindig valami kifogást keresni pláne ha egy lépcsőházban laktok.

Csináld úgy, hogy többször találkoztok lent, ne az legyen a lényeg, hogy együtt menjetek le sétálni, hanem mikor ők is lent vannak ti is :) remélem érthető, tehát nem az hogy akkor 10-kor induljunk le, hanem tudod mikor mennek és ti is arra mentek. Aztán ha a gyerekek jól elvannak, akkor úgyis látja az anyuka, hogy van értelme többet is találkozni, pláne ha közbe jót dumáltok :) csak elsőre te is idegen vagy neki és távolságot tart, de ha így megismer kicsit akkor már jobb lesz.

Én sem azonnal megyek sétálni másokkal, hanem lent összefutunk, de nem beszéljük meg, aztán már megbeszéljük mert összeismerkedtünk és a gyerekek is jól kijönnek.

Legyél nyitott, de ne tolakodó.

2014. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Szombathely tènyleg nincs messze! :)

Utolsónak a vàlasz:

Nem beszèltem idõpontot senkivel.Valszinü a liftes szitura irtàl vàlaszt.Az a beszèlgetès elsö talikor volt.Azóta szinte naponta futunk össze a lèpcsöhàzban ,liftben a hàz elött stb.Nem beszèlünk soha semmit.Szóval nem vagyok tolakodó,direkt azèrt nem is mondok semmi olyat.Max a picikröl beszèlünk amig leèr a lift.Amugy kicsit kellemetlen is azok utàn.Persze hogy vannak kötötsègek.Napi rend,evès alvàs stb.plusz hàzi munka. Azèrt most màr nem olyan mint mikor polyàs volt.Jobban lehet velük közlekedni programot csinàlni.

2014. máj. 7. 22:30
 17/21 porcukormókus ***** válasza:

Szia! Igen, en is mindenhova egyedul megyek a gyerkocokkel.

A regi barataim elkoptak, dehat ertheto is. En ket kicsivel nehezen tudok alkalmazkodni masokhoz, es hat nekik sem konnyu. Nekem mindig idore kell lennem valahol; behatarolnal az evesek, a delutani alvas, este a vacsi-furdetes. Hat szoval okoz nemi maganyossagot az anyasag, sajnos.

Persze a jatszon lehet baratkozni, nekem ezzel kapcsolatban azert eleg pozitivak a tapasztalataim, merthogy altalaban kedves anyukakkal szoktam talalkozni. Inkabb az a problemam, hogy feluletes beszelgetesek alakulnak ki, amik lekorlatozodnak a baba temara. Tudod, a szokasos: szoptatas, ejszakai ebredesek, szobatisztasag, ovi, tesofeltekenyseg stb.

Legalabbis nekem uj, igazi baratsagra nem sikerult szert tennem. Sajnos. :(

2014. máj. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szia! Megértelek, én is nagyon magányos vagyok néha és nekem is kicsit rosszul esik amikor párokat látok sétálni a picivel. Mi új városba költöztünk nem olyan rég és a barátaim és szüleim is nagyon messze vannak :-( A párom reggeltől estig dolgozik van, hogy hétvégén is.Gondoltam, hogy majd jobb lesz ha játszóra megyünk de sajnos nem volt szerencsém eddig. Lehet rossz játszón próbálkozunk de itt az anyukák ülnek a padon és beszélgetnek egymással a gyerekek meg elvannak a homokozóban. Én manóm még igényli, hogy mellette legyek és nem is merném otthagyni mert a többi anyuka annyira figyel a gyerekére, hogy nekem kellett rászólnom egy kisfiúra , hogy tegye már le az óriás követ amit a feje felett fogva hurcolászik nehogy kicsússzon a kezéből és fejbe verje magát vagy egy másik picit. Akikkel próbáltam beszélgetést kezdeményezni láthatóan nem voltak vevők rá mert egy laza rövid válasszal leszereltek és többet rám se néztek. Nem vagyok nehezen barátkozó típus, könnyen szót értettem eddig bárkivel és a gyerek játékait sem őrzöm, hogy ne nyúlhasson hozzá más ezért nem is értem, hogy mi lehet a gond. Igazából már nem is szívesen megyek játszótérre sem, csak a kisfiam kedvéért de nem szeretem :-((
2014. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
én is magányos vagyok,de messze tőletek..alig várom,h a család hazaérjen délután,a szomszédaim idősek,kertesben lakunk,nekünk nincs még játszótér sem...
2014. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hàt akkor nem vagyok egyedül ezzel.Vagyis valamilyen szinten ez a normàlis fiatal anyukàknàl sajnos.SZerencsèsek azok akik egyidöbeb terhesek a baratnöjükkel.Vègül is elönye is van,mert igy maximàlisan a picire tudunk figyelni. :) Ma is rengeteget dumcsiztunk,ahogy totyorgott mellettem. Most màr szinte mindent kommentel amit làt. :) Tegnap este èrt haza a pàrom,ès nem tudtam neki egy normàlis mondatot kinyögni, :) mondtam csodàkszol? :) Szinte egèsz nap annyiban merül ki a mondandôm,hogy vava,baba,nèni...nem szabad.. Mondja:Tènyleg,ebbe mèg bele sem gondolt! :) (Gondoltam leirom,hogy igy jàrtam) :)
2014. máj. 8. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!