Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el akaratos,...

Hogy magyarázzam el akaratos, másfél évesemnek, hogy nem lehet egész nap játszin lenni?

Figyelt kérdés
Minden hazajövetel egy rémálom,hazáig sír és ide-oda csapja magát a babakocsiban. Hiába mondom,hogy holnap is jövünk,más gyerekeknek is át kell adni a helyet,egyszerűen hiába. Hiába ölelem,hiába próbálom elterelni a figyelmét,vagy lekenyerezni valamivel,nem működik semmi. Esetleg tippek? Vagy csak várjak és majd szépen lassan megérti?
2014. máj. 8. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fáradt és túl van pörögve. Ez nem hiszti.
2014. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

Napirend, határozottság, büntetés a jutalmazás. .

Nálunk minden nap 3-6-ig van csavargás. Ha nem akarnak jönni, akkor is megyünk, ha végig bőgnek. Ha viszont normálisan szót fogadnak, akkor itthon este + meseolvasás van.

Ne törjön meg a hiszti, előbb utóbb el fog neki jutni, hogy mi a szokásotok és meg is fogja szokni.

Ha le akarod kenyerezni, az majndem olyan mintha könyörögnél neki. Már most meg kell mutatni, hogy ki az "úr" a háznál.

2014. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

nyugi nálunk is ez van, ha nagyon jól érzi magát valahol, nemcsak a játszótérre gondolok, hanem vendégségre is.

Gondolom mivel nagyon élvezi nem érti még hogy egyszer haza is kell menni :) ő nagyon jól elvan és az sem érdekli ha már marhára álmos :) csak még ott akar lenni.

2014. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ha nem akarnak HAZA jönni. Egy szó kimaradt, így eléggé félreértelmezhető.. :-)
2014. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen túlélős korszak és még nem értik a magyarázkodást meg a későbbi jutalmat vagy büntetést, mert nekik csak a Most számít (majd 2, 2 és fél évesen, amikor már nagyon tudnak alkudni). Kicsit induljatok el hamarabb, mielőtt túlfáradna, mert az is rátesz egy lapáttal. Ha meg mégis hiszti, hát ölelgesd meg, de akkor is legyen pikk-pakk indulás. Nálunk egyébként sokszor használt megnyugtatásképp, lerövidítette a cirkuszt, ha ihatott egy kis vizet vagy ha vittük a rongyiját a hazafelé útra.
2014. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem nem fárad el,mert ha tehetné,akkor egész nap a hintában ülne :D néha sikerül csúszdázásra rávenni,vagy ha másik játszóra megyünk,akkor homokozásra is,de az abszolút favorit az a hinta. Ha ki kell szállni,mert más is vár rá,akkor is csalódott és ott áll,amíg ki nem szállnak belőle,de szerencsére olyankor nincs hiszti. Mindig 1 órát maradunk,mert 3kor ébred és mire összekészülünk,odaérünk,addigra 4 óra,apa pedig fél6-6 között jön haza,addigra mindig itthon vagyunk. Akkor most lényeg a túlélés,erre fogok játszani,csak olyan rossz érzés,hogy ennyire megviseli. Én még nem tudnám büntetni,szerintem fel sem fogná,hogy most miért?! Azért meg pláne nem akarom megbüntetni,mert szomorú,hogy haza kell jönni. A lekenyerezést arra értettem,hogy előveszek egy kedvenc kisautót,vagy valamit,amit szeret és azza néha sikerül elterelni a figyelmét. A vizet ilyenkor visszautasítja,kedvenc állatka pedig nincs,mert egy 40x60-as kispárna tölti be a szerepet,azt meg mégse cipelhetjük mindenhova.
2014. máj. 8. 20:49
 7/17 anonim ***** válasza:

1 óra hosszás játszózás nem túl sok egy ilyen korú gyermeknek.

Mi 2 órát vagyunk általában lent és még mindig maradna.

2014. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

tényleg nem sok az egy óra, ennyi idő után talán picit jogosan reklamál.

holnap reggeli után kapjátok magatokat és menjetek le a játszóra. vigyél magaddal egy almát, így 10óraizni is tud (meg persze popsitörlőt kéztörlésre). szépen ebédre hazasétáltok, így meg fog nyugodni, hogy egyszer annyit lesztek amennyit szeretne! :)

2014. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 14 hónapos, de olyan mehetnékje van szinte egész nap, hogy mi bizony délelőtt-délután játszóterezünk. Szerintem vihetnéd akár kétszer egy nap, és.maradhatnátok tovább. Nekünk a másfél óra a minimum délelőtt, délután pedig 2 óra.
2014. máj. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
fúúú? napi egy óra? a 13 hónapos lányomat néha kint kell ebédeltetnem az udvaron, vagy a pelenkáját kell kint cserélnem,mert ebben a jó időben lehetetlenség berángatni. (mondjuk saját kertünk van,így könnyebb..) esetleg induljatok el reggeli után,te vigyél magadnak könyvet vagy kötni/horgolni/hímezni valót, a gyereknek,enni-inni,pelust stb és legyetek kint a következő alvásidőig. nálunk az alvásidő is kitolódott,mióta jó idő van. reggel tovább alszik, a régi 5-6-os kelés helyett 8-9-kor kel és a napi 2 alvás egyre degradálódott,ami olyan 2-3 körül kezdődik,de akkor már egy pillanat alatt elájul. ha viszont rossz idő van, mint pl. tegnap délelőtt,akkor már 11-12 kör alszik és nagyon nyűgös :(
2014. máj. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!