Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el akaratos,...

Hogy magyarázzam el akaratos, másfél évesemnek, hogy nem lehet egész nap játszin lenni?

Figyelt kérdés
Minden hazajövetel egy rémálom,hazáig sír és ide-oda csapja magát a babakocsiban. Hiába mondom,hogy holnap is jövünk,más gyerekeknek is át kell adni a helyet,egyszerűen hiába. Hiába ölelem,hiába próbálom elterelni a figyelmét,vagy lekenyerezni valamivel,nem működik semmi. Esetleg tippek? Vagy csak várjak és majd szépen lassan megérti?
2014. máj. 8. 18:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nem véletlenül maradunk ennyit. Voltunk már 3 óra hosszát is,akkor is ugyanez volt a helyzet. Jelenleg terhes vagyok a tesóval és hogy is mondjam,nem vagyok a topon,főleg nem gyomor-ügyileg. Szép álom,hogy én ülök,ő meg játszik :) nem tud még felmászni a csúszdára,mondjuk nem is nagyon akar,mert állandóan hintázni szeretne,ahhoz pedig ugyebár kellek én is. Délelőtt én mosok,főzök,teregetek,rendeztem a kertet,olyankor nem tudunk menni,mert egyébként nem érem utol magam.
2014. máj. 9. 07:28
 12/17 anonim ***** válasza:
és esetleg nem lehet az hogy Apa a melóból odamegy a játszóra és átveszi a gyerkőcöt te meg letudsz ülni pihenni,így mindenki jól jár???
2014. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

mondjuk azért az se normális, hogy egész délelőtt a házimunkáé, aztán meg alszik a kicsi, így 4-től érsz rá.

ennél azért több kell neki. tudom nehéz terhesen, de ha mást nem, legalább a lakásba szereljetek fel egy hintát.

1 óra levegőn meg tényleg kevés, szerintem próbáld kicsit átszervezni a napirendedet, 2 gyerekkel ez végképp nem fog működni

2014. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Miért nem normális? 9-kor kelünk általában,mire összeszedem magam és a gyereket az nem 2 perc. Utána bolt,kert rendezés,nem napi 1 órát vagyunk levegőn,mivel a kertbe is jön velem. Apuka 12 óra munka után nem hiszem,hogy a játszin szeretne lenni,főleg úgy,hogy másfél órát utazik hazáig. Elhiszem,hogy nektek megy,mert mondjuk percekre a játszi,apa délután hazaér,nem fáradt,de nekem nem megy. Én nem tudok órákig a játszin ülni,mert itt egy ház,egy kert,teendők,mellette pedig más dolgaim is vannak. Szerintem nem annyira borzasztó,hogy csak ennyit maradunk,ettől talán nem lesz nyomorék a gyerekem. Nem értem a lehurrogást,most kb úgy érzem magam,mintha tényleg egy szar lennék.
2014. máj. 9. 14:18
 15/17 anonim ***** válasza:
Kertben nem tudsz neki egy hintát felállítani?
2014. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

13as vagyok. nem, nem akartam, hogy úgy érezd, szar vagy. csak arra próbáltam rámutatni, hogy az kevés, hogy az ellátásán kívül csak du. 4kor érsz rá. ennél több igénye van szerintem egy picinek.

nekem férjem akkor jön haza mikor a gyerekem már alszik, napközben dolgozom, de 4-6-ig játszóterezünk, utána gyorsan összedobom a vacsit, majd míg fürdik rendet csinálok, gyorsan felporszívózok, szombaton nagytakarítok délelőtt, vasárnap meg megcsináljuk a kertet.

nem vagyok szuper anya, de szeretek a gyerekemmel lenni és neki is szüksége van erre.

mikor itthon voltam gyeden akkor meg tényleg végeztem mindennel míg aludt, hisz délután is aludt 3 órát és éjjel is többet aludt mint én, így 5 órám volt a főzésre, házimunkára, kertet meg együtt csináltuk, de az se napi több óra, 2-3 naponta max 1 óra.


szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy talán ha valamiben változtatnál a napirendben, lehet beleférne mondjuk délelőtt is egy óra játszótér vagy mit tudom én.

nekem soknak tűnik egy egész délelőtt a házimunkára, gondolom mikor még dolgoztál se napi 5 órán keresztül takarítottál.


bocs ha megbántottalak, tényleg nem állt szándékomban

2014. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

igazán nem kellene támadásnak venned a tanácsot,pláne,h. te kérdeztél!

szerintem se helyezd a házimunkát a gyerek elé. nekem pl. a boldog gyerek fontosabb,mint a mosatlan edények.

azért írtál ide,mert a gyerek boldogtalan,h. nem lehet eleget a játszón,ezt felismerted és segítséget kértél. a többség tanácsa,pedig,h. délelőtt is menjetek,vagy délután legyetek többet. ezen ne háborodj fel,nem vagy szar anya,csak nem fogadod a tanácsot.

egyébként azt én sem értem,h. ha van kertetek,miért nincs hintátok? akkor játszóra sem kellene menni. az én egy évesem pl. még csak 1x volt életében játszón. szereljetek fel egy hintát,megoldódik a problémád!

2014. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!