Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babátokat nem...

Másfél éves babátokat nem féltitek a köztéri homokozótól?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 21:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az enyémek is nagy homokbúvárok voltak, úgyhogy a fertőtlenítős kéztörlő az alapfelszerelés volt a táskámban.
2014. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem féltem. Persze figyelek, hogy ne egye a homokot, meg utána megtörlöm a kezét, de ennél többet nem tudok tenni. A toxoplazmáról annyit, hogy én konkrétan homokozóban töltöttem a gyerekkoromat, volt macskánk, kutyánk, egyéb háztáji állatunk, a szomszéd macskái is átjártak hozzánk, elég sokszor dobtunk ki a homokozóból kakit, mégsem estem át a toxoplazma fertőzésen (szűrték a terhesség elején). Amitől én jobba féltem az a hajléktalanok ürüléke, üvegszilánkok. De mielőtt neki állnak játszani a gyerekek, úgyis végez az ember terepszemlét, és a nagyobb dolgok szemet szúrnak, kidobjuk a homokozóból.
2014. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A toxoplazma lefolyása enyhe, egy náthához hasonlít, azt mondják, meg sem lehet különböztetni sokszor. Általában ezért nem tudjuk, h átestünk e a toxoplazma fertőzésen vagy sem. Semmi baja sem lesz tőle, csak várandós nőknél magzatra káros. Sőt, én azt mondom, inkább gyermekként egy laza nátha, és legyen védett a lányom, minthogy babát várva elkapja.
2014. máj. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Lehet, hogy a kapu nem védi meg sok mindentől a játszóteret de hála istennek nagyon figyelnek a "rendre" és a "tisztaságra". Ezért is szeretünk odajárni. A másik meg az, igaza van az utolsó 2 válaszolónak. Én sem féltem a gyerekeimet. Inkább most essenek át rajta, a homokot meg nem szokták megenni az enyémek. A szomszédom a kertbe nem viszi a gyerekeit nehogy belemenjen a kullancs, meg állandóan fertőtlenít mindent, pedig szerintem az oltás csak az agyhártyagyulladás ellen véd és nem a lájmkór ellen. (de lehet rosszul tudom) Hát meg is lehet nézni szegény gyereket. A doktornő mindennapos vendég náluk, az én gyerekeimet meg csak a kötelező oltásokkor látta mert betegek még nem voltak. Különben is a gyerek 1 éves korára egyen meg 1 kiló koszt, máskülönben semmi immunrendszere nem lesz. Ez a mi doktornőnk véleménye és az enyém is.

A gyerekeim amúgy mindig tiszták, a ruhájuk is csak nem tisztogatom őket agyonra meg nem fertőtlenítek le mindent nehogy valami koszt bekapjanak.

[link]


Ezt nyugodtan olvassátok el!

Érdemes! Főleg annak aki agyonra tisztogatja a gyerekét.

2014. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam de én nem féltem.. Persze figyelem nehogy megkóstolja de annyira nem idegesítem magam rajta. Hogy miért nem? Mert több millió ember felnőtt már aki ilyen idős korába homokozott :) Köztük én is. Ennyire nem kell félteni egy gyereket. Hozzáteszem hogy első gyermekem..
2014. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 porcukormókus ***** válasza:
A homokozoban szerintem nem is a toxoplazma okozza a nagy problemat, hanem a macska uruleke, ami akar vaksagot is okozhat. Ritka, de elofordul sajnos. En ezert probalok elovigyazatos lenni, de azert nem tiltottam el a gyerekeimet a homokozastol.
2014. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!