Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos kisbabánál mennyir...

1-2 hónapos kisbabánál mennyire természetes, hogy dühkitörései vannak?

Figyelt kérdés
Babanyelven káromkodik, esküszöm! Ha dühbe gurul, csak úgy zápoznak a Ge!-k, meg a Gergők, ezeket a szavakat ő találta ki és csakis dühében használja, pl. ha csuklik, attól éktelen dühbe gurul és már kiabálja is, hogy Ge!, stb...Vagy ha sétálni kell vele és meg merünk állni, attól is nagyon dühbe tud jönni. Az az ijesztő, hogy mostanában már nem a sírást használja, ha valamire szüksége van, hanem gyakrabban gurul dühbe. És más újszülöttről még ilyet nem hallottam, nem olvastam, de nincs túl sok tapasztalatom és nagyon megnyugtató volna, ha azt hallanám, normális, hogy egy 7 hetes gyerek belépett a dackorszakba. Nagyon féltem őt. Vagy valamit rosszul csinálunk nagyon, vagy idegrendszeri problémától tartok. Amúgy nem sírós baba, tehát nem sír órákon át, általában 5 perc sírás a leghosszabb, mert gyorsan kitaláljuk, mire van szüksége és megadjuk neki. Tehát van egy kis újszülöttem, aki alig sír, de naponta több alkalommal behergeli magát és rettentő dühös lesz és addig káromkodik, amíg meg nem oldjuk a problémáját. Olyan, mintha túl korán tudatára ébredt volna a saját tehetetlenségének. Menne, de még nem elég erős a lába, nézelődne, de arra sem képes, amíg vállra nem vesszük...És ez nagyon frusztrálja, de sose hittem volna, hogy ez ilyen hamar így megviseli majd őt. 2 hetes kora óta vannak dühkitörései, de mostanra vált zavaróvá. Most már nem tudok mindig nevetni azon, hogy az angyali kisbabám káromkodik, félek nagyon, hogy baj van!

2014. máj. 21. 00:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Mondtam már neked ha egy baba más (nagyon más ) mit a többi az általában nem jó jel. Elvitted már Neurológiára? Tanácskoztál már ez ügyben a védőnővel és az orvossal? Voltatok már esetleg a Margit kórházi fejlődés neurológiai osztályon? Korai fejlesztőközpontba kértél időpontot, vizsgálatra? Mert ha nem csak a magadét fújnád, és valóban válaszra várnál, akkor megfogadnád ezeket a tanácsokat és szakembertől kérnél segítséget. Mi nem látjuk a te babádat, de ha úgy érzed hogy nem normális amit csinál akkor vidd el szakemberhez, és ne itt bizonygassad, hogy márpedig igazad van. Zseniális, hogy nincs cumija, képzeld az enyémnek sincsen, se cumisüveg (és még vagy 1000 másik babának) képzeld én is (sőt szerintem az anyukák 99%) engedi hogy a babája kifejezze az érzésit még sem kiemelkedő a kommunikációs képessége, pusztán csak normális a gyerekem, nyugodt, jól fejlődő. Találtam neked videót , ez pont neked való. [link]

(abnormális dolog 2 hónapos kis babát ültetni, mert csodaszépen mond majd egy szót, de hogy a gerince úgy trapára megy, hogy mozogni nem tud majd, csak beszélni)

M Cole- Sheila R Cole: Fejlődés lélektan könyvében 204 oldalon van egy 7 hónapos 29 napos "baba" aki vízisízik. " Bár a kori gyakorlás felgyorsíthatja a csecsemőkori motoros fejlődést, hosszú távon nem érinti az alapvető motoros képességeket". A lényeg amit mondani akarok, és ha csak ez a picike eljut az üzenetemből akkor már megérte erre időt szánom, ha úgy érzed valami nem stimmel a gyermekednél kérj szakembertől segítséget,menj addig amíg választ nem kapsz a kérdéseidre, ha kell akkor több szakembert is kérdezz meg, ha pedig szerinted teljesen jól működik a gyermeked akkor meg légy boldog élvezd az anyaságot és ne másokkal foglalkozz.

2014. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg, már meg van, kihez visszük a gyereket, kiderült, hogy van a családban fejlődésneurológus. Azért nem rohanok hozzá, mert videóra kell vennünk a dühkitöréseit, és eddig ha ilyen volt neki, nem videózgatással töltöttük az időt, hanem a kicsi megnyugtatásával. Azért kell videóra venni, mert alapvetően általában olyan kiegyensúlyozott, hogy nem értenék, mi a problémánk. De persze mióta le akarom videózni, egyszer se volt dührohama...
2014. jún. 8. 21:17
 23/24 A kérdező kommentje:

Ennyit találtam, ami számomra ijesztő, de a cikk szerint normális:


Csapkod Az egészen picik is már félelmetesen tudnak csapkodni a kezükkel, lábukkal, mert amikor ők izgalmi állapotba jönnek (éhség, álmosság miatt pl.), akkor még az egész testükkel jelzik azt. Ez teljesen normális, nem kell miatta aggódni.


[link]

2014. jún. 8. 21:41
 24/24 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nem dühkitörései vannak, hanem valamije fáj. Most jöttem rá, hogy az ijesztő "dühkitörések" általában szoptatás kezdetekor, akkor kezdődnek, amikor lefektetem az ölembe. Ilyenkor csapkod, megfeszül, és kiabál, és mivel keresi a szemkontaktust, elég ijesztő a csapkodó, kiabáló, arcomba meredő eltorzult arcú kis emberke. Eddig nem jöttem rá, hogy a fekvő helyzettel van gond, mert egy-egy ilyen után már nehéz megnyugtatni, hiába vesszük fel, továbbra is dobálja magát egy ideig és nem állt össze a fejemben, hogy mindig akkor kezdi, ha letenném szopizni. Tartani sem engedi magát mindenféle testhelyzetben. Lehet, hogy valami izomproblémája van??? A gergőzés persze meg van és azt tényleg akkor mondogatja, ha elege van már a pelenkázásból, stb..., de olyankor inkább panaszkodik és nem dühös. Azért sem hiszek már az idegrendszeri problémában, a dühkitörésben, mert mindenki szerint egy nagyon kiegyensúlyozott kisbaba, én is annak látom ezeket a tüneteket leszámítva. Iszonyúan szeretjük, állandóan foglalkozunk vele és nem készítjük ki az idegeit, mint ahogy kedves jóindulatú hozzászólók írják. Az én gyerekem alig sír, pont azért, mert minden jelzésére azonnal reagálok és inkább nem eszek, de a gyerekemet nem hagyom sírni. És nem azért írogatok ide, mert meg akarom úszni az orvosokat, hanem mert első gyerekem és nincs viszonyítási alapom, és tudni akartam, hogy más baba csinál-e hasonlót. Az első "dührohamánál", 2 hetes korában feltűnt, hogy kényelmetlen neki a szopipárna, de sajnos csak most jöttem rá, hogy mindez nem azért volt, mert a szopipárna kényelmetlen, hanem neki lehet valami baja. És a válaszokból le is szűrtem, hogy nem tartozik a normális tünetek közé, hogy kiabál és csapkod, úgyhogy természetesen kivizsgáltatom.
2014. jún. 9. 03:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!