Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nevezik mama-baba barát...

Miért nevezik mama-baba barát megoldásnak, ha állandóan kint van az anyával az újszülött?

Figyelt kérdés

Amíg nem kórházban szültek az anyák, ott voltak a női rokonok (egyszerű embereknél, persze a királyi családnál biztos a dadus :)), ők segítették a frissen szült, kimerült édesanyát. Aztán egyszer csak jött a kórház, ahol 3 óránként hozták a babát, ha sírt, kapott egy kis teát, de legalább a köztes időben az anya gyűjthette az erejét, pihenhetett valamennyit éjszaka is. Az elmúlt pár évben pedig mindent csináljon azonnal az anya, ha épp csak hálni jár belé a lélek, akkor is. Holott erre vannak arra a néhány napra a csecsemős nővérek - segítsék a szült nőt, ha hazamegy, a mai világban gyakran úgyis minden tényleg rá vár onnantól


Biztos vannak nők, akiket nem (nagyon) visel meg a szülés, de sokakat végsőkig kimerít.


Ráadásul így nemcsak a saját, hanem a másik 2-3 baba sírását is közvetlenül el kell viselnie, tehát ha végre az övé alszik, akkor sem (biztos, hogy) tud pihenni.


Abban sem vagyok biztos, hogy bababarát, de mamabarátnak végképp nem tűnik.


Mi a véleményetek, mik a tapasztalataitok?


2014. máj. 22. 09:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
6os vagyok, nekem mindkét szülésem császár lett, másodiknál császár után 4órával már hozták a babát és onnantól 3óránként!
2014. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
62%
Most halkan én is megjegyzek valamit! Meg kéne gondolni hol és kinél szül az ember...Ha jó orvost választasz, akkor az rád fog nézni és ha valami nincs rendben, akkor intézkedik is....
2014. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
58%
Nekem este 9kor volt a csaszar, masnap 10kor hoztak a babat, es onnantol velem volt. Maximalisan el tudtam latni, es en sem szenvedtem kozben. Mondjuk engem a csaszar sem viselt meg. Lehet azert mert ennel rosszabb is tortent mar velem. Az igaz, hogy ennek a verzionak tenyleg a noverbarat nevet kellett volna adni. De am nem volt olyan veszes senkinel, mert ilyenkor leginkabb alusznak a babak. Persze az 5 nap utan otthon felelenkulnek :)
2014. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekkel császár volt, ahogy kikerültem az őrzőből már ott is volt a baba, DE este 10-kot elvitték és hajnal 5 kor hozták, várta mindenki a reggelt, de legalább 5-6 órát lehetett piheni. 2 terhességem is császárral végződött, mert ikrek voltak, na az már durva volt, mert másnap kikerültem az őrzőből és 2 gyereket kellett ellátni és akkor már éjjel-nappal velünk voltak a babák. Igen lehet,hogy jó hogy velünk vannak, de mindenhol azt olvasni, hogy az anyetejhez nyugi és pihenés kell, na ez nem volt meg, egyiket próbáltam szoptatni, a másikat a lábbamml ráztam a kis kocsiban és közben. Senkinek nem kívánom azt a pár napot és még azt sem tudtam megtenni, hogy legalább addig "vegyék be" a csecsemősök az egyik babát míg a násik eszk, aztán csere.
2014. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
15%

Meglepőek és érdekesek a válaszok...komolyan ez után érdekelne ki hol szült!

Én mindkét gyerekemet éjjel-hajnalban szültem,nyilván sokat számít,hogy egyik sem volt extra nehéz.De egyik szülés után se tudtam aludni 3 óránál többet,valahogy nehezen ment ki az adrenalin vagy nem tudom.

Első szülésnél azért jobban ki voltam fáradva,ott másnap hagytak 5 órát aludni,az jó volt,de pl. 2 babám végig velem volt,kórházat éppen alakították, szóval össze voltunk zsúfolva,6 anyuka és 7 baba volt bent egyszerre!!leadni nem lehetett őket,mert nem volt normális csecsemős rész kialakítva.Valahogy mégis tudtam pihenni...mondjuk hozzáteszem 2. babánál már bátrabb voltam,mellettem aludt,fekve szoptattam és sokat tudtam így pihenni.

De azért ez babafüggő is,nekem a kórházba jó alvók voltak,a többi gyerek sírására se keltek fel,engem se zavart a dolog,így nem panaszkodhatok.

De attól mondjuk biztos ideges lettem volna,ha elviszik,3 óránként hozzák és mondjuk közlik,hogy adtak neki közben egy kis pótlást mert sírt...szerintem fontos,hogy minél többet legyen cicin,főleg az elején!

2014. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
28%

Hát nem tudom. Azért ti belegondoltatok abba, hogy a babátok, akit annyira vártok 9 hónapon át, egészen a szülésig védett helyen volt a szívetek alatt. Aztán megszületik, ami épp elég nagy sokk neki, hiszen hűvös van, fényesség van, idegen, hangos zajokat hall, és még sorolhatnám. Na és úgy érzitek, hogy pont ilyenkor nincs szüksége szegénynek az anyukájára, aki az egyetlen aki meg tudná picit nyugtatni és biztonságérzetet adni neki? Én nem értelek titeket. Eszembe nem jutott volna, hogy amikor végre megérkezik az, akit annyira vártunk és odaadják nekem, elkezdjek azon hisztizni, hogy dehát én pihenni akarok. Persze, hogy kimerítő egy szülés, de onnantól kezdve már nem ti vagytok (vagy legalábbis nem kellene, hogy ti legyetek) a középpontban. A picinek szüksége van rád, neked pedig ott kell hogy legyél neki.

Engem is rettentően kimerített a szülés, dehát mit vártunk?

A másik pedig, hogy tegyük fel, leadod a babádat, amíg a kórházban vagytok, hogy ki tudd pihenni magadat. Ha hazaértél szerinted meddig fog tartani ez az állapot? 2-3 napig, aztán megint hulla leszel. És akkor is siránkozni fogsz, hogy miért nem passzolhatod le a gyereket, hiszen te fáradt vagy?

Amúgy ne értsetek félre, biztos mindenki szereti a gyerekét és jó anya attól függetlenül, hogy leadta e őt a kórházban, vagy sem. Engem csak egyesek hozzáállása akasztott ki kicsit. :)

2014. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
50%
Hű érdekes emberek vannak itt. Nos én már válaszoltam igen 9 hónapot volt bent,most ez az jelenti,hogy amint megszületett akkor 24 órában ugráljak azonnal,mert eddig bennem volt? Már elnézést,hogy elfáradtam a szülésben és abban,hogy 2 napig előtte már fájásaim voltak és nem tudtam aludni,hogy fájt a gátsebem,mint a fene, a fogadott orvosom nem ért vissza csak szülés után 2 nappal,talán mivel otthon sincs a gyerek hozzám ragasztva talán esetleg elvárható,hogy 1-3 napot besegítenek,mondjuk legalább azt hagyják,hogy aludjak egyet,hogy segítenek ha nem megy a szoptatás és adnak a babának tápszert,és nem hagyják,hogy éhezzen besárguljon.Azért is elnézést kérek,hogy mély depresszióba estem,hogy merészeltem,táncot kellett volna lejtenem,hogy megszületett a gyerek,beállni robotként azonnal,mint egyes válaszolók gondolják.Sajnálom,nem vagyok tökéletes mint ahogy más sem,régebben is segítettek az első pár napban az anyának,tehát kár ezzel jönni.
2014. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
85%

26. Ez mind szép és jó. De az anya is ember, nem robot.Mindenkinek vannak fizikai szükségletei és nem minden nő egyformán éli meg a szülés utáni dolgokat.

Én szerettem volna a fiammal lenni, de sajnos komplikációk miatt csak napok múlva kaptam meg.A szobatársam megkapta a lányát, de ahogy felkelt az ágyból, a gyerek üvöltött.Akkor ne keljn fel enni, inni, pisilni, fürdeni?

2014. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
43%

Egyre inkább az az érzésem,hogy a társadalom is tehet erről,hogy ilyen nehéz az anyukáknak az első időszak...mert alapjában véve nincs megbecsülve az anyaság,aki otthon van gyesen az az állam pénzén él(ezt itt is sokat olvasom) és különben sincs sok dolga.E mellett szerintem nincs elég felvilágosítás a nehézségekről,mindenki csak a rózsaszín mézes-mázas dolgokat mondja.

Egy pörgős,karrierista nőnek baromi nagy és nehéz váltás ha gyereke születik.Vagy megbirkózik a feladattal vagy nem.És karrierista alatt nem azt értem,aki 40 évesen vállal 1 gyereket aztán 6 hét után visszamegy dolgozni,hanem általában a mai nőkre,mert sajnos ma leginkább néznek arra aki kevés munkatapasztalattal(vagy semennyivel)fiatalon gyereket vállalnak!!Nem akarok ezzel megsérteni senkit,de ez van.

Írja a kérdező,hogy régen segítettek a rokonok.Na igen,de nem úgy,hogy elvitték a gyereket és megetették tápszerrel ha anyuka aludni akart.

Persze tényleg sok múlik azon mennyire sírós az újszülött,mennyire volt kimerítő a szülés,de alap esetben szerintem az anya érdeke is,hogy ott legyen mellette a pici!

de persze ez csak az én véleményem...remélem jól le leszek pontozva :)

2014. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
31%
engem már lepontoztak,mert őszintén leírtam a véleményem nem pedig valami szuperanyának festettem le magam,szánalmas azok részéről akik lepontoztak
2014. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!