Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 25 fok körüli (olyan, mint a...

25 fok körüli (olyan, mint a mostani) időben az újszülöttet mikor vihetem ki a levegőre_? Saját kertbe gondolom, nem az utcára

Figyelt kérdés
2014. máj. 22. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Akármikor.
2014. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Most.
2014. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Bármikor.
2014. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Két hetes korától. Fokozatosan kell hozzászokatni, első nap 5 perc, másnap 10, harmadnap 15, majd 20-30 perc, így szépen. Szóval kb. Egy hét alatt juss odáig, hogy egy órát kint van. Az semmiképpen nem jó, ha egyből hirtelen órákat van kint, mert még pici. A közvetlen nappfény se érje még egy darabig.
2014. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
amint hazamentetek
2014. máj. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Elavult dolog mar ez a szoktatas. Megis hogy hoznad haza a korhazbol, ha elotte szoktatni kellene? Nem lesz semmi baja a levegon, csak ne a tuzo napra vidd es vedd a szeltol.
2014. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Bármikor! Letakarva a babakocsit, àrnyèkban...
2014. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Kb bármikor. Most már bacik se lesznek. Talán télen van értelme szoktatni a tokony idő miatt, de nyáron kb azonnal.

(fiam 5.napos volt, amikor egy hatalmasat sétáltunk, ő nyári. a lányommal 2hétig csak az udvaron voltam kint, utána meg mehetett a randalír két picivel)

2014. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én még arról nem hallottam, hogy elavult lenne a baba szoktatása a levegőhöz! 1,5 éves a fiam, mikor született a védőnő ugyanúgy mondta el a szoktatást, mint 5 éve a másik gyerekem védőnője, ráadásul mindenhol így van leírva. De ha linkelsz nekem olyan cikket, ahol azt írják, hogy az újszülöttet bármikor ki lehet vinni, akkor beismerem, hogy tévedek. Az, hogy a kórházból hazahozom, nem levegőztetés, kb. 10 percet van kint, amíg berakom az autóba, illetve otthon kiveszem. Az, hogy más hogy csinálja, vagy mennyire nem tartja be az ajánlásokat, sosem érdekelt. Én leírtam hogyan "szabályos", hogyan a legegészségesebb, legbiztonságosabb a babának a véleményem szerint, ahogyan a védőnő, a gyerekorvos mondta, ahogy mindenhol olvastam. Nem feltétlen az a jó, amit sokan csinálnak. Szépen le van írva, hogy az újszülött hőháztartása még fejlettlen, emiatt kell szokatni a levegőhöz. Nem hiszem, hogy baj, ha a kérdező olyan véleményt, választ is olvas, ami óvatosabban fogalmazza meg a témát.


Tehát még mindig kitartok a véleményemnél, hogy eleinte szokatni nyitott ablaknál 5-10-15-20-30 percet napokon át és két hetesen lehet kicsit kimenni vele a levegőre.

2014. máj. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezen felesleges vitatkozni, mert nekem meg mast mondott az orvos meg a korhazban is mindenki. Tehat akkor en is mondhatnam, hogy neked nincs igazad, es en tudom jol, es milyen jo, hogy a kerdezo hall egy okos velemenyt is a sok hulyeseg mellett. En is csak valaszoltam aszerint, ahogy nekem mondtak.

Nem ertem, hogy mi a kulonbseg, hogy a gyereket az udvarra teszem-e vagy setalok vele? Az udvaron mas levego van, mint az utcan? Mert ha igen, akkor bocs, en tevedtem. Ezenkivul most a 25 fokban mihez kell hozzaszoktatni? Hogy kint ugyanolyan meleg van, mint bent, csak frissebb a levego?

Az en fiam februari, mikor jottunk haza a korhazbol, a csecsemosok mondtak, hogy hatha megyunk ma meg setalni. De biztos ok is rosszul tudjak es direkt szivattak.

Ja, es szerintem nincs mindenkinek autoja, megis hazaviszi valahogy a babat.

2014. máj. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!