Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs bűntudatotok, amiért...

Nincs bűntudatotok, amiért nem (nagyon) jó körülmények között nevelitek a babátokat/gyereketeket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem zavar benneteket, hogy nem tudtok mindent megadni neki? Nem csak tárgyakban (mondjuk ebook, ami nem csak kütyü, vagy márkás cipő, ami szintén nem felesleges pénzkidobás), hanem pl. nem tudjátok elküldeni nívós egyetemre tanulni majd a gyereket?


Persze, sokan mondják, hogy ettől még szeretik ugyanúgy a gyereket, de szeretni akkor is lehetne, ha jó körülmények között nevelnék őt.


Hogy küzdötök meg ezzel a bűntudattal, mert én elég nehezen?...nagyon félek, hogy mi lesz a gyerekből. Tanácsokat kérnék, hogy ti mivel nyugtatjátok magatokat?


2014. máj. 24. 10:52
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
84%

Kettes! Azért a sarkadat magadnak is rendbe tehetnéd és kínaiban már 1500-ért lehet papucsot venni. Turiban pár sáz forintért szoknyát, rövidgatyát, pólót. Nehogy azt gondolt, hogy a gyerekeid majd büszkék lesznek rád, hogy minden pénzt rájuk költöd. Majd eljön az idő, amikor szégyelni fogják az igénytelen anyukájukat. Az igényesség nem feltétlenül pénz kérdése. Ápoltnak lenni, nem azt jelenti, hogy minden hónapban elmegyünk kozmetikushoz, fodrászhoz. Én sem járok. De a hajamat be tudom szárítani, tudok sminkelni. Zsíros hajjal nem megyek utcára, stb. Szeretném, ha a gyerekeim büszkék lennének rám.

Ez csak akarat kérdése, nem pénzé. Az meg, hogy a férjed rosszul van az igényes nőtől, ezt Te sem hiszed el, ugye? Vagy a férjed pont ugyanolyan lusta foglalkozni magával, mint Te. Akkor pedig bennetek van a baj, nem pedig a körülményeitekkel.


Azt gondolom, hogy amire szüksége van a gyermekünknek azt megkapja. Sosem estünk túlzásokba, nem vagyok finnyás, mindig örülünk a megörökölt ruháknak. Egyedül a cipőt veszem mindig újonnan, és jó minőségűt. De sokszor járok turiba is, persze vannak új ruhái is a fiamnak.

Nem tudom, hogy egyetemet tudunk-e majd fizetni neki, jelenleg ilyesmire nem tudunk spórolni.

Egyébként ezen mindig elgondolkozom. Jelenleg alig van szakmunkás az országban, mégis mindenki egyetemre, főiskolára akar menni. Otta rakás munkanélküli friss diplomás. Aki meg véletlenül asztalos lesz, betegre keresi magát.

Szóval ki tudja mi lesz 15-20 év múlva és ki tudja mit akar majd a fiam.

2014. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
75%
Nincs. 5 éves a kisfiunk. Mindenünk alap dolog megvan, autó is van, albérletben élünk. A gyerkőcnek is mindene megvan, kap csak úgy játékot is, könyvet. Nagyobb, drágább dolgokat csak alkalmakra. Nincs neki márkás ruhája, cipője, mert felesleges. Egyrészt mert hamar kinövi, másrészt oviba homokozni, koszolni, jó a kínai és a duris szép ruha is. Fontosabbnak tartom a családi hátteret, hogy megértő, szerető családban nőjön fel a gyerek, ahol számíthat a szülőkre. Nekünk szülőknek is mindenünk megvan ami kell, ruha, cipő ha kell veszünk, arra még futja. Amire nem futja, pl. nyaralás nem biztos, hogy lesz idén. De 1-1 napokra azért elmegyünk kirándulni. Együtt vagyunk és ez a lényeg, nem a pénz.
2014. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
89%

Kettes, továbbra sem értelek. Az, hogy a sarkadról eltüntesd a bőrkeményedést nem pénz kérdése. És ne mondd, hogy ez például imponál a férjednek, mert nem hiszem el.

5-600 forintokért lehet használt, de jó állapotú felsőket túrni, ha csak kettőt vagy hármat veszel, már van néhány váltás. És ha a gyerekeket kell kísérni valahova? A szakadt papucsodban mész??

2014. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
85%

Kettes,ne haragudj de igénytelen vagy!

Elmész turiba és fillérekért össze szedsz normális,szép ruhákat,még cipőt is.

2014. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
65%
22-es vagyok. Egyedül a cipőre figyelek, hogy minőségi(nem márkás) cipője legyen. Mert a lábuk nagyon fontos.
2014. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
27%

Kettes vagyok.

Számomra az az igénytelen, akinek zsíros a haja, koszos a körme, nem fürdik, koszos lyukas nyúlott a ruhája. Szóval én nem vagyok igénytelen. Egy szóval sem mondtam, hogy nincs pénzem ruhára vagy cipőre. Azt mondtam, hogy sajnálom rá a pénzt. A hajam, szemöldököm, körmöm rendben van és ápolt. Mindennap fürdök, van hogy kétszer is. A sarkam az amit nem tudok helyrehozni. Volt ott egy bőrbetegségem, és azóta hiába kenem, reszelem, nem változik. Turi, kinaiba nem járunk. Férjem igényes, jól öltözik, de a munkája meg is követeli. Szóval én sem vagyok igénytelen csak azért, mert kevés ruhám van.

2014. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
70%
Egy nadrág, egy szoknya és két felső nem igénytelen??
2014. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
39%

Kettes vagyok

Rengeteg ruhám van, csak sajnos most kényelmetlenek mivel híztam. Azért is sajnálom rá a pénzt, mert jövőre úgyis jók lesznek

2014. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
44%
Én is így álltam hozá egy ideig, aztán egy nap azt vettem észre magamon, hogy úgy nézek ki, mint egy hippi csöves. Vedd meg a ruhát, majd ha fogytál varrd be! :) egyszerű.Persze elsőre nem kell egy egész ruhatárat bevarrnod, hátha visszahízol, de a normál ruha is az ápoltsághoz tartozik, nemcsak az, hogy zsíros-e a hajad.
2014. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
44%
kettes! A cipőméreted is megnőtt a súlyoddal????
2014. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!