Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs bűntudatotok, amiért...

Nincs bűntudatotok, amiért nem (nagyon) jó körülmények között nevelitek a babátokat/gyereketeket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem zavar benneteket, hogy nem tudtok mindent megadni neki? Nem csak tárgyakban (mondjuk ebook, ami nem csak kütyü, vagy márkás cipő, ami szintén nem felesleges pénzkidobás), hanem pl. nem tudjátok elküldeni nívós egyetemre tanulni majd a gyereket?


Persze, sokan mondják, hogy ettől még szeretik ugyanúgy a gyereket, de szeretni akkor is lehetne, ha jó körülmények között nevelnék őt.


Hogy küzdötök meg ezzel a bűntudattal, mert én elég nehezen?...nagyon félek, hogy mi lesz a gyerekből. Tanácsokat kérnék, hogy ti mivel nyugtatjátok magatokat?


2014. máj. 24. 10:52
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
24%

OFF Utolso!

Nevetséges, de valoban változik a cipő mérete is a súllyal. Nekem otven kilósan 37 volt, 10el tobbként 38, most 80 kilósan 39. Miután nem vagyok mar mai csirke, a magasságon állando.

2014. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
25%
OFF Utolsó....Akkor biztos a magasságod is nőtt, mert a talp mérete a csontok hosszától függ (esetleg egy fél méretet változhat) :D ...Ha a lábméreted nőtt, akkor ott egyébként probléma van!!! Ez vicc :D
2014. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
48%

Igen a lábam is nőtt mindhárom gyerekkel fél számot.

38 volt a lábam most 40es.

2014. máj. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
13%
Akkor ott nem volt minden rendben....Mindenesetre a második válaszoló minden szempontból igénytelen...
2014. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
79%
Pedig igy van, a suly valtozasaval a labmeret is valtozik, ha hiszed, ha nem. Ettol fuggetlenul osztom a velemenyedet a masodik alaszoloval kapcsolatban.
2014. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
40%

Vizsgálatok kimutatták, hogy a várandós anyáknak gyakran egy számmal is megnő a lábméretük, és később sem áll vissza eredeti méretére. Az orvosok szerint ennek hátterében az állhat, hogy a terhesség alatt felszedett súlytöbblet és az ízületek lazasága miatt a láb boltozata kiegyenesedik.



[link]

2014. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
74%

Nincs.

A magyar átlaghoz képest jól élünk. Meg tudom adni a minőségi ételt, a gyerekek ruhatárának a fele új. (Nem tudom, ez is egyénfüggő, van, akinek a Tesco, Auchan, Lidl stb. boltok kínálata olcsó, van, akinek már ez is drága.)

Nem hiszem, hogy attól lennék jó anya, vagy a férjem jó apa, mert Adidas csukát húznánk a négy hónaposunk lábára. Fontosabbnak tartom, hogy minőségi, a lábhoz igazodó cipő legyen, de ne is sajnáljam, hogy elengedjem benne biciklizni, vagy homokozni a fiam. (A szomszédom a tipikus "kifelé cifra", Adidas, Nike cipő van a lányai lábán, de abban csak állhatnak, nehogy piszkos legyen a cipő. A 3 éves tabletet kapott karácsonyra, annak ellenére, hogy a férje hülyére gürizi magát, hónapról hónapra élnek.) Fontosabbnak tartom az anyagi javaknál azt, hogy élményeket osszunk meg egymással, tartást adjak a gyerekeimnek.

Igyekszem majd spórolni a későbbi évekre, hogy szerezhessenek jogosítványt, nyelvvizsgát (tanfolyam, magántanár, vizsgadíjak stb.), mehessenek kirándulni. Ahhoz, hogy nívós egyetemre akarjon menni, előbb le kell tenni valamit az asztalra. Ha nagyon jó eredményekkel végzi el a középiskolát és minden álma az adott szakma, egyetem, akkor biztos kitalálok valamit, hogy mehessen.


Ma már jó körülménynek számít, ha valaki rendszeresen húst, gyümölcsöt, tejterméket tud az asztalra tenni, amiből jól is lakik a család. Ha valaki tud fűteni és nem fáznak. Ha tudja ruházni, méretének megfelelő cipő kerül a lábára, télen meleg kabátot tud ráadni, az ma már bizony jó körülmény.

2014. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok!


Még mindig nem tudom, de miért is vagyok igénytelen?


Bár megnéznélek titeket élőben :-D

2014. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
51%

"Idén nyáron nem mozdulok ki, mert van egy farmerom egy szoknyák és kettő felső. Szandálom nincs, papucsom talpa ketté van törve és amúgyis olyan bőrkeményedés van a sarkon, ami miatt nem is venném fel a papucsot. Szégyenlek kimenni az utcára :-( Az első a gyerek. Szeretnék Szép lenni, szép ruhákban járni, de ez van :-( " - ezért.


Anyák napjára is a szakadt papucsodban mész? Nem mentek kirándulni, parkba, sétálni, fagyizni, egész nyáron otthon fogtok rohadni, mert sajnálsz magadra egy kib...tt papucsot! El se képzelem, a bugyid milyen! Hát ezért vagy te igénytelen! Magyarázhatod, hogy mosott a hajad, levágott a körmöd, ha szakadt gúnyában járkálsz, az éppen úgy igénytelenség, mint a kiskosztüm mellett a zsíros haj.

2014. máj. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
28%

fel tudod fogni a kicsi eszeddel, hogy nem szakadt a ruhám?


Van:

-edzőcipőm,

-fekete balerina cipőm ( 2db egyik tornacipős, másik nőcis) -nyári papucsom 2 ( a kedvencnek szakadt a talpa )

-egy pántos 5 cm magas magassarkú cipőm


-egy farmer

-egy nyári vékony térdnaci ( barack)

-egy nyári vékony maxiszoknya (bézs)

-egy nyári vékony térdszoknya (fekete)

-2 db egyforma pamut térdnadrág ( fekete, szürke)

-egy fehér vékony hosszúnadrág

-kettő felső

-valamint kb 10 felső ami jó, de szerintem látszódik benne a hurkám ezért nem hordom.

-3 db nyári ing ( méretere most is jó, de sosem hordtam őket)


És rengeteg olyan ruha ami jelenleg kicsi

Ha érdekel a múlt hónapban vettem magamnak 10 db bugyit, és tisztasági betétet is hordok :-D

2014. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!