Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs bűntudatotok, amiért...

Nincs bűntudatotok, amiért nem (nagyon) jó körülmények között nevelitek a babátokat/gyereketeket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem zavar benneteket, hogy nem tudtok mindent megadni neki? Nem csak tárgyakban (mondjuk ebook, ami nem csak kütyü, vagy márkás cipő, ami szintén nem felesleges pénzkidobás), hanem pl. nem tudjátok elküldeni nívós egyetemre tanulni majd a gyereket?


Persze, sokan mondják, hogy ettől még szeretik ugyanúgy a gyereket, de szeretni akkor is lehetne, ha jó körülmények között nevelnék őt.


Hogy küzdötök meg ezzel a bűntudattal, mert én elég nehezen?...nagyon félek, hogy mi lesz a gyerekből. Tanácsokat kérnék, hogy ti mivel nyugtatjátok magatokat?


2014. máj. 24. 10:52
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
44%
Még annyit: soha nem volt és nincs bűntudatom, mert nem adok meg mindent a gyerekemnek, amit mások megtudnak adni.
2014. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. máj. 24. 11:15
 13/52 anonim ***** válasza:
85%

Mi sem tudunk megadni mindent, amit szeretnének - de az igazat megvallva, bármennyit adnánk is, mindig lenne újabb kívánság. Ésszerű kereteken belül kapnak dolgokat, de ami már nagyon luxus lenne, azt csak azért sem vesszük meg. A kisebbik még csak max. játékot szeretne, a nagyobbik az, aki többet kívánna. Ezekből nyilván van amit megkap - viszont van, amire magának kell összegyűjtenie - sztem így jobban értékeli a dolgait és nem alakul ki benne az a kép, hogy csettintek és mindent megkaphatok.

Ezenkívül mindegyik gyerkőcnek van egy számlája, amire havi szinten teszünk félre.

És attól, hogy nem kapnak meg mindent, egyáltalán nincs bűntudatom, szerintem ez a normális.

2014. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
85%

A szuleim sem neveltek gazdagsagban. Meg volt mindenem, csak nem epp akkor, amikor "elfingtam magam", hanem kicsivel kesobb, amikor jutott ra penz.

En megtantam megbecsulni azt, amit kaptam es a penz erteket is.

Lediplomaztam, osztondijat nyertem. Tanultam ket evet kulfoldon is. Dolgoztam 4 evet kint, majd a vallalat Mo-n letesitett leanyvallalatot es igy hazakoltoztem. Vezetoi beosztasban dolgoztam gyermekvallalas elott.

A szuleim sosem fizettek a tanulmanyom, mert az allamira sikerult bejutnom. Hogyan?! Nem voltam lusta es tanultam. Remek erettsegivel, ket nyelvvizsgaval sikerult elernem a celom. Jo diplomaval elertem azt, amire vagytam.

A ferjem sebesz, eveket tanult, kint ismerkedtunk meg. Igen, jol keres, meg itthoni atlagban is.

Ket gyerekunk van. Esszeruen neveljuk, normalis keretek kozott.

A 3 eves lanyomnak en spec.nem veszek csodakutyuket, de ismeros korben sok hasonlokoru gyerkoc karacsonyra ilyet kapott.

A szulonek nem csak az a dolga, hogy megvegyen mindent a gyerekenek, hanem az is, bogy nevelje. Ha a szulo nem koveteli meg, hogy a gyerek tanuljon az iskolaba, akkor ne csodalkozzon, ha fizetni kell a tanulmanyait.

2014. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
73%
Akkor ma Mo-n az emberek 90%-ának bűntudata lenne.Ha elég okos mehet akármilyen egyetemre,nem lesz akadály a pénz,ha meg egy drágább cipőt akar vagy telefont akkor összespóroljuk megkapja szülinapjára vagy Karácsonyra.Természetesen csak akkor ha ésszerű dolgot kér.Az csak a javára válik,ha nem kap meg rögtön mindent amit akar esetleg bele is segít egy-egy nagyobb dologba.
2014. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
85%
Én gyerekként nagyon jó anyagi körülmények között éltem, bár inkább lettek volna szegényebb, de szerető szüleim :( Volt, hogy ottfelejtettek az oviban a munka miatt.. Hiába volt márkás ruhám, kismillió játék stb, nem éreztem azt a szeretetet, amit kellett volna, mert a szüleim inkább a pénzzel foglalkoztak, hogy velem ne kelljen. Jó egyetemre egyébként ingyen is lehet menni, csak jól kell hozzá tanulni (így jutottam be én is). Ne legyen lelkiismeret furdalásod, inkább járjon kínai ruhákban a gyerek, és csak ritkán kapjon "nagyobb" dolgot, de foglalkozz velük, szeresd őket nagyon, mert ez az igazán fontos!!
2014. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
81%
Egyik hónapról a másikra élünk. Sosem voltunk gazdagok, de a szüleim anyagilag biztos lábakon álltak. Szépen lassan csúsztunk le idáig. Mindenünk megvan, ami az alap élethez szükséges, kivéve az érzelmi alapot. Mindenki gürizik semmi pénzért, pihenésre nincs idő emiatt mindenki stresszes, amit viszont nem tudunk kezelni. Ez állandó konfliktusforrás.Ami még rossz, hogy nem látjuk, hogy mikor tudunk ebből a gödörből kimászni. Ha a jövőre gondolunk, minden ugyanúgy néz ki, mint most.
2014. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
25%

Kettes vagyok

A férjem rosszul van azoktól a nőktől akik túl sokat foglalkoznak magukkal. Én szeretnék magamnak több mindent megadok, de a férjem szerint felesleges. Szeretnék néha kozmetikushoz fodrászhoz menni.

Bennem is van hiba. Láttam a tescoban egy nagyon jó felsőt. 2000 Ft volt.De sajnáltam magamra annyi pénzt. Inkább vettem a gyerekeknek ruhát. Tudom ez sem jó, de nem tehetek róla, ha egyszer sajnálom magamra a pénzt.

2014. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Csak annyit tennék hozzá, hogy nincs már nagyon állami hely, nem úgy van, mint 5 éve volt. :) És 300-350.000 egy félév egy rendes egyetemen (vagy akár még a BGF-en is), de csak úgy megjegyeztem. Van mondjuk diákhitel!
2014. máj. 24. 11:31
 20/52 anonim ***** válasza:
38%
Ja és a legjobb dolog amit kaphat egy gyerek az a szereret és a GENETIKA. A genetikán nagyon sok múlik.
2014. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!