Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most készültem ki? Mit tegyek?

Most készültem ki? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Besokaltam!Imàdom a kisfiam,èletem èrtelme.18hós.Sajnos most lett sok!!!!Hàzimunka,fözès,kötelezö elintèznivalók,rohanàs az idõvel,gyereknevelès....!Nem tehetek róla,de nem birom!Mit tegyek?Apa csak este van.Vele is veszekszek màr sokszor,mert ingerült vagyok.Nem tudunk egymàsra hangolódni.Jó lenne valami ötlet,mert a fàradtsàgtól,ès a tehetetlensègtöl màr sirni tudok!Bennem van a hiba?
2014. máj. 26. 18:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl sokat akarsz.

Semmi baj nem lesz, ha nincs azonnal elmosogatva, vagy 2 napig ugyanazt az ételt eszitek, vagy koszos marad az ablak stb.

Én egyedül nevelem a lányom, tehát még apuka sincs, aki segítene.

Az enyém 2 éves, kutya is van, mindenhová nekem kell menni, ha valamit el kell intéznem+bevásárlás, kutyasétáltatás akár szakadó esőben, vagy 35 fokban is és mindeközben jön velem a gyerek is.

Mindent meg lehet oldani, nem kell parázni azon, ha nem tiptop a lakás.

2014. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segít ilyenkor, ha gyerek nélkül elmegyünk a férjemmel kettesben valahová pár órára. Olyan, mintha újra randiznánk. Ha vannak nagyszülők, vagy bárki ne szégyelld néha kérni a segítségüket.
2014. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 18 hónapos és én is majdnem minden nap úgy érzem, hogy elég, már a dackorszak elején, azt csinálja direktbe, amit nem szabad és közben nevet, képes megállni a járda közepén visítve és nem mozdul, sokszor felkapom a vízet, hogy miért nem könnyebb vele egy kicsit, egyedül nevelem, apukára nem tudom "lepasszolni".

Én rendelem a kaját néhanapján, 2 napra főzök, aztán elviszem a nagyszülőkhöz, hogy kicsit lelépjek, akár fél óra is feltölt. Volt hogy egy szomszédot megkértem, hogy vigyázzon rá kicsit.

Már csak heti 2x-3x porszívózok, heti 1x mosok fel, ne legyen a lakás az első, már nem kúsznak-másznak, akkor éreztem fontosnak az állandó takarítást.

2014. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ismered és nem segit, de hátha:


[link]


Nézd meg, ha nem is követed a programot, mindenképp inspiráló és talán könnyebben fog menni a házimunka utána.


A mottó: Napi 15 percig bármit ki lehet bírni, még egy hisztiző, lábon csimpaszkodó 18 hónapossal is. :)

2014. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hàt le a kalappal aki egyedül neveli a picit.Nàlunk is van kutyus,nem mindig de sokszor èn viszem ki a picivel,mert apa dolgozik.Valahogy igazibôl valami feltöltèsre lenne szüksègem apàval.Elmenni kettesben valahova,vagy csak sètàlni stb.Àpolni kellene a kapcsolatunkat.Lehet minden ingerültsègem innen indul ki.DE hiàba ràgom anyukàm fülèt,hogy segitsen...!Mèg csak egy óràt sem volt vele egyedül.Pedig mondom neki folyamatosan kèrem...Mèg nem voltunk kettesben sehol miôta megszületett a babànk.Most nagyon összegyült minden tennivalô is ès nem làtom a vègèt,söt csak jön hozzà a többi.
2014. máj. 26. 21:55
 16/21 anonim ***** válasza:
Ne akarj mindent egyszerre megoldani, mert így nem is csoda hogy nem bírod. A házimunka, takarítás várhat, nem hiszem hogy bárki azt várná el tőled, hogy ezeket minden nap megcsináld. Főzni lehet több napra is, vagy rendelni ebédet és így csak a reggelit és a vacsorát kell "megoldani". MI a helyzet az apóssal, anyóssal? Nincsenek testvérek vagy barátnők, akik tudnak vigyázni a kisfiadra? Ha más nincs, akkor napi 1-2 órára bébiszitter nem egy hatalmas kiadás.
2014. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én sem álmodhatok még csak egy normális takarításról sem, mindig csak azt csinálom meg, amit nagyon muszáj, ez általában a felmosás, vasalás, esetleg főzés. Ablakpucolás?!.. Mindegy, ezek nem lényeges dolgok, első a pici.
2014. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bocs ha kicsit hosszú lesz. Szintén 18 hónapos fiúcska és itt is csak este van apa hulla fáradtan. A takarítás fogalma nálam is csak a szükséges dolgokat takarja ( söprés, felmosás, porszívózás, elmosogatás) a többire csak akkor van időm ha kéthetente hétvégén anyukám vigyáz a gyerkőcre egy kicsit. A rumlis lakást illetően én már beléptem a letojom szakaszba de a gyerkőc tud olyan napokat alakítani, hogy én is úgy érzem, hogy most van nagyon elegem. Ma például amíg reggelit csináltam neki az ivópohara tartalmát magára és a kőre öntötte és vigyorogva tapicskolt a vízben. Átöltöztettem, új pelenka, reggelizés. Kicsit később én buta gondoltam elmosogatok mert elég jól eljátszott magában. Mire bementem telepakolta a pelenkáját amiből fogalmam sincs hogyan de a ruhájára kent egy jó adagot. Megint átöltöztet, új pelenka és elmentem beáztatni a cumót, hogy még ruha maradjon. 10 perc sem volt de a véletlenül nyitva hagyott pelenkázó szekrényből kitúrta az összes pelenkát és egy csomag popsitörlőt már félig kipakolt. Elmentünk boltba de amikor hazajöttünk visítós toporzékolás következett csapkodás és dobálózás kíséretében mert nem engedtem be a sáros homokozóba. És ez még csak a délelőtt volt. Hát most alszik, iszom a kávémat és remélem, hogy a délután könnyebb lesz mert úgy érzem ma megint kár volt egyáltalán felkelni. Szóval megértelek :-)
2014. máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18 vagyok bocsi a tanács lemaradt. Nem tudom, hogy szoktad csinálni de én főzni akkor szoktam amikor alszik és próbálj meg mondjuk két napra előre. Ha marad is esetleg fagyaszd le, később ha nem vagy jól vagy csak lusta vagy főzni jól jöhet még. Én a bevásárlást is úgy szoktam csinálni, hogy ne kelljen minden nap menni és a postát is amennyire lehet összegyűjtöm. Ha lehet hetente legalább egy nap ne csinálj semmi mást amíg alszik a gyerkőc csak pihenj! Ha végképp kivagyok akkor nekem egy kis sírás kifejezetten jót szokott tenni. Így kiengedem a gőzt és a páromnak sem szedem le a fejét amikor hazajön. Nyugi először én is azt hittem, hogy én vagyok a legbénább a világon, hogy nem bírom aztán rájöttem, hogy nem vagyok ezzel egyedül csak ezt éppen senki sem reklámozza a játszótéren vagy a boltban :-)Fel a fejjel! :-D
2014. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Nagyon jól esett hogy megirtàtok a ti szituàciótokat.Ma a tegnapi nap utàn iszonyú fejfàjàssal èbredtem.Gondolom az idegessèg miatt.De vettem be bogyót.Most màr tènyleg nincs bajom.Nagyjàból utolèrtem magam ami a mosogatàst,sõprèst,felmosàst illeti,meg elpakoltam a helyère a kàoszt.Nagyobb "takarítàst" most èn is leszarom!Illetve most is.Most alszik a pici,de a hajmosàst is leszarom,pedig kène.Meg a hütöböl kipakolni,a megmaradt kajàs edènyt.Muszàj pihennem egy picit.Valóban túl sokat akarok.Csak az a bajom,ha egy valami elmarad itthon,(nem.nagy dologra gondolok)akkor tornyosul minden ès akkor jön a kiborulàs.pl.Nem tudom mièrt,de nàlunk rengeteg a mosogatnivaló,ha nem tudok elmosogatni pl.14:00ig,akkor màr csak este van rà módom,akkorra mèg gyülik hozzà.Este meg màr olyan fàratt vagyok,hogy ott hagyom.A reggel meg nàlunk àltalàban kàosz.Föleg ha föznöm kell vagy kutyàt kivinni,vagy elintèzni valamit.Szóval akkor màr tornyosul is minden....!Van hogy simàn mennek a dolgok.De most nem igy volt sajnos.

Meg azèrt tènyleg ràm fèrne egy kis kikapcsolódàs a pàrommal ketten.Anyukàm pl ma otthon van.Hivtam,de takarit.Folyton takarít.Ahoz nem fàradt ,de hogy a manót àtvàlalja pàr óràra,ahoz màr igen.Pedig tegnap is "sirtam" neki a telefonba.Na mindegy megoldom valahogy ezt a rèszèt is.

2014. máj. 27. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!