Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Altatás,...

Mit csinálok rosszul? Altatás, szoptatás, fürdetés.

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapos lesz a lányom, és az esték még mindig sírással telnek. Napközben semmi baj nincs, de ahogy eljön a fürdetés ideje, jön a sírás is :(


Néha már fürdetés előtt is nyűgös, de ahogy közelítünk a víz felé, boldogan vigyorog, és kapálózik. Nincs semmi baj egészen addig, míg ki nem veszem. Na akkor rátör a sírás, és nincs megállás. Kapkodva kenem be a kis testét, adom rá a pelenkát, öltöztetem fel, és teszem mellre. Onnan meg egyből az ágyba, rendszerint bealszik szopizás közben.

Mi lehet a baj?

Alszik napközben rendesen, 3 óránként eszik.

4-kor uzsonnázik. Van, hogy elalszik még utána kicsit, van hogy nem. 5 után már nem tehetem le aludni, mert akkor 7-kor nem alszik el, és reggel nyűgös lesz. Átalussza az éjszakát egyébként, 12-13 órát is képes aludni. Ha megszoptatom még fürdés előtt, akkor nem lesz fürdés után tejem, sírni fog.

Mit csináljak? Mit rontok el?? Segítsetek légyszi!


2014. jún. 1. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fürdés vége előtt szólj neki, hogy lassan vége a pancsinak, legyen egy ének amit ha elénekelsz utána 1-2 perc múlva vége a fürdésnek. Nálunk ez bevált. Miközben öltözteted énekelj neki, mesélj a napjáról vagy a holnapról, vagy mondhatsz neki verset is, adj a kezébe játékot vagy zoknit vagy valamit. Legyen az este békés, nyugodt, a szoptatás mindig ugyan azona helyen legyen, lehetőség szerint félhomályban lehetőség szerint semmi zavaró tényező ne legyen ott. Ha azért sír mert fáradt hozzátok kicsit előbb a fürdést, vagy hagyd előtte kicsit aludni és legyen később a fürdés. Mindig minden ugyan úgy legyen ez nagyon fontos, mert akkor tudja mikor mi következik, a fürdés is úgyan olyan hosszú legyen mindig, így tudja hogy lassan vége. Ha kivetted a kádból takard be a törölközővel simogassad körbe és beszélj hozzá, vond el a figyelmét. Kipróbálhatod, hogy előtte megetetted, az enyém is alvás előtt inkább csak konfort cicizik, hogy elaludjon, messze nem érdekli van e benne tej vagy sem. Próbálkozni kell és előbb utóbb biztosan megtalálod a megoldást.
2014. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Poén az, hogy mindig ugyanaz a menet. Hetente egyszer térünk csak el, mikor jön az apja látogatni, és ő fürdeti. De akkor is ugyanúgy sír. Akkor fél órával csúszik minden.

Megpróbálom megetetni hamarabb, hátha ez a baj. És kipróbálom a fürdés utáni éneklést, beszélgetést.

Köszönöm a tippeket.

2014. jún. 1. 19:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj. Az én lányom is sokat írt fürdésnél, ill után.

Még mindig, ha nem terelem elé elég ügyesen, nyűgös sokszor...

kellemetlen folyamat ám, fázik, macerálják, kapkodnak, miközben Ő már éhes, fáradt.

Nyugi, legyen jó meleg a fürdőben és kezdd el nyugisan ott törölgetni, hogy ne fázzon, ha kijöttök, lehet ez a legnagyobb baja.

majd lassan ajtót nyitni és mondókázva kijönni. :)

Türelem, ahogy nyílik a kis tudata, egyre jobban megért mindent és jobban telnek az esték. :)

2014. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jah és az én kicsim már 2 éves. :)
2014. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:( Remélem nekünk nem tart olyan sokáig.

Úgy látom mindenki figyelemelterelést használ. Lehet ez lesz a megoldás? :)

Köszönöm neked is.

2014. jún. 1. 19:42
 6/11 anonim ***** válasza:

hát figyi sztem 3 lehetőség van:

vagy az a baja hogy tetszik neki a fürdés és nem akarja még abbahagyni,ezt a fent említett figyelemeltereléssel tudod valamennyire kiküszöbölni


vagy már nagyon éhes és türelmetlen,ekkor szoptasd meg fürdés előtt fél órával,utánna is szopizhat nem baj ha nincs benne annyi tej ahogy előttem írták jó az komfortszopinek,megnyugtatónak attól


vagy már nagyon fáradt és türelmetlen,nem bírja az öltöztetést,törölgetést.ekkor pedig vagy előrébb hozod a fürdetést vagy délután hagyd aludni 30-40 percet,és akkor kitolod a fürdetés idejét fél-egy órával,úgyis jönnek a hosszú nyári esték késsőbb sötétedik nem baj az ha késsőbb fekszik este egy kicsit!

2014. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó neked is.

Meglátjuk mi lesz a végén.

2014. jún. 1. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Adjál neki fürdés előtt vacsorát,a szopi legyen csak alvás-segítő...
2014. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a leírásodból 4kor uzsonnázik és utána csak a fürdés utáni szopi jön? Mert azt én kevésnek érzem. Én 6kor még adtam neki vacsit is. Azt gondolom, hogy már nagyon éhes és türelmetlen.
2014. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lehethogy nem este kéne fürdetni.próbáld ki, ha reggelre átteszed, jobb lesz-e.
2014. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!