Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Altatás,...

Mit csinálok rosszul? Altatás, szoptatás, fürdetés.

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapos lesz a lányom, és az esték még mindig sírással telnek. Napközben semmi baj nincs, de ahogy eljön a fürdetés ideje, jön a sírás is :(


Néha már fürdetés előtt is nyűgös, de ahogy közelítünk a víz felé, boldogan vigyorog, és kapálózik. Nincs semmi baj egészen addig, míg ki nem veszem. Na akkor rátör a sírás, és nincs megállás. Kapkodva kenem be a kis testét, adom rá a pelenkát, öltöztetem fel, és teszem mellre. Onnan meg egyből az ágyba, rendszerint bealszik szopizás közben.

Mi lehet a baj?

Alszik napközben rendesen, 3 óránként eszik.

4-kor uzsonnázik. Van, hogy elalszik még utána kicsit, van hogy nem. 5 után már nem tehetem le aludni, mert akkor 7-kor nem alszik el, és reggel nyűgös lesz. Átalussza az éjszakát egyébként, 12-13 órát is képes aludni. Ha megszoptatom még fürdés előtt, akkor nem lesz fürdés után tejem, sírni fog.

Mit csináljak? Mit rontok el?? Segítsetek légyszi!


2014. jún. 1. 19:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is szopizzonn furdes elott fel oraval kb. Egyreszt nyugodtabb is lesz, masreszt attol ne felj, hogy annal kevesebb marad altatashoz, hiszen o meg pont annyival lesz telitettebb. Egyebkent par nap, es adaptalodik a melled a szuksegletekhez, ha megis tobbet akarna enni.


Mi azt csinaljuk, hogy mikor vesszuk ki a kadbol, beletekerjuk a torolkozobe, majd "keresni" kezdjuk. :) Marhara elvezi, amikor kitakarjuk, hangos kukuccsolas mellett hatalmasakat rohog. :) ezt persze tobnszor egymas utan, ezalatt eszrevetlenul meg is torlom. A kenegeteshez enekelni szoktam neki, vagy ha ahhoz nincs kedve, vmi kedvencet adok a kezebe, amivel bibelodhet. 7hosan mar amugyis mindent a szajukba vesznek. (kisfiam is ennyi).


Nekunk eddig ez valt be, remelem valamit tudsz belole honositani. :) Mindenesetre a kapkodas, sietseg biztos nem jo, mert ha kicsit ideges is alapbol, az meg tovabb ront a helyzeten. Plusz minden baba szeret kicsit meztelenkedni, hagyd egy picit levegozni a boret.


Meg gondolj arra, ha Te bekened magad, Neked sem jo erzes rogton feloltozni, olyan, mintha megfulladna a borod.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remelem segit.

2014. jún. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!