Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen el vagyok kesered...

Már teljesen el vagyok keseredve? Olvassátok el légyszi!?

Figyelt kérdés
mit lehet tenni egy olyan kicsivel aki visszatartja a kakit?4 naponta kakil,de úgy hogy toporog,sír, űvölt.tudna 2 naponta is kakilni de egyszerűen visszatartja!az orvs azt mondja hogy majd kinövi,de én meg már idegbeteg vagyok attól hogy nem tudok neki segíteni!hiába mondom neki hogy nyomja ki,nem teszi!mit tegyek?valaki tudna nekem segíteni?esetleg hasonló tapasztalatotok nincs?
2014. jún. 2. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rostos levek? Szilva? Akkor nem lehet olyan konnyen visszatartani.
2014. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
rostos levet próbáltam!semmi!a szilva lekvárt is de attól is semmi!próbáltam a sok gyümölcsöt,narancslevet,levolacot mégis semmi!védőnő azt mondja majd kinövi!de mikor?én addigra begolyózok ettől a helyzettől!
2014. jún. 2. 17:28
 3/12 anonim ***** válasza:
kb 2 naponta adj neki egy kiskanal olajat.nyugi attol majd menni fog a wcre.nem egeszseges hogy 4 naponta kakal.valahogy vedd ra hogy kakaljon.mennyi idos?probald meg hogy mondod neki hogy ha kakal akkor kap meglepit.valami kis aprosagot.kindert nyalokat vagy valamit
2014. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2 éves!az olajat még nem próbáltam,de meg fogom!hátha segít!már nagyon el vagyok keseredve!!
2014. jún. 2. 17:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajna a megoldást én sem tudom, de talán az okát igen. Én is ilyen voltam kisgyerekként, mert volt, hogy fájt a széklet ürítés, és (az akkori kis agyammal) elhatároztam, hogy én márpedig többet nem kakilok, ha a fene fenét eszik sem, mert az fájdalmas.

Velem is voltak mindenhol, próbáltak mindent (hashajtó teától a lekváron keresztül mindenfélét, egyszer majdnem beöntést is kaptam).

Emlékszem mikor egyszer elvittek az orvoshoz, mondta a doki, hogy "de hiszen már kint van a vége".

Nem is tudom, hogy végül hogy oldódott meg, de arra is emlékszem, hogy mikor már több napja tartottam vissza, akkor egyszercsak már nem ment tovább, és bement az egész a bugyiba. Akkor valamitől fel volt puhulva a széklet, és nem tudtam vissza tartani (szerencsére).

Amikor többször puha volt és nem fájt, akkor volt, hogy egy darabig újra normalizálódott a helyzet (kicsit felbátorodtam), de aztán mikor újra fájt, akkor megint vissza tartottam.

Ja, a szüleimnek sosem mondtam, hogy fáj, mert nem akartam, hogy orvoshoz vigyenek.

A megoldást sajna én sem tudom, azt sem mennyi idősen nőttem ki, mert ez úgy óvodás koromból rémlik (olyan 3-5 éves korom körülről).

Én is csak abban látom esetleg a megoldást, hogy minnél több széklet lazító dolgot adni neki, de a saját példámból kiindulva én sem tudom mi lenne igazán hatásos :(.

Csak azért írtam le, hogy hátha neki is fáj, és esetleg azért nem akarja kinyomni.

2014. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A barátnőm kislánya is ezt csinálta. De Ő nagyon szorulásos volt és inkább visszatartotta, mint hogy fájjon. Tényleg kinőtte, meg egy picit javult is a helyzet. Most 2 naponta megy wc-re.

Amit még ajánlok a rengeteg folyadék és a joghurt. Egyetek hetente többször levest is. A kisfiamon azt vettem észre, hogyha pár napig nem eszik levest, csak bogyókat kakil, azt is kín keservesen. Így, nálunk szinte minden nap van leves.

2014. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm ajánlotta:

Találtam egy receptet, ami nekünk bevált, nem kemény hashajtó, egészséges, és finom. Remélem tudok segíteni más anyukáknak is ezzel:

3-4 szem aszalt szilva, 3-4 szem aszalt sárgabarack nagyon apróra vágva, 2-3 szem füge belseje, 0,5 dl hidegen sajtolt lenmagolaj (6-700 ft/0,5l), egy maréknyi lenmagpehely (én csak lenmagot kaptam - 250Ft -, azt kávédarálón porrá törtem), és valamilyen gyümölcsöt ehhez reszelünk (alma, körte, barack stb.). Kókuszgolyó sűrűségű masszát csinálunk belőle, majd kis golyócskákat formázunk, amiket kókuszreszelékbe forgatunk. Tulajdonképpen bármennyit fogyaszthat belőle a gyerek, a hatás garantált!

2014. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Laevolac szirup, vagy egy kis Hunyadi víz (gyógyszertűárban is kapható, nem drága)

És lazít a székleten, de nem gyógyszerek!!

nem tudja visszatartani napokig, és segíteni fog. :)

2014. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! a mira babavizet már próbáltam de nagyon az sem hatott igaz lehet az volt a baj hogy nem éh gyomorra adtam neki!ez a Hunyadi víz nem olyan mint a mira víz?
2014. jún. 2. 21:15
 10/12 anonim ***** válasza:

nem. erősebb, hatékonyabb. :)

nekem is az vált be, nekem végbél berepedésem volt szülés után és kb mindent próbáltam, de vagy nem hatott, vagy paráztattak, hogy rászokom és anélkül soha nem megy majd a dolog..

Ez nagyon jó. Először adj Neki rostos lével 1:1 arányban (mert nincs kimondotta jó íze) egy szűk fél decit és meglátod, hogy hat. Kell e kevesebb, több.

Én felnőttként simán iszom, majd másfél decit. :)

2014. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!