Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen érzés volt kimondani...

Milyen érzés volt kimondani számotokra, hogy nem vállaltok több babát?

Figyelt kérdés

A szívetekre vagy az eszetekre hallgattatok?

....

Szerintem nagyon nehéz!

Köszönöm a válaszokat!


2014. jún. 3. 14:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Megint 4-es (bocsi). Szerintem az sem mindegy, hogy hány gyerek után "kell" megállni. Nekem az a személyes véleményem, hogy könnyebb lehet beletörődni abba, hogy mondjuk 4 gyereked van és nem lehet ötödik, pedig szeretnél, mintha egy gyereked van és nem lehet második. Tudom, hogy ezzel nem mindenki ért egyet. Én is megkaptam a sógornőmtől, amikor nem jött össze neki a harmadik gyerek, hogy neki ugyanolyan rossz, hogy a 3. nem jön össze, mint nekem az, hogy az első nem jön össze. Hát... nem hiszem, hogy igaza van.
2014. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%

15 hónapos a kisfiam és 20 hetes kismama vagyok. Mi nem tudtuk eldönteni hogy a kisfiúnk után legyen-e második mert úgy éreztük hogy így is nehezen bírkózunk meg a feladatokkal, problémákkal. A házasságunk kicsit megromlott mióta gyerekünk van és ezért sem voltunk biztosak abban hogy akarunk e második babát. Hát az élet eldöntötte helyettünk... :)

Lesz kistesó.

Most viszont nyugodt szívvel és lélekkel kimerem jelenteni hogy nem lesz több gyerekünk.

2014. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 eszo ***** válasza:
67%

Mi a férjemmel mindig azt beszéltük,h 2 lurkónk lesz.

ő most 28, én 27 éves és van egy másfél éves hétördög kislányunk--baromi rossz alvó.

Rá is 2 évet vártunk mire összejött és most már szeretnénk a kistesót,de fél éve ő sem jön..valószínű nehezen fog sikerülni megint..ráadásul egy-egy pokoli éjszaka után én is dilemmázok,h biztosan kell-e második..de amikor meg napközben kisangyal és imádjuk és azt mondja szeretlek anya....nah akkor meg biztosan tudom,h kell neki testvér!!

de azt hiszem 3. babát nem vállalnék már én sem.

2014. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz,mert az eszem azt mondja maradjon csak 1,a szívem meg mindenféle kifogást keres,hogy legyen csak kis tesó.Nekünk a gyerekünk betegsége a fő ok,illetve az hogy nincs segítségem,még egy gyerekkel már annyira nehéz lenne hogy vagy egyik vagy másik inná meg a levét.De még fiatal vagyok,talán van rá esély...
2014. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
89%

Kettőt akartunk, kettő van. Eszem szerint nem kell több, szívem szerint még egyet bevállalnék. Két lányom van, és nem azért szeretnék még, mert fiút akarunk.

17 hónapos a kisebbik lányom, és mindig az jut eszembe, hogy többé nem lesz ilyen kicsi gyerekem, minden percét ki akarom élvezni.

A párom azt mondta, ha becsúszik megtartjuk, de tervezni nem tervez többet.

2014. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

3-at terveztünk 3van. Így már nyugodtan mondom, hogy nem vállalunk több babát. Én nagyon örülök, és szerencsésnek tartom magunkat, hogy ilyen flottul ment ez az egész babavárós-szülős téma. De én is kezdek belefásulni a babázásba és már 6éve pelenkázok folyamatosan- szóval nekem is elég már. Már én is az iskolás, tanulós dolgokat várom, már azt akarom megélni, hogy mi lesz velük-belőlük. A kisbabákat imádom, de már nem dob fel ez a téma- mint pl 6-7éve. Most mindent megteszünk, és védekezünk, hogy ne legyen több baba, de minap beszélgettem erről anyukámmal- mert mesélte, hogy egy ismerősének, ahol 18, 10, 8, 3éves gyerekek vannak, 40év körüli az anyuka és spirál mellet becsúszott egy baba- és megtartják. Szóval én is mondtam anyukámnak, hogy annak ellenére, hogy szívem szerint már nem vállalnék több babát, és meg is teszek ezért mindent, hogy már ne legyen- de ha becsúszna- akkor azért nem vetetném el.

Sajálom azokat, akiknek a élet nem úgy hozta össze a dolgokat, ahogy eltervezték, de annak kell örülni, ami - aki van. Testvéremnek is csak egy gyereke van- nagyon nem úgy jöttek össze a dolgok, hogy mégegy legyen. Elfogadták- és nagy szeretettel nevelik az egyszem fiukat.

2014. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!