Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki úgy gondolta, hogy...

Van aki úgy gondolta, hogy nem akar majd szoptatni és nem is szoptatott? Mivel magyaráztátok?

Figyelt kérdés

Második babámat várom, a kisfiamat nem tudtam szoptatni mert alapból 5. nap lett tejem, addigra meg mintha megutálta volna a fiam a mellemet és nem volt hajlandó elfogadni. Nekem borzalmas élmény a szoptatás (az az első 5 nap), rettenetesen fájt ráadásul a semmiért mert közben a gyerekem éhezett. A nővérek csesztettek a kórházban hogy így meg úgy csináljam de megmutatni soha nem akarták.

Fejnem kellett a mellemet de egyszerűen nem bírtam már azt sem ( rettenetesen sokáig tartott és iszonyatosan fájt) és 3 hét után elapadt a tejem, hozzáteszem hogy azt a pillanatot már úgy vártam mint a messiást...

Most hogy várom a kislányunkat a szoptatás-anyatej-lelkiismeretfurdalás az amitől a legjobban félek, sőt rettegek. Nagyon csúnya ezt mondani és rosszul is érzem magam miatta de nem akarok szoptatni.

Aki volt hasonló helyzetben, hogy nem akart szoptatni, miért nem? Nagyon önző vagyok ugye? Kiváncsi lennék hogy másnak milyen "kifogása" volt a szoptatás ellen.

Már most leszögezném hogy nem vitát akarok kezdeményezni, én elfogadom hogy van aki még a 3 éves gyerekét is szoptatja és van akinek nem megy sokáig. Tudom, hogy a szoptatás nagy előny a babának, sokkal egészségesebb mint a tápszer stb... Tudom hogy sok gyakorlással ez is tanulható, egy idő után elmúlik a fájdalom stb... de én már meg sem akarom próbálni, úgy félek a szoptatástól mint a tűztől.


2014. jún. 4. 15:45
1 2
 11/14 anonim válasza:
Nagyon megertelek!!! Az elso fiamat sajnos nem tudtam szoptatni! O Kanadaban szuletett es ott a korhazban nem voltak annyira rajta h anyatejes legyen a baba. Nem idult be a tejem igy kertem neki tapszert, mert nagyon sirt lattam rajta h ehes. Mikor haza mentunk lett tejem, de sajnos mar nem fogadta el! :( (Meg elapadt a tejem addig iszonyatosan fajt a mellem!) A masodik mar itthon szuletett! Vele is nagyon nehezen indult be a tejem csak a harmadik napon! Iszonyatosan fajt a mellbimbom sirva adtam a szajaba, szivta szivta, de nem jott neki semmi belole. Hozatni akartam neki tapszert a korhazba, de nem engedtek a noverek! (Igy utalog orulok is neki) Hozzatam bimbo vedot, h azert megse fajjon annyira. Egy darabig jo is volt szep is volt, de kb. 1 honapos lehetett a babam mikor kisebesedett a bimbom mivel nem jol volt rajta a vedo! :( Annyira fajt, h mar feakartam adni a szoptatast! Vettem is tapszert neki, cumisuveget! A mellem pedig fejtem, de nem jol mivel ejszakara olyan mellgyulladasom lett, h azt hittem csillagokat latok! Mondtak anyukamek, h a baba a legjobb gyogyir a sebes mellre igy hat sirva, de muszaly voltam szoptatni, h a mellgyulladasom is elmuljon. Es hal'Istennek sikerult is most 8 honapos a babam es meg mindig szopizik!!! Mikor jottek a problemak alig vartam, h abbahagyja a szopit, de Igy utolag nagyon orulok, h kitartottam mellette! Nehez volt, de megerte! Sokkal konnyebb szopiztatni, mint hajnalok hajnal a tapszet kesziteni! Meg hat persze jobb a babanak is! Kedves kerdezo probald meg te is es ha nem megy akkor ne eroltesd! Sok sikert kivanok neked!!!
2014. jún. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

3gyerekem van, egyiket sem tudtam szoptatni, mert nem is indult be nekem sem a tejtermelés. Az első pénteken született és szerda reggel csepegett kb valami- ami 2hétig tartott- de csak az is pár csepp volt- mennyiséget sem tudtam mérni. 2-nál 3hétig csepegett vmi, a 3-nál 2,5hétig. MInd a háromszor megpróbáltam, hetegik fejtem, de mikor már csak sterilizáltam a mellszívót, beláttam, hogy semmi értelme. A 3gyerek születésétől tápszeres volt- kb pár kortynyi anyatejet ittak.

ÉN egyébként akartam volna szoptatni- de nem tudtam.

Lehet, hogy a második gyerekednél sem fog meginduli ugy igazán a tejtermelés, akkor majd eldöntöd, hogy akarod-e csinálni vagy fejed, vagy abbahagyod. LEhet, hogy másodjára már te magad is nagyon akarsz majd szoptatni.

ÉN az első gyereknél, mivel volt bennem sejtés, hogy nem fog sikerülni mert anya és tesóm sem tudott szopotatni, ugy voltam vele, hogy lesz ami lesz. Megpróbálom, de nem fogok ebből lelkiismereti problémát csinálni, ha nem megy. Második gyerekem hamarabb született, kicsike volt nagyon - és úgy- de úgy akratam őt táplálni, hogy erősödjön-nőjön és úgy éreztem, hogy ezzel tudnék tenni érte valamit. Komolyan mondom, hogy véresre szívta a mellemet- a mai napig látszik a nyoma. Már a csecsemősök szóltak rám, hogy ennek semmi értelme- hagyjam abba! Kórházba is többet voltunk a szokásosnál- de még itthon 3hétig próbálkoztam ezerrel. Nem jött össze. A harmadik gyereknél úgy voltam,mint az elsőnél- lesz-ami lesz.

Ne ostorozd magad te sem, ne is gondolj rá, majd lesz-ami lesz. KÉszülj fel mindenre, de azért mindneképp póbáld meg!

2014. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

El sem tudjátok képzelni hogy micsoda megkönnyebülés ez a lelkemnek... Nagyon köszönöm a segítséget, és örülök hogy nem én vagyok az egyetlen akinek nem megy, vagy nem akarja erőltetni.

Megfogom próbálni, de ha nem megy nem akarom erőltetni mert tudom hogy lelkileg min mentem át abban a pár hétben amíg ezen örlődtem a kisfiammal.

Én azt hittem, hogy a mai világban mindenki annyira-de annyira ragaszkodik a szoptatáshoz és picit azt vártam hogy majd kapom a lecseszéseket, ehhez képest nagyon kedvesek voltatok és ez nagyon jól esik.

Köszönöm.

2014. jún. 5. 12:28
 14/14 anonim ***** válasza:

Kinek szeretned magyarazni, hogy szoptatsz vagy nem?

SENKINEK SEMMI KOZE HOZZA, rajtad es a parodon kivul.

Ahogy ahhoz sem, hogy hogyan szuletett a baba. Egeszseges, jol van es ez szamit.


En Angliaban elek, itt a fenntebbi 2 kerdest csak az orvosok teszik fel, mert szukseges info lehet, ha beteg a baba.


Jarunk baba csoportokba, senkinek eszebe nem jutna ilyet kerdezni, tudjak hogy az anyuka dolga.


Ha otthon vagyunk, es ilyet kerdeznek, vagy barmit ami szerintem nem az o dolguk, en annyit szoktam valaszolni, hogy ne haragudjon, de ez csak rank tartozik.


En megprobalkoznek a szoptatassal ismet, hatha konyebb lenne, de ha ismet olyan nehezkes lenne, mint az elso babanal, lehet hamarabb tapszerre valtanek.


Mi 3 honapig kinlodtunk, es maradt vegul a tapszer.

2017. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!