Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek sem segítenek? Ilyen...

Nektek sem segítenek? Ilyen érzéketlenek az emberek? És a sofőrök is?

Figyelt kérdés

Megyeszékhely,második babám....

Minden nap mennünk kell a nagyért oviba a város túlsó végébe...

Állnak mint a bálám szamara és emelem emelem a babakocsit nap mint nap október óta..És meg tudnám számolni két kezemen hányszor segítettek eddig fel a buszra.Legtöbbször is van két lépcső és sokszor hogy a régi magas fajta busz van,az alacsony padlós ritka mint a fehér holló,A héten már orvosnál voltam a derekammal...

A babakocsi gyerekkel van vagy 20-25 kg(csak a gyerek 10)

A buszsofőrök direkt fékeznek hirtelen,messze állnak meg a padkától,az emberek meg félrebámulnak nehogy segíteni kelljen.

Alig várom a nyári szünetet...



2014. jún. 5. 14:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
oké oké magunknak szültem,nem másoknak,de teljesen elkeseredtem az érzéketlenségtől
2014. jún. 5. 14:43
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos ilyen van mindenhol! Én szerencsére vonaton utazok és ott folyton segítenek! Ha egyedül utazok a kalauz mindig vissza jön segíteni hogy le tudjak szállni! Perszemindig várnak az állomáson!

De amióta esernyőre csukható babakocsit vettem egyedül is megoldom! Két éves a fiam! Már ügyesen ül benne! Szerintem te is vegyél egy ilyet pár ezer forint! Én úgy csináltam hogy eladtam amit használtunk és vettem helyette ezt! A kocsi max 3kiló gyerekkel is könnyű felemelni ha meg össze csukom nagyon egyszerű vele!!

2014. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem használok babakocsit.

Tömegközlekedni, bevásárolni pofonegyszerű, ha hordozod a gyereket.

2014. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Hozzá teszem a fiam 14kiló! De már sétál úgyhogy néha már nem is kell a kocsi! :)
2014. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%

Senki nem köteles segíteni.

Ha nehéz, akkor kösd magadra. Úgy könnyebben közlekedsz. Vagy válts könnyebb babakocsira.

Amikor megtervezted a második babát, akkor úgy gondoltad, hogy úgyis segítenek majd az emberek?


Nekem csak egy van, de én soha nem kérek nem várok el segítséget senkitől. Mindig megoldom egyedül.

2014. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az emberek nem segítenek, bár nekem nagyon jók a tapasztalataim, az esetek több mint 90%-ában segítettek, de a buszsofőrök biztos nem direkt fékeznek nagyot.

Ezt csak abból gondolom, hogy egyszer valaki leszúrta a buszsofőrt nálunk, hogy próbáljon már normálisan fékezni, ő meg szegény csak kérte az elnézést, hogy ezekkel a régi lepusztult sz@r buszokkal sajna nem tud másképp, műszakilag teljesen kész vannak, annak is örül, hogy egyáltalán így meg tud állni vele.

És mondjuk én nagyon hálás vagyok mikor segítenek, és mindig örömmel elfogadom, de látok olyanokat is, akik köszönik, de nem kérik, megoldják maguk. Sőt, egy ismerősömet meg direkt idegesíti, ha segíteni akarnak neki feltenni a babakocsit.

De elhiszem, hogy nehéz, én még a legkisebb szaladgálós sportkocsival sem tudtam egyedül feltenni a magas padlós buszra. Bármilyen lépcsőn fel-le tudtam vinni (pl. aluljáró), de a magas buszlépcsőn képtelen voltam feltenni. Mindig segítettek, ha látták, hogy bénázok, még idős nénik is, de sokszor kamaszok.

Én mostmár úgy csinálnám (ha még kéne mennünk babakocsival busszal), hogy kiszállítanám a gyereket, ő felszállna vagy feltenném külön, aztán a babakocsit.

2014. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
De miért nem kérsz segítséget? Miért jó neked látványosan szenvedni? Ha ezek után sem segítenek, jogos a felháborodásod, de senki nem gondolatolvasó...
2014. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Húgom mindig körbenéz, és megkérdezi, hogy tudna-e valaki segíteni. Lehet, hogy maguktól nem ajánlják fel, de ha megkérdezi, valaki mindig segíteni szokott. Sok embernek nincs gyereke, vagy csak szimplán nem gondol bele, hogy milyen nehéz fel- meg leszállni, ezért néha szólni kell, hogy segítségre van szükséged. kellemetlen néha, de ez van. Ha pedig a babakocsi nagyon macera, akkor ahogy már előttem többen is írták, ott a hordozókendő, a sajátomat én is abban fogom majd vinni.
2014. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
10 kg és 8 hónapos a fiam,még nem is mászik nemhogy jár,könnyűnek mondható a kocsink,soha nem kérek,mindig megoldom egyedül,csak rohadt nehéz fájós derékkal,nem szeretnék lerobbanni,és tudom,hogy az én családomban bárki segítene másnak,és igen az itt élő idősek szerint is van aki direkt csinálja(nem régi hanem új busszal)ezt a fékezősdit,és nem nem úgy terveztem babát hogy majd segítenek
2014. jún. 5. 15:14
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
Kérni kell segítséget, ennyi. Nem fogják azt mondani, hogy nem segítenek.
2014. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!