Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek sem segítenek? Ilyen...

Nektek sem segítenek? Ilyen érzéketlenek az emberek? És a sofőrök is?

Figyelt kérdés

Megyeszékhely,második babám....

Minden nap mennünk kell a nagyért oviba a város túlsó végébe...

Állnak mint a bálám szamara és emelem emelem a babakocsit nap mint nap október óta..És meg tudnám számolni két kezemen hányszor segítettek eddig fel a buszra.Legtöbbször is van két lépcső és sokszor hogy a régi magas fajta busz van,az alacsony padlós ritka mint a fehér holló,A héten már orvosnál voltam a derekammal...

A babakocsi gyerekkel van vagy 20-25 kg(csak a gyerek 10)

A buszsofőrök direkt fékeznek hirtelen,messze állnak meg a padkától,az emberek meg félrebámulnak nehogy segíteni kelljen.

Alig várom a nyári szünetet...



2014. jún. 5. 14:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

Ugye nem hiszed, hogy a sofőr azért fékez direkt, hogy veled kitoljon, meg azért áll meg messze a patkától...? Milyen jóindulatú vagy...


Én pl. azt nem szerettem, hogy folyton kapkodtak a babakocsiért (persze ilyenkor is megköszöntem szépen), mert olyan villamos jár felénk, amire egyedül sokkal könnyebben felteszem, mint segítséggel. Persze ilyenkor is köszöntem szépen, csak tudtam, hogy egyedül könnyebb lett volna. Imádom amúgy az olyan embereket, akik kérni nem kérnek segíséget, csak bosszankodnak, hogy nem repül a szájukba a sült galamb.

2014. jún. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
hehehe
2014. jún. 5. 15:53
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
hordozd (nem kenguruba!), és nem kell babakocsit cipelni.
2014. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
Pont az olyanok miatt nem segítenek sokan, mint az 5-ös válaszadó. Nagyon sokan lehurrogják a segíteni szándékozó embereket, elég egyszer ilyet átélni vagy hallani, többet nem fognak segíteni. Én egyszer egy fiatalabb c.gyerek mellett álltam, akinél babakocsi volt. Volt vagy 30éves a gyerek. A buszon előtte egy kb 65-70 éves bácsi szállt fel, visszafordult, hogy segítsen. Lehajolt a kocsiért, a gyerek mondta, hogy nem kell segíteni, de láthatóan nem hallotta a bácsi. Utána olyan durván szólt rá a bácsira, meg olyan hangosan, hogy én szégyelltem magam helyette. Látszott a bácsin, milyen rosszul esett neki, majdnem el is sírta magát, hogy ő csak segíteni akart. A buszsofőr szólt rá a gyerekre, hogy legyen már tisztelettel (bár ezek nem nagyon ismerik...), mert még akkor is mondta a magájét..
2014. jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
*mondta a magáét*
2014. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

"az itt élő idősek szerint is van aki direkt csinálja(nem régi hanem új busszal)ezt a fékezősdit,és nem nem úgy terveztem babát hogy majd segítenek"


Szóval te is egy panaszkodó vénasszony vagy, hogy őket hozod fel példának? tudod, hogy ők azt hitték, hogy az influenza oltást azért kapják, mert ki akarja őket nyírni a kormány?:D:D


És egyébként mindenki annyit vigyen, amennyit elbír, ha nem tudok 20 kg-nyi kaját hazahozni, nem hozok. Ez ilyen egyszerű.


Bár azért én Bp-iként könnyen vagyok, mert itt nem is várja el senki, hogy más segíteni fog.:) Bennünk nincsenek már emberi értékek:D Amúgy én is hordozom, mert néha villanyosra szállunk itt a Belvárosban is:)

2014. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%
Én kisvárosból szoktam néha buszozni megyeszékhelyre a kicsimmel. Van mei-tai-m, de mindig úgy jön ki, hogy benn a városban több helyre megyünk, hosszabb utakra meg vásárolni, stb, szóval jól jön a sportkocsi, amibe és amire rá tudom tenni a cuccokat. De általában nem segítenek felszálláskor (kivételek a sofőrök, már többször is volt, hogy kiszállt és felkapta a kocsit), illetve múltkor egy fazon, aki azt mondta, tudja milyen, mert van vagy 7 gyereke :) Leszálláskor már többször volt, hogy szép szál férfiemberek elnézték, ahogy lavírozom lefelé a csomagokkal és a kocsival plusz gyerekkel...de én sem vagyok a kérős típus.
2014. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%

Az sem segít egyébként - hogy a dolgok másik végét is megfogjuk - hogy számtalan babás anyuka olyan mértékben bunkó, amilyet azért nem igazán lehet könnyen tolerálni. A múltkor pl. az egyik kissrác kakaóscsigás kézzel taperolta egy nő fehér nadrágját, ami gyakorlatilag úgy nézett ki, mintha... Hát rátok bízom... Számomra ez is felháborító, tömött villamoson nem adok a gyerek kezébe egy kakaós masszát, hogy egyed drága, nyilván nem az ő hibája, ha bármit összeken, hiszen kis bambik még, de anyunak lehetne esze.


Ha autóval megyünk, azt is tapasztalom, hogy sok anyuka úgy közlekedik babakocsival az úttesten, mint egy vak légy, kb. mintha övé lenne a világ... Nekem is van gyerekem, én is használok tömegközlekedést is, és azt hiszem, nem kismamák vs. mindenki van, hanem idióták vs. épagyúak.


Összességében annyit akartam mondani, hogy én azt tapasztalom, hogy gyakran egy kismama/anyuka ha felszáll egy járqre/közlekedik úgy tesz, mintha a világnak meg kellene állnia, és mindenkinek kezét-lábát elhányva az ő épségére és kényelmére kellene vigyáznia, ANÉLKÜL, hogy ő kisujját moccantja (jelen esetben pl. segítséget kér...).


Én egyébként többnyire megkérdezem, hogy segíthetek-e, de mentem már úgy haza ügyeletből, hogy észre sem vettem a felszálló babakocsist... Sőt, olyan is volt, hogy "mentség" nélkül bambultam be. Ez van. Szólsz, segítenek, nem nagy ügy.



A buszsofőr meg azért fékez nagyot, mert a buszok szarok. Fogadd el, nem esküdött össze minden ellened és a nyugdíjasok ellen.

2014. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

utolsó válaszolóval nagyon egyetértek!


nekem is sok rossz tapasztalatom van kisgyerekes anyukákkal :( ha mi nem figyelünk másokra akkor miért várjuk el, hogy nekünk kérés nélkül ugorjon mindenki?


legutóbbi rossz élményem, kisgyerekem nagyon beteg volt, levittem az orvoshoz, 1 órát ültünk a rendelőben, miközben többször hányt. anyukák végignézték, hogy a mosdótól 2m-re hányja el magát a gyerek, mert nem tudtam vele elég gyorsan rohanni, végignézték, hogy összetakarítok, senki nem engedett előre, nem is kell, gondolom mindenki a beteg gyerekével ment. de az, mikor már mennénk be és anyuka belevigyorog a fejembe, hogy csak tápszert írat és az orrom előtt becsukja az ajtót, pedig 10 perce jött (és végignézte, hogy hány a gyerekem), na az már nekem is sok.

és annyi ilyen van sajnos, az élet más területén is :(


mindennapos pl. hogy kasszánál előre kérik magukat mert mosolygó babával vannak, gondolom sietnek a játszótérre. én meg munkából rohannék a gyerekemért, de hát az kit érdekel, ő babakocsival van :)


szóval ezek után én is értem, miért nem segítenek mások kérés nélkül, engem nem háborít fel. ha gondom van, megkérek valakit :)

2014. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pesti vagyok, de az esetek 95%-ban segítenek fel- illetve leemelni a babakocsit a buszra/ról. Most várom a 2. babát veszélyeztetett terhes vagyok így igyekszem mindig olyan járatot nézni ami alacsonypadlós, inkább kerülő úton megyek és még ilyenkor is megkérdezik az esetek nagy többségében hogy segítsenek e felrakni a buszra.
2014. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!