Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeret furdalásom van....

Lelkiismeret furdalásom van. Tul kevest foglalkozom vele?

Figyelt kérdés

Ugy érzem kevest foglakozom a kislányommal. Legalábbis a férjem ezt mondja. Nem szivesn mondom neki, hogy játszon vele, mert neki a játék abból áll, hogy bekapcsolja a tv-t és nézi, miközben a lányunk azt csinál, amit akar.

Igy néz ki egy napunk: reggel 8körül ébred, reggelizünk, majd ebédet fözök, addig ő játszik egyedül. Néha nem tudja magát elfoglani, akkor bemegyek hozzá kicsit. Ebédelünk, 1kor lefektetem aludni, 3ig alszik. Uzsonna, majd 4től 5ig, fél6ig kint vagyunk idötöl függően. fél 6tól fél 7ig játszunk ténylegesen, kockázunk, kukucskázunk, fogocskázunk, motorozunk. Utána vacsi, fürdé, alvás. Nem kevés a játékidő igy? 16 hónapos. Olyan lelkiismeretfurdalásom ven, mert egyetemre járok és most vizsgaidőszak is van, igy 1 hétig délután az apja foglalkozik vele.


2010. jan. 2. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kevés, a gyereknek kell, hogy egyedül is el tudja magát foglalni. HA nem sir meg nyügös, akkor jó igy neki is. Csak az fontos, hogy ha vele foglalkozol, akkor ne máshol járjon az eszed.

A férjedet meg kicsit viagositsd fel, hogy a gyerek az övé is, neki is kellene vele játszani, DE nem úgy,m hogy ö tv-zik. Kapcsold ki a TV-t és szólj rá, hogy a gyerekkel foglalkozzon.

2010. jan. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem foglalkozol veler keveset,inkább elég sokat.Egy baba kreativitása akkor tud igazán jól fejlődni,ha hagyják egyedül játszani,azt amit akar.Igaz,hogy ma sokan azt hiszik,hogy állandóan a gyerekkel kell foglalkozni,de ez nem igaz.Abból a gyerekből lesz önálló,magabiztos felnőtt,akit hagynak egyedül kibontakozni.Nem abból,aki az anyja szoknyájától nem tud elszakadni.Sok sikert a vizsgáidhoz és a babához!
2010. jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! a leghuzosabb még hátra van :(
2010. jan. 2. 08:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb én is ennyit foglalkozom vele és nem kevés hidd el!!!mi 18hósak vagyunk és az előző hozzászólóknak teljesen igazuk van!
2010. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is hasonló a napi menetrend. Szerintem nagyon jól csinálod! Ha van olyan nap, mikor vendégek jönnek, vagy mi megyünk vendégségbe, akkor mindenki a gyerekkel foglalkozik. És hát másnap nagyon nehéz vele, mert azt hiszi nekem is van annyi időm, hogy egész nap vele legyek. Szóval, minden oké, de apa vegye észre magát! Ha hazajön a párom, sokszor dolgoznia kell még, és ő meg a gép előtt ül, a gyerek meg körülötte nyüzsög. De mikor ráér, akkor sokkal intenzívebben benne van a játékban, mint én.
2010. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!