Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás után adtok rögtön kúpot?

Oltás után adtok rögtön kúpot?

Figyelt kérdés
mindenki azt tanácsolja hogy rögtön adjam a kúpot ne várjam meg hogy lázas legyen. a gyerekorvos azt mondja csak láz esetén. naturlandos kúpot írt fel. lehet jobban kéne a dokira hallgatni de nem akarom hogy szenvedjen a kicsikém

2014. jún. 11. 09:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Fura tanács. Az én dokim, mikor megkérdeztem, mit csinálunk, ha lázas lesz, annyit mondott, hogy várunk, hogy elmúljon. Csak a kiemelkedő láz mellé javasol gyógyszert, amúgy hagyjuk dolgozni a természetet. Soha nem adnék a semmire gyógyszert, nem szimpatikus ez a hozzáállás.
2014. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Előre nem adtam. Nálunk is rögtön ezt tanácsolta minden oltásnál az orvos és a védőnő, de én csak akkor adtam, ha valóban lett láza.
2014. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Sosem adtam. 2 éves,kapott már egy pár oltást,de még soha nem volt hőemelkedése sem tőlük,így ha ezt a tanácsot követtem volna,akkor jópárszor feleslegen kapott volna gyógyszert.
2014. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem gyerek orvos mondta, hogy adjak kúpot, az elsőt kettőnél, ő adta be a rendelőbe. Én se akartam, de mondta a fájdalmat is csillapítja, és mivel duplákat kapott gondoltam biztos jobb lesz neki, azt mondta, így nem szoktak belázasodni, nem is lett lázas. Mikor Pesten kapta a RSV-t(koraszülött volt) , akkor soha nem adtam utána és akkor se lett lázas, bár a dr. a kórházban mondta, hogy ettől nem is szoktak lázasak lenni. Úgy is te döntöd el, csak bíz magadban.
2014. jún. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

"nem akarom hogy szenvedjen a kicsikém"


Pedig fog. Az élet nem habostorta és fog szenvedni. Lesznek fájdalmai, lesz beteg, lesz lázas, meg fog sérülni testileg és lelkileg is. Ez is a felnőtté válás része. Nem kell begyógyszerezni és burokban tartani, mert annál nagyobb a sokk, amikor kiderül, hogy az élet nem ennyire sima. A teste pedig egészséges, pontosan tudja, hogy mit kezdjen a beadott anyaggal, hagyd dolgozni! És kicsit erősítsd meg a lelked, mert ha mindig óvod, hamis képet adsz a világról! Ha beteg lesz, összebújtok, szeretgeted, simogatod, mesélsz neki, énekelsz, stb. és kész. Ha komolyan beteg lesz, akkor lehet és kell is kezelni, de egy kisebb hőemelkedés esetleges lehetősége miatt gyógyszerezni? Teljesen felesleges és úgy gondolom, káros is.

2014. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

a múltkor is volt láza, akkor megvártam, valószínű most is lesz


5ös! nem nevelési tanácsot kértem!

2014. jún. 11. 10:10
 7/18 anonim ***** válasza:
21%
Ha rogton adsz kupot akkor csokken az oltas hatasfoka! Kupot laz eseten adunk. Minek tomned a gyereket mar elore gyogyszerrel? A masik, h inkabb hallgatsz az itt valaszolo laikusokra mint a gyerek orvosara??
2014. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én már csak azért sem adtam (főleg előre), mert a kisfiam egy oltás után sem volt lázas, semmi baja nem volt.

Tök fölösleges, ha nincs láza, lehet amúgy sem lenne.

2014. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
véleményekre vagyok kiváncsi, nem mondta senki hogy ugy is teszek ahogy itt írják!
2014. jún. 11. 10:26
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az első fiamnál nem adtam, szépen belázasodott, utána adtam. Később is mindig lázas volt, de a 3. oltás után meguntam, és amikor elkezd a hőmérséklete felfelé menni, olyan 37,5-nél már nyomtam a kúpot, mert nagyon gyorsan fement a láza mindig. Később is sajnos ilyen lázasodós volt, de a doki tanácsára soha nem csillapítottam lázat 38,5 alatt amikor beteg lett. Legutóbb 10 napig lázasodott, 38,5-nél adtam Nurofent, de olyan gyorsan ment fel a láza hogy 39,5-40 alatt meg sem állt, és nagyon sokáig nem ment le. A hosszantartó magas láz eredménye kórház lett, kiszáradt a fiam. Később amikor elkezdett felmenni a hője, 37,5-nél rögtön kapta a lázcsillapítót, és hamar le is ment a hő. Nem volt olyan brutál lázas mintha vártam volna a lázcsillapítással, és vicces, de hamarabb meg is gyógyult, nem gyengült le annyira a láztól. Most van egy 2 hónapos picurkám, soha nem fogom megvárni hogy felmenjen a láza 38,5-re, 37,5-nél nyomom a kúpot. Horror volt a kórház, és nézni napról napra a gyengülő lázas gyereket aki már kihányja a sok lázcsillapítót mert az előző adag nem hatott... Szerintem gyereke válogatja, tesómék fia pl soha nem lázasodott oltáskor, nem is kellett neki kúp, ellenben ő minden betegségnél hány. Lehet hogy a te babád sem lázasodós, egyszer próbáld ki legalább hogy hogyan hat rá az oltás, és ha gyorsan lázasodik akkor legközelebb 37,5-nél mehet a kúp.
2014. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!