Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagytátok pár hetes-hónapos...

Hagytátok pár hetes-hónapos babátokat hason aludni?

Figyelt kérdés
2 hós a babám, napközben hason alszik, de éjszakára nem merem úgy hagyni, mert elég sűrűn látom, hogy az egész arca,ill. az orra is bele süllyed a plédbe,vagy amin épp fekszik, félek hogy belefullad.
2014. jún. 11. 23:13
1 2 3
 11/25 gabszem ***** válasza:
57%
kislányom az elejétől hason aludt éjjel-nappal
2014. jún. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
57%
Igen, a kisebbik gyerekem majdnem mindig úgy aludt. Sőt, 2 évesen is inkább hason alszik. De 1-2 napos korától forgatja a fejét, kókuszmatracon alszik babaágyban, légzésfigyelővel. Így együtt igen, hagytam.
2014. jún. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem hason aludt azóta, hogy hazahoztuk őket a kórházból.

A nagy már 4,5 éves, még mindig hason fekve alszik el (bár éjjel a legkacifántosabb pózokat veszi fel :) ), a kicsi 8 hónapos, éjjel nappal hason alszik, kivéve, ha a babakocsiban alszik el.

2014. jún. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%
Mar a korhazban hason aludt, igy hoztak a noverkek ki, mert haton fekve orditva sirt. Itthon is mindig hason aludt, a bukas miatt a haton alvastol jobban feltettem mindig is. Kokuszmatracon alszik legtobbszor es van legzesfigyeloje is. Emellett nagyon hamar, mar 1-2 naposan atforditotta a fejet.
2014. jún. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%

Születésétől kezdve hason aludt a kislányom, 4-5 hónapos korában volt egy időszak, amikor inkább a háton alvást preferálta, de uténa visszaszokott a hason alvásra. Most 11 hós.

Ő is forgatta a fejét 2 napos kora óta hason és háton is jobbra-balra, ennek ellenére én is láttam párszor, hogy arccal lefelé akart aludni. A kiságyéban jó kemény matrac van, így ez nem jelentett gondot sosem, plusz légzésfigyelőt is használunk a kezdetektől.

2014. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
bocsi az elírásokért, sötét van a lehúzott redőnyök miatt :)
2014. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
1 hetes korától hason alszik. kókuszmatrac van az ágyában és természetesen légzésfigyelő. így hagytam hason aludni.
2014. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

4 hetes kora óta hason altattam, nagyon bejött. Előtte nem mertem hasra rakni mert a védőnő szerint nem jó, aztán a neten utána néztem és az anyukák 98%-a hason altatta már az újszülöttet is.

A te helyzetedre egy megoldást javasolnék, szoktasd a saját kiságyába, nem egészséges neki puha, süppedős matracon aludni. Én amúgy sem pártolom a szülőkkel való együtt alvást, én egyszer aludtam a kisfiammal a szobájában a kanapén, soha többet... Én nem tudtam aludni mert féltem hogy összenyomom, barátnőm pedig a 4 éves kislányát nem tudja maguk mellől elpaterolni mert anno ráhagyta hogy had aludjon közöttük. Senkinek sem egészséges, sem a babának, sem a szülők kapcsolatának. Persze ez az én véleményem. Ha átszoktatnád a saját ágyába altathatnád hason és nem kelne fel éjjel, a kisfiam jókat alszik hason.

2014. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2 napos korában lekerült a PIC-re, ott minden babát hason altattak. És itthon is csak így tud aludni. Ha háton el is alszik, egyszer csak összerezzen, és felébred. A kókuszmatrac sajna nekünk nem vált be, de légzésfigyelő van nálunk is.
2014. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ. lefekvés előtt visszafordítottam a hátára, bár felébredt, de evett azután az oldalán aludt vissza, most a babakocsiban a hátán alszik :)

a 2 évesem is inkább hason alszik, de pici korában nem szerette.

2014. jún. 12. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!