Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5hetes kisfiam csak hason...

2,5hetes kisfiam csak hason hajlandó aludni. Baj ez?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Miert lenne? Mindket gyerekem ujszulott koratol csak ugy aludt:)
2014. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nincs légzésfigyelőm. Igy is aludhat hason?
2014. jún. 18. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze. Nekünk sem volt, én szoktattam rá. 4éves lesz
2014. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehogy baj!

Ne aggódj!

Egyébként meg ne tegyél a feje alá párnát és nem lesz baj! Ha bukik álmában (enyém anno szokott), akkor is simán kifolyik.

2014. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak egy pelenka van a feje alatt.
2014. jún. 18. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 4 hónapos, születésétől kezdve hason alszik. Még a csecsemős nővér tette először hasra a kórházban, mert sokat sírt, nem akart enni, aludni sem. Hason nagyon jó volt neki.

Nekem sincs légzésfigyelőm. Sokszor hallom, ahogy szuszog. Bizony még most is van, ha nem hallom szuszogni, közelebb megyek a kiságyhoz:) Ez az aggódás mindig bennünk lesz.

Egyébként egyszer sem volt semmilyen probléma.

Mikor a 6 hetes csipőszűrésen voltunk, azt mondta a doki, hogy ne aludjon hason, oldalt se, csak hanyatt fekve, mert 1/b-s lett a csipője. Na, mondom nem sok nyugalmam lesz:) Tornáztatni is kellett. Hanyatt nem nagyon aludt, így visszatértünk a hason alvásra, mellette persze tornáztattam. Kontrollon, a csipője tökéletes lett, így is, hogy hason aludt. Érdekes dolgok.

Pár hetesen a babakocsiban még aludt hanyatt fekve jó sokat, most 4 hónaposan ott is csak hason hajlandó aludni:) Hanyatt fekve, már nézelődik:)

2014. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Pelenkát se tegyél a feje alá. Az én fiam simán a lepedőn fekszik mindenféle párna és pelenka nélkül.

Még lányommal jártam úgy, hogy a feje köré csavarta a textilpelenkát is, pedig ő hanyatt feküdt mindig és bizony pár hetes volt. Még jó, hogy felébredtem, ahogy mocorgott. Mai napig nem tudom hogy csinálhatta pár hetesen. Onnantól kezdve, feje alá semmit, még betakarni is alig mertem.

Persze nem akartalak megijeszteni, de felesleges bármi is a feje alá.

Viszont nekünk kókuszmatracunk van, amit erősen ajánlok.

2014. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi babánk is hason alszik, de mi nem mernénk légzésfigyelő nélkül. Nem a bukás a gond, az hason úgyis kifolyik, de statisztikailag kimutatták, hogy a legtöbb hirtelen csecsemőhalál hason fekve következett be. Olyankor a baba álmában elfelejt levegőt venni. Minél mélyebben alszik, annál nagyobb a veszélye. Amikor már jobban átalussza az éjszakát, 3-6 hónapos koráig a legveszélyesebb. Legalább erre az időszakra érdemes lenne légzésfigyelőt kölcsönöznötök.
2014. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!