Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül 0.5-1 év...

Mennyibe kerül 0.5-1 év közötti babád ellátása havi szinten?

Figyelt kérdés
Leírnátok tételesen, miket vesztek neki, mire-mennyit költötök? Kaja, ital, eszközök, ruha, egyebek, minden. Kíváncsi vagyok, hogy min tudnánk spórolni, ill. milyen megoldásokat találtatok a hétköznapokra :)
2014. jún. 19. 11:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
8 hónapos a kisfiam. Tápszert már nem kap, nem szerette, sem bébiételt, azt se szerette. Azt eszi, amit mi, így az nem plusz költség. A pelus 100db/hó, 4200ft, popsitörlőből egy csomag 142db-os, 520ft. Ruha a turiból, havonta max 2000ft, cipőt egy párat vettem eddig, 1000ft volt új Nike cipő kiárusításon. Most veszek majd neki egy szandit. De kb. ennyi is.
2014. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem értem... aki nem használ nyáron napközben pelenkát, csak estére, azt hogy kell elképzelni? Mert amíg pici baba, le tudom tenni egy vízhatlan rétegre és kb. elnézi a felette lógó játékot, de az én 7 hónaposom szanaszét mászik a lakásban, ilyenkor nálatok körbecsinálja a lakást? Őszintén nem tudom elképzelni, hogy csináljátok ezt!
2014. jún. 19. 13:15
 13/27 anonim ***** válasza:

Természetesen nem a lakásban, hanem a kertben van pelus nélkül, egész nap kedvére kóricál.

Ha kakil/pisil, megmosdatom, lemosom a betont és kész.

2014. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
most 14 hónapos,de azért leírom: ruhára szinte nem is,eddig 2 csomag auchanos bodyt vettünk össz-vissz neki,mert kaptunk egy halommal. pelust, popsitörlőt mosom, egyszeri kiadás volt. főzni a kertből főzök neki mindig,most pedig azt eszi már jó ideje,amit mi. vizet iszik. játékra sokat kötlöttünk,havi 10E körül,addig,amíg rá nem jöttünk h totál felesleges,mert semmi nem érdekli sokáig,inkább megy amerre lát. így a gyerekre fordított összeg havi szinten minimális.
2014. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Én azt értem, hogy jó időben pelenka nélkül rohangál, mászkál, de az évnek csak kevés részében van annyira jó idő, hogy így lehessen. Meg aztán kora reggeltől estig kint van? És, ha be kell menni a házba, akkor sem kap pelust, mert csak napi egy jár? Én ezt akkor sem értem...
2014. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta, hogy nyáron. Tehát az év nagyrészében van a babán pelenka. Mivel a spórolásról volt szó, ezért emelte ki, hogy nyáron nem kell egész nap pelus. Gondolom, ha a baba nem érezné jól magát a kertben, akkor nem lennének annyit kint. És valószínű nem csak napi egy pelus jár, csak az udvaron jóidőben felesleges. Szerintem eléggé egyértelmű a dolog, mégis sokan unalmukban kötekednek.
2014. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem kötekedni akarok de azt akarod mondani h. 1 évvel ezelőtt vettél 1 csomag popsitörlőt és azt mosogatod minden nap 1 éve?

Vagy félre értettem volna valamit?

2014. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
ha a 17-es kérdése nekem szól,akkor kérdéssel kérdésre válaszolnék: szerinted a mosható pelenka azt jelenti,h. az eldobhatót bedobom a gépbe,megszárad,majd újra vissza adom a gyerekre? természetesen a popsitörlő sem így működik. kis anyagkockák,amikkel megtörlöm a lányom alfelét,majd kimosom. de mostanában már ezeket is nagyon ritkán használom, minden cserénél a csap alá dugom a fenekét.
2014. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Ezt írtad:

" pelust, popsitörlőt mosom, egyszeri kiadás volt. "

2014. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Voltak meglepetések, tanácsok.

Pelust, popsitörlőt mi is moshatót vettünk.

Ételt sokat készítek én frissből, de azért naponta-kétnaponta egyet (főleg olyasmit, amit most nem lehet frissen kapni, pl. gesztenye, sütőtök) azt üvegből kapja.

Ruhát neten veszünk, pár ezerért használtan nagy csomaggal.

Igazából nem egy nagy összeg ő havonta, csak most kirándulni indultunk és bébiételt vettünk, mert hosszú autóutak is lesznek benne és kocsiban főzni ugye kizárt, ill. vettünk eldobható pelenkát is, olyat, amit még a mosható előtt használtunk (pampers) és törlőkendőt is, és elég szép összegre jöttünk ki a végén a boltban. Az érdekelt, hogy mások, akik nem moshatóznak és főznek, mennyit költenek egy hónapban és min hozzák be, ha ellensúlyozzák valamivel, mert ez azért a csillagokig tud menni, ha nagyon elengednénk magunkat. Több picinél pláne. Köszi a beszélgetést!

2014. jún. 19. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!