Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt más olyan érzésű...

Van itt más olyan érzésű Anyuka is, aki a gyermeke első életéve alatt "elszenvedett" nehézségek miatt nem akar másodikat?

Figyelt kérdés

Engem folyamatosan bántanak azzal, hogy önző vagyok emiatt, és azt a "kis" nehéz időszakot nem igaz, hogy nem bírnám ki még egyszer, mert hogy korunk és anyagi állapotunk miatt is lehetne még egy babánk.

Csak én nem vágyom rá. :(


2014. jún. 21. 15:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én sem vállalok másik gyermeket, örülök, hogy másfél éves, most lett könnyebb vele egy kicsit. Ha visszanézem a régi képeket sem jön meg a kedvem.


Ez nem önzőség, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Nem másnak, hanem magadnak szülöd a gyermeket, nem más neveli, látja el, hanem te. Ne is foglalkozz, mosolyogj nagyokat, vagy mondd, hogy dolgoztok rajta és kacsints mellé ;) így hátha leszállnak rólad :)

2014. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, jó olvasni sajnos vagy sem, hogy vannak más ilyen érzésekkel telt anyák is. Mi épp, hogy túl vagyunk az első éven, TÚL sok minden nehézséggel. Jelenleg már jobb, könnyebb, mint hónapokkal ezelőtt, mert hazudnék, ha nem így lenne, csak akkor is, lelkileg, fizikailag is ki vagyok fáradva a gyerekneveléstől. Sokan mondják azt is, hogy ha majd kicsit nagyobb lesz, megváltozik a véleményem, hát várom a kicsit későbbet ezügyben, de nem nagyon érzem magamban még a felkészültséget, hogy újra átéljem a babázás korszakát.Egyébként én is egyke vagyok, TÚLÉLHETŐ, nem tragédia, sok olyan ismerősöm van, akinek testvér ide vagy oda, nem sokra megy vele felnőtt korában, sőt, némelyiknek csak hátráltatás, szóval inkább emiatt én nem szülök még egyet, ha csak "emiatt a ne legyen egyedül, ha meghalunk" érvet nézem. Boldog gyerekkorom volt, most boldog felnőttkorom van, nem lettem elkényeztetve úgy érzem, az emberek szeretnek, van sok barátom, imádom a munkám, szeretnek ott is, nekem ez meggyőző, hogy az egykeség nem egy rossz dolog. De ki hogy érzi.

Köszönöm még egyszer a bíztató szavakat, majd az idő végül eldönti, hova alakulunk, egyelőre kilátástalan még egy gyerkőc vállalása.

2014. jún. 22. 06:28
 13/13 anonim ***** válasza:
Már a gyerkőc szótól is iddgbajt kapok, csakúgy mint az idegesítő fejhangjukat ól mindenütt szóval adom.
2018. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!