Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam még nem tud egyedül...

A kisfiam még nem tud egyedül felállni, de ha vezetgetjük, és elengedjük a kezét, akkor már megtesz 5-6 lépést egyedül. Mikorra lesz ebből járás?

Figyelt kérdés
Magától még ritkán engedi el a bútort, de néha előfordul, akkor is tesz 1-2 lépést, majd elesik. A párom már a lépcsőn is levezetgette a házban, ezzel nem ártunk neki (csak egy lépcsőforduló volt)?
2010. jan. 4. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vezetgetni,nem igazán tesz jót.Hagyjátok,h magától érje el a következő lépcsőt,pláne,h még felállni sem tud magától.
2010. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy 12.5 hónapos
2010. jan. 4. 12:56
 3/16 A kérdező kommentje:
igazad lehet, a férjem vezetgeti folyton, ráadásul egy kézzel. Én sem nagyon szeretem, de ő 'hajtja' a picit, hogy minél előbb járjon. Ezért is kérdeztem, hogy ártunk-e vele?
2010. jan. 4. 12:57
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, árthattok vele. Beszéld le róla a férjedet. Legyen türelmes a babával, nem kell, hogy jövő héten már szaltózni tudjon.
2010. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ne vezetgesd!!!!! Teljesen időben vagytok, nem kell sürgetni. Pár hét múlva szépen fog menni egyedül is!
2010. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
örülök, hogy megerősítetek, veszekszünk ezen a férjemmel néha. Miért ártalmas a vezetgetés egyébként? Hátráltatja az elindulást? Mivel győzzem meg a férjemet?
2010. jan. 4. 13:15
 7/16 anonim ***** válasza:
soha nem szabad erőltetni semmilyen mozgást, hagyni kell, hogy a saját tempójában fejlődjön.A csontjai és izmai csak akkor lesznek teljesen érettek a járásra, ha magától csinálja.Miért kell erőltetni?
2010. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta egy doki, hogy ne erőltessem sem az ülést sem a járkálást a babánál mert nem tesz jót. Miért azt nem tudom, de mikor ő készen lesz rá magától is menni fog. Egyébként nálunk is a mamák mindent erőltetnek: ezt csináld vele, azt csináld vele mert már ebbe a kórban ezt meg azt kell tudjon csinálni, enni...csak azt felejtik el, hogy minden gyerek egy külön egyéniség és mindegyik máskép fejlődik. A felnőttek sem csinálnak mindent ugyanúgy és ugyanakkor, nem?! Semmiről sem maradtatok le, lesz még ideje járni, nem maraton verseny!
2010. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam meg már hónapok óta feláll egyedül, de ülni meg nem tud (9 hónapos) - szóval minden baba máshogy működik :)

azért nem szabad erőltetni semmit, mert amint a csontozata, izmai, gerince megerősödött, megérett rá, akkor fogja önállóan elsajátítani az új mozgásformákat - ha idő előtt erőltetjük, akkor feleslegesen megerőltetjük a még nem elég erős baba izmait, csontjait, ízületeit


hát nem mindegy, hogy a baba 11-12 hónaposan vagy 13 hónaposan fog elindulni? a diplomaosztóján senki sem ezt fogja kérdezgetni :D

2010. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért sem érdemes vezetgetni, mert így nagyon jól elvan, apa segítségével oda megy ahová akar. akkor miért is erőltesse meg magát? Mondjuk azt nem értem, hogyha nem áll fel magától akkor a bútoroknál hogyan áll? odaállítjátok, Bocsánat, hogy hülyeséget kérdezek, de nem értem..:-(
2010. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!